‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

2597
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de frustratie met de dag. De speler kookt van woede — en dit dossier kan ineens ontploffen.

LEES OOK: Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Club Brugge op ramkoers: all-in voor statement-transfer

Club Brugge jaagt deze winter niet zomaar op een extra optie. Blauw-zwart zoekt een flankaanvaller die meteen gewicht in de schaal legt, en precies daarom komt de naam Andreas Schjelderup opnieuw bovendrijven. De 21-jarige Noor van Benfica is geen makkelijke deal, wel een veelzeggende. Dit dossier gaat niet over een toevalstreffer, maar een club die doelbewust op de lat mikt.

Dat Schjelderup bovenaan de lijst staat, is al dagenlang het verhaal. Het Nieuwsblad noemt het zelfs de topprioriteit: Club wil meer dreiging op de flank en wil dat niet oplossen met gewoon maar opvulling. De lat ligt hoog, omdat de nieuwkomers er moeten staan op het moment dat het er echt toe doet. Dat verklaart ook waarom Club na het mislopen van Souleymane Faye meteen doorschakelde: Sporting won de handtekening van Faye, waarna blauw-zwart vol op Schjelderup ging.

Alleen Schjelderup komt met een prijskaartje. Het Laatste Nieuws schrijft dat Club al richting een totaalpakket van meer dan tien miljoen euro wil gaan, maar dat Benfica oorspronkelijk zelfs aan 15 miljoen dacht. Een dag later klonk het bij HLN nog scherper: Schjelderup is “voorlopig een dure piste”, al is het er eentje die Club “allesbehalve heeft opgegeven”.

Dat laatste is opvallend, want doorgaans gaat Club pas echt door wanneer het gelooft dat er ergens ruimte zit. Niet noodzakelijk in de vraagprijs, wel in de omstandigheden.

In Lissabon groeit de stress: Schjelderup kookt van woede

Die omstandigheden liggen in Lissabon. Schjelderup blijft een speler met status, maar ook een speler die bij Benfica nooit het vanzelfsprekende middelpunt van de ploeg werd. Hij heeft rol als invaller en een gebrek aan minuten in de voorbije weken, precies de reden waarom Club zijn situatie van dichtbij volgt. De timing is dus geen toeval: Club ruikt een opening net omdat Schjelderup geen vaste basisspeler is.

Tegelijk is dat maar de helft van het verhaal. Portugese media schetsen een onderhandeling die harder is dan het in Brugge soms klinkt. Record meldde dat Club dicht bij een persoonlijk akkoord met de speler staat, maar dat dat niets waard is zonder deal tussen de clubs. In Portugal wordt vooral gewezen op de kloof in vraag en aanbod. A Bola schrijft dat Benfica het been stijf houdt en dat de prijs richting 15 miljoen blijft gaan, terwijl Club Brugge probeert op te bouwen met een vaste som en bonussen.

De woorden van Noorwegen-bondscoach Ståle Solbakken maken daarbij duidelijk waarom Schjelderup zelf openstaat voor een nieuw hoofdstuk. Record citeerde Solbakken opvallend scherp: “Hij zit in een moeilijke situatie… het is dringend dat er een oplossing komt.” Wanneer een bondscoach het zo kadert, gaat het zelden nog over kleine frustratie. Dan gaat het over carrièreplanning, over speelminuten en over timing richting een internationaal traject.

Het verklaart ook waarom Club Brugge al jaren aan de deur van Schjelderup blijft kloppen. Blauw-zwart volgt de Noor al lang en in 2023 stond het zelfs bijzonder dicht bij zijn komst. Dévy Rigaux ging hem toen bezoeken in Portugal en er lag een persoonlijk akkoord. Die voorgeschiedenis is vandaag een troef: niet alleen omdat er al contactlijnen bestaan, maar vooral omdat Club weet welk type speler het binnenhaalt.

Tien miljoen? Benfica lacht: “15 of niks”

En dat profiel past in de logica van het huidige Club Brugge: snelheid in de diepte, loopvermogen, polyvalentie. Schjelderup is iemand die vlot scoort, veel loopacties maakt en op beide flanken of zelfs als aanvallende middenvelder uit de voeten kan. Dat soort flexibiliteit is in Brugge geen luxe. Blauw-zwart speelt met hoge intensiteit, met posities die voortdurend doorschuiven, en met wingers die tegelijk diepte én balvastheid moeten brengen. Het is precies daar dat de keuze voor Schjelderup interessant is.

Dit is een dossier van onderhandelingsmacht en timing. Club Brugge wil een speler die meteen het niveau omhoog krikt. Benfica wil alleen verkopen als de voorwaarden top zijn. En Schjelderup zelf zit tussen twee snelheden: het prestige van Benfica en de nood aan speelminuten om zijn carrière versneld op de rails te krijgen.

Het is ook de reden waarom dit dossier zo hardnekkig blijft hangen. Er ligt een logica onder: Club heeft zijn profiel nodig, Schjelderup heeft perspectief op speelminuten nodig, Benfica heeft geld nodig. Alleen is de prijs de muur waar alles tegen botst. Het Laatste Nieuws noemt het terecht een dure piste, maar tegelijk één die Club niet loslaat.

Club Brugge duwt door voor Schjelderup: wat moet blauw-zwart doen?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

0
0
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

35
35
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

19
19
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

57
57
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

41
41
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

32
32
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

226
226
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

33
33
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

58
58
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

33
33
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

149
149
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

45
45
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

71
71
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

75
75
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

54
54
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

162
162
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

301
301
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

109
109
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

341
341
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

224
224
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

165
165
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

79
79
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

78
78

Meer sportnieuws