'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

door
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA eraan met een bekerclash tegen KAA Gent. De kans lijkt klein dat tegen dan al verse krachten beschikbaar zullen zijn. Nochtans wordt wel degelijk hard gewerkt aan de komst van versterking.

Dat de Brusselaars zich tijdens de wintermercato willen versterken, staat al een tijdje buiten kijf. De absolute prioriteit is een nieuwe (target)spits. Ook een ervaren centrale verdediger en flankaanvaller met diepgang is welgekomen. Maar de sportieve leiding moet zich schikken naar de financiële realiteit.

LEES OOK: Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Extra doelman gezocht

De huidige selectie is immers te breed en telt nog balast, de salarisuitgaven liggen veel te hoog door een kern van meer dan 30 spelers. Bijgevolg zullen dus eerst verschillende spelers van de hand gedaan moeten worden alvorens men inkomende deals kan bewerkstelligen. Bovendien dook inmiddels nog een nieuwe transferprioriteit op.

Anderlecht staat namelijk op punt om Mads Kikkenborg te verliezen. De Deense tweede doelman wil elders op constante basis minuten gaan maken en is in grote lijnen rond over een transfer naar Molde FK. De transfer staat voorlopig enkel nog 'on hold' omdat de Brusselaars eerst zicht wil hebben op de komst van een opvolger.

Sirios géén serieuze piste

Daarvoor worden verschillende pistes in eigen land gevolgd, maar ook in het buitenland wordt gespeurd. De Italiaanse journalist Rudy Galetti beweert namelijk dat Anderlecht concreet is voor Jonathan Sirois. De 24-jarige international van Canada is momenteel in eigen land actief bij CF Montréal. Maar daar verloor hij tijdens de laatste weken van het MLS-seizoen zijn vaste basisplek.

Uit Canada klinkt echter dat hij geen prioriteit of serieuze piste is. RSCA zal vanuit alle hoeken spelers aangeboden krijgen en vaak worden dan zaken gelekt in de media. Is dat ook het geval bij Sirios?

Moet RSCA toch voor hem gaan?

Meest recent

Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

21
21
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

34
34
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

158
158
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

208
208
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

44
44
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

226
226
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

116
116
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

113
113
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

82
82
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

196
196
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

81
81
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

145
145
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1255
1255
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

69
69
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

82
82
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

550
550
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

249
249
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

125
125
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

160
160
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

143
143
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1092
1092
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

135
135
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

408
408

Meer sportnieuws