'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

2001
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg is. En omdat AC Milan nog mee profiteert, moet de prijs extra hoog. CDK zal Atalanta enkel verlaten bij een monstersom. Vanaf welke bedragen we spreken, lees je verder

LEES OOK: Club Brugge blijft Europa verbazen: straffe cijfers bekend

Dit is waarom Bergamo nu al zenuwachtig wordt

In Bergamo heerst er spanning: elke keer dat Charles De Ketelaere het verschil maakt, wordt de kans groter dat iemand hem komt weghalen. En dat is een probleem, want Atalanta wil winnen — maar Atalanta wil óók verkopen. Fabrizio Romano meldde dat De Ketelaere voortaan samenwerkt met CAA Stellar. Dat doen spelers zelden en niet toevallig als ze niet voelen dat er beweging aankomt. Je ziet het vaker: een speler wisselt van makelaar, en plots komt er binnen de kortste keren een transferdossier op gang.

De Ketelaere is geen onbekend talent meer dat ze nog even moeten slijpen. Hij is het gezicht geworden van een fase: een jongen die in Milaan vastliep en in Bergamo opnieuw is beginnen schitteren. Atalanta heeft hem ook niet voor een prikje vastgelegd. Ze betaalden ongeveer 23,7 miljoen euro om hem definitief binnen te halen. Maar er zit een detail in dat de prijs meteen omhoog duwt: er is sprake van een doorverkooppercentage richting Milan (10%) én een constructie met bonussen. Met andere woorden: bij een volgende transfer graait Milan mee, en Atalanta wil dat natuurlijk compenseren.

Atalanta rekent keihard: 44 tot 59 miljoen euro gemiddeld

Atalanta heeft zichzelf de voorbije jaren heruitgevonden: een club die spelers maakt. En zodra iemand klaar is, begint het tweede deel van het verhaal: de verkoop. Hun recordverkoop blijft Rasmus Højlund (77,8 miljoen euro). Daar vlak achter staat Mateo Retegui (68,25 miljoen) en Teun Koopmeiners (58,4 miljoen). En het strafste: het zijn niet alleen uitzonderlijke meevallers. Over de tien duurste verkopen van Atalanta ligt het gemiddelde rond 44 miljoen euro. Neem je enkel de échte top vijf, dan zit je al rond 59 miljoen euro gemiddeld.

Het woord dat in Italië dan snel valt is plusvalenza — winst op transfers. En Atalanta speelt dat spel beter dan bijna iedereen. Ze investeren groot genoeg om te groeien, maar slim genoeg om later hard te cashen. Højlund is het schoolvoorbeeld: Atalanta haalde hem binnen voor 21 miljoen euro en verkocht hem vervolgens voor 77,8 miljoen. Dat is ruwweg 56,8 miljoen winst, zonder makelaarskosten of bonussen. Retegui: gekocht voor 20,9 miljoen, verkocht voor 68,25 miljoen — 47,35 miljoen winst. Koopmeiners: gekocht voor 14 miljoen, verkocht voor 58,4 miljoen — 44,4 miljoen winst.

Waarom 60 miljoen pas het startschot is

Neem die drie recente topdeals samen en je komt gemiddeld uit op bijna 50 miljoen euro winst per absolute smaakmaker. En qua verkoopprijs gedeeld door aankoopprijs zit Atalanta vaak rond drie tot vier keer de investering. Dus wat is logisch voor Bergamo? Als Atalanta opnieuw die typische plusvalenza wil halen — zeg 40 à 50 miljoen winst op de deal — dan kom je al snel in deze zone uit: rond 70 miljoen begint men te luisteren, en 75 à 85 miljoen is het niveau waarop het écht “Atalanta-waardig” wordt omdat dat de drempel is waarbij hun model klopt mét die 10% die wegvloeit naar Milan.

En dat wordt nóg logischer als je zijn profiel bekijkt: contract tot 2028, marktwaarde rond 35 miljoen bij Transfermarkt, en een agent (CAA Stellar) die de weg naar de topcompetities perfect kent. Nog één reden waarom De Ketelaere straks duurder is dan sommige mensen denken: Atalanta’s grote transfers zitten opvallend vaak in de voorste linies van de ploeg. Als je in hun top 10 verkopen kijkt naar de offensieve jongens (Højlund, Retegui, Koopmeiners, Kulusevski), dan kom je gemiddeld uit rond 61 miljoen euro per transfer.

En De Ketelaere zit in die categorie. Het is dus niet dat Atalanta hem zal verkopen als er interesse is. Maar Atalanta zal hem verkopen wanneer de timing perfect is. De vraag is alleen: bij welk bedrag gaan ze hem laten vertrekken? Als er straks een eerste bod komt rond 55 of 60 miljoen, zal dat aanvoelen als groot nieuws. In Bergamo voelt dat eerder als de start van de onderhandelingen. Pas ergens voorbij 70 miljoen verandert de toon.

Wat denk jij: aan welke prijs laat Atalanta De Ketelaere vertrekken?

Meest recent

Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

19
19
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

116
116
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

45
45
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

27
27
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

151
151
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

186
186
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

121
121
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

120
120
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

87
87
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

934
934
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

345
345
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

61
61
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

110
110
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

44
44
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

231
231
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

38
38
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

69
69
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

27
27
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

220
220
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

367
367
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

92
92
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

843
843
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

360
360
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

104
104
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

93
93

Meer sportnieuws