Lotto Park ontploft: Anderlecht-fans pakken Hasi aan

door
Lotto Park ontploft: Anderlecht-fans pakken Hasi aan

Het Lotto Park zat dinsdag tot de nok vol voor Anderlecht–Ninove: ongezien voor een bekerduel tegen een amateurclub. Toch klonk er één valse noot. Bij de ploegvoorstelling kreeg Besnik Hasi een striemend fluitconcert. Het publiek staat weer massaal achter Paars-Wit, maar verwacht méér dan tot nu toe getoond werd.

LEES OOK: Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

Lotto Park uitverkocht tegen amateurclub

RSC Anderlecht kreeg dinsdag zijn stadion tot de nok gevuld voor de bekerwedstrijd tegen KVK Ninove, een club uit Eerste nationale. Voor een bekerduel tegen een amateurploeg is dat ongezien in het Belgische voetbal.

“Mogen we dat even onderstrepen? Er zijn teams in 1A die hun stadion niet gevuld krijgen wanneer Club Brugge op bezoek komt,” citeert Het Laatste Nieuws—en dat zegt veel. De inkomsten werden bovendien gedeeld: zowel Anderlecht als Ninove strijkt zo’n 90.000 euro op.

Fans staan weer achter RSCA

Intussen botst Paars-Wit duidelijk tegen de limieten van het Lotto Park: er mogen ongeveer 21.000 fans binnen, terwijl de club het stadion puur op abonnees kan vullen en er nog ruim 6.000 supporters op de wachtlijst staan.

Straf, zeker omdat Anderlecht de voorbije jaren niet verwend heeft met titels of champagnevoetbal. Dat het stadion op een doordeweekse dinsdag om 20u30 tot de laatste stoel gevuld was, bewijst dat het publiek weer voluit achter de ploeg staat.

Maar niet achter Hasi

Anderlecht is opnieuw “hip”—maar nu moeten de resultaten volgen. Eén valse noot: bij de ploegvoorstelling werd Besnik Hasi stevig uitgefloten. Pijnlijk voor de Kosovaar, maar ook een duidelijk signaal.

Het Anderlecht-publiek wil meer dan wat deze kern tot nog toe heeft laten zien. Het stadion zit vol; nu nog een ploeg die dat vertrouwen elke week terugbetaalt.

Wat vind jij van de fluitconcerten voor Hasi in het Lotto Park?

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

18
18
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

30
30
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

71
71
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

124
124
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

323
323
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

241
241
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

229
229
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

190
190
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

162
162
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

140
140
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

89
89
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

273
273
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

440
440
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

178
178
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

217
217
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

295
295
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

478
478
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

903
903
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

250
250
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws