‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

door
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars bereiden in Duitsland een brutale maar doordachte zet voor rond een cultspits die daar razendsnel naam maakt. Hij is op koers om het WK te halen en is topschutter bij Borussia Dortmund II. Het vertrouwen is groot dat dit eerder een voltreffer wordt dan een groot risico.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

Hoe een ex-amateur Duitsland met verstomming slaat

RSC Anderlecht wil deze winter geen gokjes meer nemen, maar spelers halen die meteen het verschil kunnen maken. Net daarom is de naam Jordi Paulina tegelijk interessant én riskant. De 21-jarige centrumspits van Borussia Dortmund II – een 1m91 grote Nederlandse Curaçaoënaar – staat namelijk op de radar in het Lotto Park, samen met nog een rist andere clubs. Ook Go Ahead Eagles, KV Mechelen en enkele Duitse tweedeklassers tonen concrete interesse, terwijl zijn contract in Dortmund nog tot 2027 loopt.

Op papier is hij “maar” de spits van het tweede elftal van Dortmund in de Regionalliga West, het vierde niveau in Duitsland. In de praktijk is hij de man die daar de aanval duwt in een van de meest aanvallende ploegen van de competitie. BVB II is dit seizoen een van de productiefste teams in de reeks, en Paulina is hun nummer één afwerker: 7 doelpunten in 11 competitiewedstrijden, plus één assist. Voor een jongen die anderhalf jaar geleden nog amateur was bij USV Hercules oogt dat behoorlijk krankzinnig.

Die sprong van de Derde Divisie in Nederland naar Borussia Dortmund is intussen een klein cultverhaal geworden. VI beschreef al hoe een “amateur uit de Derde Divisie” een transfer versierde naar BVB, de Bundesliga-site wijdde een eigen profielstuk aan de jongen “die een beetje speelt zoals Jude Bellingham” – dezelfde lange passen, dezelfde kracht en drive in de halfspaces, maar dan een rij hoger op het veld. De clubsite van USV Hercules noemde hem eerder al een “stormachtig ontwikkelde” aanvallende middenvelder, iemand die in één seizoen vanuit de jeugdopleiding naar een hoofdrol in de hoofdmacht schoot.

Topscorer bij Dortmund II en droomdebuut bij Curaçao

Bij Hercules maakte hij 11 goals in 55 matchen op semi-amateur­niveau, goed genoeg om Dortmund te overtuigen. In Duitsland gaat het tempo omhoog, maar zijn efficiëntie óók: dit seizoen is hij topschutter van BVB II, en bij alle Dortmund-scorers in de Regionalliga staat zijn naam bovenaan. Met een doelpuntengemiddelde van ongeveer 0,64 per wedstrijd schiet hij zich in de subtop van de competitie. Voor een 21-jarige in zijn eerste volwaardige seizoen in een nieuw land is dat gewoon heel sterk.

En dan is er nog zijn internationale verhaal. In november kreeg hij voor het eerst een oproep voor Curaçao, waar niemand minder dan Dick Advocaat bondscoach is. Advocaat gooide hem in de tweede helft tegen Bermuda, en Paulina bedankte met een droomdebuut: twee goals in één helft bij een 7-0 zege in de WK-kwalificatie. Plots staat hij ook op de radar van een mogelijke WK-deelnemer. Voor Anderlecht is dat tegelijk een opportuniteit en een alarmbel: paars-wit kan misschien een toekomstige WK-speler binnenhalen, maar weet ook dat elke goede interland zijn prijs opdrijft.

Qua profiel is Paulina geen klassieke targetman. In Dortmund wordt hij omschreven als aanvallende middenvelder/centrumspits, iemand die graag tussen de lijnen duikt en ballen oppikt in de halfspaces. Hij is rechtsvoetig, sterk in de duels, maar loopt ook graag in de rug van de defensie. De vergelijking met Jude Bellingham – hoe groot ook – komt niet helemaal uit de lucht vallen. De Bundesliga-site haalde die expliciet aan: niet omdat Paulina hetzelfde niveau haalt, maar omdat hij als grote, technisch onderlegde en lopende speler verschillende zones kan bezetten en het middenveld kan breken.

Brutale, maar haalbare winterdeal voor paars-wit

Paulina heeft zijn kans gekregen in de eerste ploeg met een invalbeurt in de DFB-Pokal tegen Wolfsburg, waarin hij in de verlenging zijn officiële debuut maakte voor de A-kern. Door de moordende concurrentie bij Dortmund zit een echte doorbraak er echter niet in. Met een marktwaarde van rond de 250.000 euro en een contract tot 2027 lijkt Paulina financieel haalbaar voor Anderlecht, al zal Dortmund niet staan te springen om hun smaakmaker van BVB II goedkoop te laten gaan nu hij ook internationaal in de picture loopt.

Moet Anderlecht vol voor Jordi Paulina gaan?

Meest recent

'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

69
69
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

161
161
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

80
80
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

88
88
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

91
91
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

159
159
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

418
418
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

284
284
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

296
296
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

275
275
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

210
210
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

108
108
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

137
137
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

252
252
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

374
374
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

711
711
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

326
326
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

454
454
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1071
1071
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

411
411
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

431
431
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

182
182
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

87
87
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

242
242

Meer sportnieuws