TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe domper Union, wending Verschaeren'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe domper Union, wending Verschaeren'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Lewandowski verlaat Barça: transferplan al gelekt'

Jupiler Pro League

Union zoekt nog steeds naar een nieuwe trainer na het vertrek van Sébastien Pocognoli. De landskampioen richtte in eerste instantie zijn pijlen op Rik De Mil, maar dat lijkt stilaan een lastig verhaal te worden. Charleroi liet nogmaals weten niet te willen meewerken aan een vertrek.

Een domper dus voor Union, dat bovendien niet alleen Pocognoli moet vervangen. In diens zog trekken immers ook Kevin Mirallas en Artur Kopyt mee naar AS Monaco. Die laatste was ook een belangrijke pion en was de voorbije vijf jaar verantwoordelijk voor de defensieve organisatie en stilstaande fases.

Bij Anderlecht blijft de toekomst van Yari Verschaeren een vraagteken. De spelmaker is nog altijd einde contract en is tegenwoordig bovendien invaller, waardoor een vertrek in januari alsmaar waarschijnlijker lijkt. Trabzonspor zou een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen.

Buitenland

FC Barcelona neemt na dit seizoen wellicht afscheid van Robert Lewandowski. De Poolse goalgetter is einde contract en in Catalonië willen ze een jongere topspits halen. Aanvankelijk was het plan van Barça om de optie in het contract van Lewandowski te lichten en hem te verpatsen in Saudi-Arabië, maar dat ziet de speler niet zitten. Hij wil liever naar een Europese club verkassen.

Voor Malick Fofana lonkt dan weer een fraaie stap hogerop. Chelsea en Liverpool zouden al verkennende gesprekken voeren over zijn komst. Echt doorduwen doen beide Engelse grootmachten voorlopig echter nog niet voor de Rode Duivel.

Moet Verschaeren zo snel mogelijk Anderlecht verlaten?

Meest recent

'Schandaal in Turkije biedt plots kans aan Rode Duivel'

Er staan de komende dagen nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK op het programma. Bij de ...

17
17
Union verrast met Hubert: eerste grote misser?

Amper twee dagen nadat het vertrek van Sébastien Pocognoli naar AS Monaco officieel ...

43
43
Antwerp krijgt geweldig nieuws uit ziekenboeg

Antwerp beleeft voorlopig een moeilijk seizoen. Het staat na tien speeldagen op een onrustwekkende ...

53
53
Hubert naar Union: OHL komt met opmerkelijke reactie

Zaterdag bevestigde Union officieel het vertrek van Sébastien Pocognoli naar AS Monaco, amper ...

205
205
Essevee shopt bij Anderlecht en verliest pion aan NXT

Na een derde van de reguliere competitie staat Zulte Waregem er goed voor. De promovendus prijkt na ...

86
86
Toby Alderweireld grijpt naar de keel met tragisch nieuws

Hij was jarenlang een rots in de branding bij Ajax, Atlético Madrid, Tottenham, Antwerp ...

64
64
Witte rook bij Union: complete verrassing als nieuwe coach

Union kreeg vorige week een enorme klap te verwerken met het plotse vertrek van Sébastien ...

480
480
Garcia ongenadig: twee Rode Duivels verdwijnen naar tribune

Om 20u45 staan de Rode Duivels voor een levensbelangrijke opdracht, want in Wales mogen ze niet ...

231
231
Eric Goens doet spetterende onthulling over BV: "Zo boos..."

Eric Goens is zonder twijfeld één van de bekendste supporters van Club Brugge. De ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe domper Union, wending Verschaeren'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
‘KV Mechelen troeft Club Brugge én Anderlecht af’

KV Mechelen staat in de top zes en Malinwa wil die vorm na de interlandperiode doortrekken. Het ...

285
285
‘Pocognoli meteen zwaar onder druk bij AS Monaco’

Sebastien Pocognoli verlaat Union SG voor AS Monaco. De Belgische oefenmeester loodste de Brusselse ...

139
139
Cruciale raad Garcia: “Dan spelen ze Wales aan flarden"

De Rode Duivels nemen het maandagavond op tegen Wales in een belangrijke clash voor het WK 2026. Na ...

129
129
Mbappé verrast compleet met uitspraken over Messi en Ronaldo

Kylian Mbappé doet het voortreffelijk bij Real Madrid. Daar hebben ze eindelijk een echte ...

75
75
'Bizarre clausule bezorgt Juventus kopbrekens bij Openda'

Vriend en vijand keken toch eens vreemd op toen Juventus de komst van Loïs Openda aankondigde. ...

114
114
Albert geeft ideale elf prijs: "Met hem in de spits"

Ongeacht welk team Rudi Garcia vanavond aan de aftrap brengt, er zal sowieso kritiek komen. Dat is ...

113
113
'Bommetje bij Rode Duivels: irritatie bij Mannaert'

Rudi Garcia krijgt de wind van voren. De bondscoach wordt steeds scherper aangepakt en staat dus ...

465
465
Bellamy looft twee Neerpede-boys: "Zelden gezien"

Craig Bellamy kende in het verleden een geslaagde passage bij RSC Anderlecht. Veel spelers waren ...

158
158
Rudi Garcia met dé ultieme verrassing tegen Wales?

D-day voor de Rode Duivels. De Belgen kunnen maar best winnen in Wales, dan gaat alle kritiek liggen ...

215
215
Geen Clasico, wél Club: Barça past plannetje aan

In de Champions League maakt Club Brugge zich op voor een loodzwaar tweeluik. De Belgische ...

395
395
DAZN trekt 'duidelijke grens': gevolgen voor voetbalkijkers

De soap rond de wedstrijdbeelden van de Jupiler Pro League blijft maar duren. Rechtenhouder DAZN ...

1559
1559
Garcia met rug tegen muur gezet: "Anders breekt hel los"

De Rode Duivels hebben maandagavond nood aan een gunstig resultaat op Wales om hun kansen op het ...

114
114
'Gesprekken lopen: monstertransfer voor Malick Fofana'

De Rode Duivels kunnen maandagavond maar best winnen op het veld van Wales en daarvoor rekent men ...

168
168
'Club doet het wéér: nationaal transferrecord aan diggelen'

Club Brugge wist het nationale transferrecord de voorbije seizoenen meermaals op scherp te zetten. ...

353
353
De Bruyne geïrriteerd: spanning met Vanaken laait op

Kevin De Bruyne oogde geërgerd — en dat had alles te maken met de rolverdeling met Hans ...

857
857

Meer sportnieuws