Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor de tweede match op rij in de fout ging, wordt de beurtrol met Simon Mignolet serieus in vraag gesteld. Maar analist Wim De Coninck wierp nog een ander licht op de zaak.
Hoewel Jackers eind vorig seizoen zijn kwaliteiten had bewezen en vervolgens zijn contract zag opengebroken worden, was de algemene verwachting dat Mignolet opnieuw de vaste nummer één zou worden. Tijdens de eerste twee duels verscheen de voormalige Gouden Schoen ook gewoon in de basis. Maar op KV Mechelen nam Jackers plots plaats tussen de palen.
In aanloop naar die partij was immers bekend geworden dat Blauw-Zwart het dit seizoen over een andere boeg zou gooien. In plaats van vast te houden aan één vaste doelman, besloot men de wedstrijden te verdelen onder Jackers en Mignolet. Daarbij nam de jongste de competitie voor zijn rekening, de oudste kreeg de Europese wedstrijden.
LEES OOK: Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge
Spelen of vertrekken?Een opvallende regeling, die inmiddels serieus onder vuur is komen liggen. Zo maakte Jackers in de voorbije twee duels telkens een kapitale fout. Ondertussen lijkt de kans steeds groter dat Mignolet, wiens contract aflopend is, na het seizoen vertrekt. Dat zou ook één van de redenen zijn voor het invoeren van de rotatie. Bovendien maakt Club zich sterk dat men beide doelman beter kan voorbereiden als ze slechts één match per week afhaspelen.
Volgens De Coninck speelde echter nog een ander element een rol. Naar verluidt dreigde Club namelijk Jackers, in wie men veel geloof heeft naar de toekomst toe, te verliezen. "Er is waarschijnlijk een toegeving gedaan naar Jackers toe zodat hij zou blijven", klinkt het bij 'De Champions Club'. "Want er waren wel wat clubs geïnteresseerd na zijn goede prestaties als hij bij Club onder de lat stond in de twee voorbije seizoenen."
Gedaan met roteren
Door Jackers van de nodige wedstrijden te verzekeren, zou een zomers vertrek dus van de baan zijn geveegd. Maar inmiddels lijkt het rotatieplan toch niet zo'n goede zaak. De Coninck verwacht dan ook dat de Bruggelingen hier snel komaf mee zullen maken. "Ik denk niet dat Jackers er nog zal instaan zolang Mignolet fit is. Dat denk ik wel. Na die twee fouten zag je Jackers ook kleiner worden. Letterlijk en figuurlijk. Minder uitstraling, minder lef, minder proactief keepen. Twijfels dus. Daar wil je niet mee verder. Nicky Hayen kan het zich ook niet veroorloven dat hij een keeper opstelt die punten kost."
🧤 Volgens Wim De Coninck is het afgelopen bij @ClubBrugge met roteren tussen 𝗦𝗶𝗺𝗼𝗻 𝗠𝗶𝗴𝗻𝗼𝗹𝗲𝘁 en 𝗡𝗼𝗿𝗱𝗶𝗻 𝗝𝗮𝗰𝗸𝗲𝗿𝘀 ❌🔚
— Pickx Sports (@PickxSports) September 15, 2025
📺 Kijk hier de volledige aflevering van de Champions Club: https://t.co/1mZRnPzkCE#UCL #UEFAChampionsLeague #Club #Mignolet #Jackers pic.twitter.com/bSrKE9CZsL