‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

898
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het Lotto Park begint te dromen.

LEES OOK: Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Waarom het plots duizelt bij Anderlecht

De naam van Juan Angulo (20, Independiente del Valle), duikt op in de transferdossiers van RSC Anderlecht. De paars-witte interesse past in een herkenbaar patroon: Anderlecht speurt naar jonge profielen die snelheid, intensiteit en groeimarge combineren. Angulo is zo’n speler. En tegelijk is hij precies het soort profiel dat twijfel zaait: rauw talent, nog niet volledig af, geen speler om meteen vol in te zetten, maar met veel signalen die scouts alert maken. En net dat spanningsveld maakt hem zo interessant. Independiente del Valle is bovendien een club die al jaren bekendstaat als opleidingsmachine en springplank voor Zuid-Amerikaans talent.

Zijn parcours tot nu toe is typisch voor spelers uit die academie. Hij wordt niet vol voor de leeuwen gegooid, maar wordt gedoseerd opgebouwd. Angulo werd vroeg bij de eerste ploeg gehaald, maar moest zijn minuten verdienen. Independiente roteert bewust, zeker op de flanken, en jongere spelers krijgen hun kansen vaak in blokken: invallen, starten, weer bank, opnieuw starten. Dat verklaart waarom zijn aantal wedstrijden (50) nog laag is, tegelijk zegt het weinig over zijn status. Binnen de club geldt hij al een tijd als “one to watch”.

De dribbelkoning die alles in beweging zet

Binnen Zuid-Amerikaanse scoutsnetwerken circuleert zijn naam al langer. Angulo is een speler die elke wedstrijd flitsen laat zien, maar ook momenten waarop duidelijk is dat hij nog veel geslepen moet worden. Ecuadoriaanse media omschrijven hem vaak als “desequilibrante”” — iemand die het evenwicht van een defensie breekt. Analisten bij lokale tv-zenders noemen hem “onvoorspelbaar, soms tot frustratie van zijn eigen coach toe”. Dat klinkt als kritiek, maar in die competitie is het vaak net een compliment.

Wie Angulo al eens zag spelen, begrijpt meteen waarom hij op lijstjes verschijnt. Hij is een aanvaller die het liefst vanaf de flank naar binnen snijdt, meestal vertrekkend van links, met een eerste versnelling die verdedigers dwingt achteruit te lopen. Sierlijk, maar vooral, functioneel explosief. Angulo speelt met een duidelijke drang naar voren: bal aannemen, lichaam tussen man en bal zetten, en meteen diepte zoeken.

Wat hem onderscheidt, is vooral zijn combinatie van explosiviteit en durf. In de Ecuadoriaanse competitie behoort hij tot de spelers die het vaakst hun man opzoeken. Analisten in lokale media omschrijven hem steevast als “vertical” en “direct”. Geen flankspeler die breed blijft en wacht, maar iemand die actief het duel aangaat. In data zie je dat terug: Angulo zit hoog in het aantal dribbels per 90 minuten en in progressieve carries — acties waarbij hij de bal gecontroleerd richting doel brengt.

Zijn afwerking blijft een werkpunt. Angulo heeft al gescoord en assists geleverd, maar mist soms nog de rust in de laatste zone. Coaches bij Independiente zijn daar opvallend open over. In interviews klinkt het dat hij “nog moet leren kiezen”, maar tegelijk prijzen ze zijn leergierigheid. Hij zou extra sessies afwerken na training, vooral op traptechniek en timing in de box. Dat beeld — een jonge, hardwerkende speler die weet waar zijn limieten liggen — werkt in zijn voordeel bij Europese scouts.

Een dossier dat doet dromen in het Lotto Park

En dan is er de prijs. Volgens Ecuadoriaanse bronnen ligt zijn marktwaarde momenteel tussen 3 en 5 miljoen euro, afhankelijk van bonussen en doorverkooppercentage. Dat is geen koopje, maar ook geen al te dure speler. Independiente del Valle verkoopt zelden onder marktwaarde en bouwt standaard stevige clausules in. Voor Anderlecht is dit het soort investering overtuiging.

Voor Angulo zelf zou Brussel een enorme stap zijn. Niet alleen sportief, maar mentaal. Weg uit de beschermde omgeving van Independiente, richting een competitie waar elke slechte wedstrijd wordt uitvergroot. Maar wie hem volgt, hoort hetzelfde terugkeren: hij wil dat risico nemen. Niet naar Mexico, niet naar de MLS, maar naar Europa.

Wat vind jij van de mogelijke komst van deze dribbelkoning?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

4
4
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

44
44
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

27
27
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

71
71
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

43
43
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

34
34
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

233
233
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

36
36
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

60
60
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

35
35
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

149
149
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

46
46
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

72
72
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

76
76
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

55
55
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

163
163
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

308
308
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

110
110
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

344
344
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

227
227
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

165
165
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

80
80
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

79
79

Meer sportnieuws