Wilmots door het lint: stevige sancties voor Standard

door
Wilmots door het lint: stevige sancties voor Standard

In de resterende zes minuten trok het de 1-0 zege wel over de streep, maar zoals verwacht krijgt de stopgezette wedstrijd tegen Antwerp nog een staartje voor Standard. Een week na de feiten geraken er meer details bekend over wat er zich allemaal afspeelde in Sclessin, waar Marc Wilmots achteraf de hoofdrol opeiste.

Vrijdag al werden de Rouches op de hoogte gesteld van de vordering van het Bondsparket, dat behalve een boete een match achter gesloten deuren met uitstel eist. Standard zal zich verdedigen tegenover de Disciplinaire Raad, waar de hoorzitting volgens La Dernière Heure allicht zal plaatsvinden op 4 op 11 november. Daarnaast werd er ook een dossier tegen Wilmots geopend.

LEES OOK: Wilmots met grond gelijk gemaakt: "Tart alle verbeelding"

Wilmots versus D'Hondt

Vlak na affluiten nam de sportief directeur bij rechtenhouder DAZN al scheidsrechter Lothar D'Hondt op de korrel. Daar bleef het echter niet bij, want in zijn rapport beschrijft de ref hoe Wilmots ook in de catacomben volledig over de rooie ging. "Een tiental minuten na de wedstrijd stormde de heer Wilmots op vijandige wijze onze kleedkamer binnen met de smartphone in de hand."

"Hij toonde een screenshot, vergezeld van de woorden: 'Kijk hiernaar! Vind je dat corrrect?'. Ik vroeg hem rustig te blijven, maar kreeg geen gehoor", slaagde Lardot er naar eigen zeggen niet in om hem te kalmeren. "De heer Wilmots begaf zich terug naar buiten en riep: "Ik heb er genoeg van! Iedereen gaat hiervoor boeten!'. Daarop sloeg hij de deur van onze kleedkamer dicht."

Standard vreest sancties

"Om ze dan weer te openen en nóg harder toe te slaan", valt te lezen in zijn verslag. Onacceptabel gedrag volgens het Bondsparket, dat Wilmots dus op het matje roep op zich te verantwoorden voor zijn tirade aan het adres van de arbitrage. "De gepleegde feiten worden gekwalificeerd als beledigingen, bedreigingen en intimidatie van een wedstrijdofficial", luidt het in de dagvaarding.

"Het recht op vrijheid van meningsuiting geeft geen carte blanche voor dergelijk wangedrag, dat de grenzen van fatsoen overschreed. Het was respectloos, onprofessioneel en onaanvaardbaar", klinkt het nog. Wilmots riskeert een boete van 1.500 euro en twee matchen schorsing, waarvan één voorwaardelijk. Een sanctie die zonder zijn blanco strafblad nog hoger kon oplopen.

Wilmots zijn uitspraken gingen over de schreef

Meest recent

Pro League versus DAZN: nieuw struikelblok duikt op

Ook de 1/16 finales van de Croky Cup vallen straks exclusief te bekijken via DAZN. Op de achtergrond ...

3
3
Wesley Sonck zingt toontje lager: "Dieje van den Aldi!"

Hij was jarenlang het schrikbeeld van elke verdediger, een trefzekere spits bij Club Brugge, Genk, ...

106
106
Buitenlandse club deelt mee: “Hij traint mee bij KRC Genk"

KRC Genk heeft een zeer goede scouting. De Limburgers wisten al tal van jonge buitenlandse talenten ...

42
42
Teklak ziet onrustwekkende evolutie bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor afgelopen vrijdag met 1-0 van Sporting Charleroi. Het was een zeer matige ...

120
120
Verrassing bij Union SG: wissel van de macht op komst?

Union SG wist met 2-0 te winnen van STVV. De Belgische landskampioen speelde zeker niet ...

48
48
Anderlecht maakt selectie bekend: sterkhouders ontbreken

RSC Anderlecht speelt morgenavond in de Beker van België tegen Ninove. De Brusselaars staan ...

263
263
De Mil: "Kompany? Daarom is hij heel belangrijk voor ons"

Vincent Kompany is trainer van Bayern München en hij is de eerste Belgische coach die bij ...

71
71
'Prestigetransfer' Union SG in de problemen: vertrek lonkt

Union SG doet niet alleen maar goede transfers. Eén van de grootste namen die de club de ...

67
67
Manipulatie in Pro League: Bouchez valt Club Brugge aan

Terwijl de soap rond tv-rechtenhouder DAZN momenteel het leeuwendeel van de aandacht opeist blijft ...

767
767
Wilmots door het lint: stevige sancties voor Standard

In de resterende zes minuten trok het de 1-0 zege wel over de streep, maar zoals verwacht krijgt de ...

146
146
Michy Batshuayi in diepe rouw na tragische gebeurtenis

Michy Batshuayi heeft zwaar nieuws gedeeld vanuit Frankfurt. De Rode Duivel nam op ontroerende wijze ...

63
63
Breuk met DAZN: Pro League overweegt drastische stappen

De soap rond DAZN nadert stilaan haar finale ontknoping. Zo weten we vrijdag of de tv-rechtenhouder ...

424
424
Lardot ontleedt strafschopfases Antwerp-Club Brugge

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 12 op het programma. Naar goede gewoonte ...

881
881
Mercato-alarm: Club Brugge slaat nú toe voor killerspits

Club Brugge kan nú toeslaan voor een 1,97 m diepe spits die in Letland meteen rendeert. De ...

600
600
OHL trapt na richting Hubert: "Misschien beter dat hij weg is"

OH Leuven heeft met Felice Mazzu een nieuwe trainer voorgesteld. Dat is een vreemde keuze, aangezien ...

168
168
Matthäus verandert plots compléét van mening over Kompany

Hoe serieus moet je analisten nog nemen die voor televisie werken? De vraag dient stilaan gesteld te ...

209
209
Hein over RSCA-crisis: "Dan ligt hun ontslagbrief ook klaar"

RSC Anderlecht stevent weer af op een mislukt seizoen. De club betaalt de prijs voor de dramatische ...

615
615
Red Flames slijpen de messen: Ierland is gewaarschuwd

De Red Flames verloren met 4-2 in Dublin tegen Ierland. Een stevige domper. In het stadion van OH ...

47
47
Derde Rode Duivel out: maanden buiten strijd

Het is voor Rudi Garcia geen fijne week geweest. De bondscoach zag de voorbije dagen verschillende ...

166
166
Grote club: "Sprak met Kompany toen hij bij Anderlecht zat"

Vincent Kompany trok in mei 2022 de deur achter zich dicht bij RSC Anderlecht. Hij werd richting ...

212
212
'Renard en Borguet lieten zich geweldig ringeloren'

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat ziet iedereen ondertussen. Maar ook aan ...

370
370
Bayat kind aan huis bij Belgische topclub: "60 miljoen euro"

Mogi Bayat was jarenlang héél aanwezig bij clubs als RSC Anderlecht, Standard, AA Gent ...

328
328
'Anderlecht loopt miljoenen mis: wintertransfer op komst'

Bij RSC Anderlecht maakten ze afgelopen zomer heel wat verkeerde keuzes op de transfermarkt. Daar ...

471
471
De Mil zet puntjes op de i na soap over gemiste transfer

Het is een bewogen periode geweest voor Rik De Mil. Enkele weken geleden leek de trainer op weg te ...

101
101
'Diego Moreira versiert absolute knaltransfer'

Toen de Jonge Duivels eerder deze maand knappe zeges boekten tegen Wales en Denemarken, was Diego ...

94
94

Meer sportnieuws