Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ontslagen Besnik Hasi, staat in de halve finale van de Croky Cup tegen Antwerp straks Jérémy Taravel als tussenpaus langs de zijlijn bij RSC Anderlecht. Een tijdelijke maatregel, want Paars-Wit hoopt snel een nieuwe trainer aan te stellen. Liefst vanavond al.
De zoektocht naar een opvolger voor Hasi verloopt nochtans niet bepaald van een leien dakje. Nadat eerder Thorsten Fink en Mark van Bommel al vriendelijk bedankten voor het aanbod bleken intussen ook Paul Simonis en Jon Dahl Tomasson niet bereid om zich in het Brusselse wespennest te storten. Onder meer de chaos en het gebrek aan stabiliteit in de bestuurskamer zou hen hebben doen afhaken.
LEES OOK: Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race
RSCA strikt SchreuderZo vond Simonis het volgens La Dernière Heure te riskant om in te stappen zonder aanwezigheid van een technisch directeur, een vacature die nog openstaat na Olivier Renard zijn ontslag. Daarnaast is er nog de invulling van de technische staf én uiteraard het financiële aspect, volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden waarom Tomasson de stekker uit de onderhandelingen besloot te trekken.
Volgens beide kranten wordt het vizier daarom nu vol op Alfred Schreuder gericht. De ex-coach van Club Brugge ligt nochtans vast bij de Saoedische tweedeklasser Al-Diraiyah, waar hij goed zijn boterham verdient. "Het zal dus geld kosten om hem daar weg te halen. Een scenario dat Anderlecht eigenlijk wilde vermijden, maar mogelijks breekt nood wet", lijkt zijn afkoopsom geen onverkomelijk struikelblok.
Martens blijft plan B
Meer nog: volgens Sacha Tavolieri is er op dat vlak al sprake van een princiepsakkoord met "een buitenlandse club". Om wie het gaat wordt niet vermeld, maar de transferexpert voegt er wel aan toe dat Schreuder zich in polepositie bevindt. Meer nog: twee weken nadat het voor het eerst met hem rond de tafel zat hoopt Anderlecht hem donderdagavond reeds officieel voor te stellen als nieuwe hoofdcoach.
🟣 RSC Anderlecht has a gentleman’s agreement with a foreign club regarding its new head coach, with the aim of announcing his arrival in the hours following the Belgian Cup semi-final.
— Sacha Tavolieri (@sachatavolieri) February 12, 2026
🇳🇱 Alfred Schreuder’s profile is currently the leading option.
⏳ Wait&See… #mercato #RSCA pic.twitter.com/LbVUaTJKqO
Of het zulk een vaart zal lopen valt nog af te wachten, want Schreuder zijn looneisen kunnen wel eens te hoog gegrepen zijn. Al wil de Nederlander volgens Het Nieuwsblad wie weet wel aan salaris inboeten om weer dichter bij huis te komen werken. Ook volgens LDH is hij zelf alvast gecharmeerd door de interesse vanuit het Lotto Park, waar Maarten Martens wel nog op de lijst blijft staan als alternatief.
Arne Decraene