De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en alleen te bekijken via de app van rechtenhouder DAZN. Maar daar zou weldra verandering in kunnen komen. Volgens de laatste berichten hangt een akkoord met Proximus in de lucht.
De soap rond de beelden uit het Belgische profvoetbal sleept nu al maandenlang aan. Zoals geweten zijn de mediarechten voor dit en de komende vier seizoenen in handen van DAZN. Het Britse sportplatform had de intentie om een deel van die uitzendrechten door te verkopen aan de (openbare) netwerken en telecom-operatoren. Dat was tijdens de vorige media-cyclus ook het geval.
Maar door uiteenlopende redenen verliepen die onderhandelingen bijzonder stroef. En hoewel de nervositeit toenam bij verschillende actoren, zag de situatie er lange tijd uitzichtloos uit. Maar de voorbije dagen begon er toch wat te bewegen. Zo vond DAZN een akkoord met RTBF over het gebruik van de samenvattingen en andere beelden op de Waalse openbare omroep.
LEES OOK: Groot complot in DAZN-soap? Telenet en co reageren
DAZN doet water bij de wijnMogelijk nog belangrijker: ondertussen raakte bekend dat ook de onderhandelingen met Proximus werden hervat en zelfs behoorlijk geavanceerd zijn. Wat zou betekenen dat de wedstrijden mogelijk tóch weer op reguliere televisie te zien zal zijn. Bij zakenkrant De Tijd wist men nieuwe details te onthullen rond deze demarche. Zo zou vooral DAZN 'flink wat water bij de wijn hebben gedaan'. De rechtenhouder zou dus minder verdienen dan waar het oorspronkelijk op mikte.
Een teken van goede wil of zouden de cijfers van de eigen abonnementen toch tegenvallen? Anderzijds haalde DAZN ook een slag thuis. Zo zou Proximus wel degelijk overstag gaan voor hun totaalpakket, inclusief buitenlands voetbal en andere sporten. Terwijl het aanvankelijk enkel op het Belgische voetbal mikte. Er zou momenteel nog onderhandeld worden over de laatste (financiële) details en bijkomende voorwaarden.
Volgen Telenet en Orange?
Bij De Tijd weet men ook dat er met name vanuit Franstalig België gelobbyd werd uit politieke hoek om toch tot een akkoord te komen. De verwachting is dat ook andere grote spelers, met name VOO/Orange en Telenet, eveneens overstag zullen gaan zodra een akkoord met Proximus bereikt is. Volgens de tender zouden zij alvast recht hebben op dezelfde voorwaarden. Overigens liet DAZN al verstaan dat er ook met kleinere operatoren wordt gesproken. Daarbij valt in de coulissen de naam van DIGI, al zouden die gesprekken vooral op langere termijn zijn gericht.