'Code rood in Anderlecht: exit De Cat onvermijdelijk'

door
'Code rood in Anderlecht: exit De Cat onvermijdelijk'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC Anderlecht. Dat liedje zou echter wel eens van korte duur kunnen zijn. Nu al wordt het gegeerde goudhaantje, die zich op het WK U17 straks nog wat meer in de kijker kan spelen, namelijk stevig aan de mouw getrokken. Vooral in de Bundesliga blijkt hij grof wild.

Donderdag geraakte bekend dat De Cat zijn steile opmars niet onopgemerkt is gebleven in Duitsland, waar zijn naam reeds op verschillende verlanglijstjes is beland. Daarbij zou het gaan om de absolute top, want volgens lokale bronnen hebben zowel Bayern München, Borussia Dortmund als Bayer Leverkusen een oogje op hem laten vallen. Eenzelfde geluid valt intussen ook bij Belgische media te rapen.

LEES OOK: Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Klopjacht op De Cat

"Onze redactie werden de geruchten in de Duitse pers dat topclubs Bayern München en Borussia Dortmund azen op De Cat bevestigd", aldus Het Nieuwsblad, volgens wie er in de topper tegen Club Brugge afgelopen zondag alvast een scout van Dortmund aanwezig was in het Lotto Park. Naar verluidt ligt het huidige nummer drie in de stand momenteel in polepositie om de middenvelder daar los te weken.

Dortmund bleek in het verleden dan ook niet alleen een ideale springplank voor tal van toptalenten, met Sarah Duranville loopt er bij het vrouwenelftal een unieke troef rond. De zus van Julien heeft immers een relatie met De Cat. "Naar verwachting voegen andere clubs zich de komende maanden bij de lijst met gegadigden", denkt Le Soir evenwel dat de interesse in de tiener alleen nog maar zal toenemen.

Plan van Anderlecht

Indien hij de huidige lijn doortrekt valt het dan ook alsmaar meer te betwijfelen of De Cat aan boord zal blijven. Te meer omdat hij volgende zomer zijn laatste contractjaar ingaat, en de Brusselaars zich dus niet in de meest gunstige positie bevinden aan de onderhandeltafel. Bovendien kan Paars-Wit het zich nog steeds niet veroorloven om een financieel lucratief aanbod zomaar naast zich neer te leggen.

De bal ligt nu vooral in het kamp van de sterkhouder zelf, met wie Anderlecht de samenwerking liefst wil verlengen door de cijfertjes in zijn verbintenis op te waarderen - en op die manier in één klap zijn marktwaarde van zeven miljoen op te krikken. Toch is het nog volgens HNB echter "zeer de vraag" of het De Cat en zijn entourage kan overtuigen om die onvermijdelijke stap hogerop nog even uit te stellen.

De Cat is al rijp voor de absolute top

Meest recent

'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

4
4
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

61
61
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

267
267
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

229
229
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

224
224
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

322
322
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

423
423
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

273
273
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

601
601
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

211
211
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

589
589
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

301
301
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1355
1355
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

450
450
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

427
427
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

412
412
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

301
301
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

531
531
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

374
374
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

412
412
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3127
3127
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

816
816

Meer sportnieuws