De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met een goal en twee assists was Aleksandar Stankovic toch dé Man van de Match. Alweer een glansrol voor de 20-jarige Serviër, die zich sinds de intrede van Ivan Leko nog meer in de kijker speelt. En net zoals zijn voorganger Ardon Jashari stilaan dus al onhoudbaar lijkt.
Blauw-Zwart betaalde pas een halfjaar geleden bijna tien miljoen om Stankovic weg te plukken bij Inter, dat de middenvelder evenwel niet zomaar wilde laten gaan. Na ellenlange onderhandelingen werd er uiteindelijk een terugkoopclausule opgenomen in de deal, waardoor de Italianen hem in de komende zomers terug naar Milaan kunnen lokken. De kans lijkt steeds groter dat die optie ook geactiveerd zal worden.
LEES OOK: Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’
Inter volgt Stankovic"Er zijn veel vragen over de toekomst van Stankovic", doet nu ook Fabrizio Romano zijn duit in het zakje. "Hij is dan ook een van de meest interessante en veelbelovende jonge spelers in Europa en presteert uitstekend. Tal van Engelse clubs zijn hem al komen bekijken: Tottenham, Manchester United, noem maar op. Inter blijft evenwel rustig omdat zij de touwtjes in handen hebben", beweert de transferspecialist.
⚫️🔵🇷🇸 Inter have two buy back clauses in deal with Club Brugge for Aleksander Stanković.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 29, 2026
€23m for summer 2026, €25m for summer 2027.
Inter have been closely monitoring his development in recent months. 🔎📈
🎥🇮🇹 https://t.co/F77foDqLBG pic.twitter.com/rpOY2iF54H
"Het valt af te wachten wat ze precies met Stankovic willen doen, maar zijn lot ligt volledig in de handen van Inter", klinkt het nog. Al wordt dat wel enigszins genuanceerd door Het Nieuwsblad. De krant merkt op hoe de grootmacht in dat scenario nog altijd een persoonlijke overeenkomst moet zien te vinden met het goudhaantje zelf, die in Jan Breydel tot medio 2029 vastligt en er jaarlijks ruim één miljoen opstrijkt.
Topscouts in tribune
Vermits hij er zijn volledige jeugdopleiding doorliep waarschijnlijk geen onoverkomelijk probleem. Alhoewel. Naar verluidt staat Stankovic niet echt te springen om in Milaan op de bank te gaan zitten. Of zou de viervoudig international, naar eigen zeggen zelf niet bezig met wat de toekomst brengt, ook daar reeds in aanmerking komen voor een basisplaats? Het Laatste Nieuws durft alleszins niet uit te sluiten van wel.
Een blik op de contractuele afspraken tussen #clubbrugge en Inter, dat tot juli 2027 de touwtjes stevig mee in handen houdt. Niet alleen door de terugkoopoptie, ook door een doorverkooppercentage van 50 procent. https://t.co/unRy50Mhii
— David Van den Broeck (@david_vdb) January 29, 2026
Volgens de krant was er woensdag alvast een scout aanwezig van Inter om Stankovic live aan het werk te zien. Dat hij ook bij andere topclubs alsmaar nadrukkelijker op de radar prijkt zou de Italianen geen zorgen baren. "Bij Inter weten ze al langer wat ze in handen hadden", hamerden ze niet voor niets op hun inmiddels beruchte terugkoopoptie, die door de toenemende interesse wellicht dus snel gelicht zal worden.
Arne Decraene