Akkoord met DAZN in de lucht? Proximus geeft reactie

door
Akkoord met DAZN in de lucht? Proximus geeft reactie

Is het Belgische voetbal weldra dan toch weer op de reguliere televisie te zien? Die kans lijkt het behoorlijk groot, zo zou rechtenhouder DAZN een akkoord naderen met Proximus. Al wil men bij de telecomoperator niet te hard van stapel lopen.

De zevende speeldag van de Jupiler Pro League staat alweer voor de deur. En wie de wedstrijden live op het scherm wil bekijken, kan daarvoor nog steeds enkel en alleen bij de app van rechtenhouder DAZN terecht. De onderhandelingen over de verkoop van de beelden aan de traditionele telecomoperatoren slepen immers al maanden aan. 

Die situatie zorgt voor steeds meer ergernis. Niet in het minst bij de voetballiefhebbers, die al een tijd snakken naar duidelijkheid. Maar ook andere betrokkenen ondervinden steeds meer last. De Standaard weet bijvoorbeeld dat enkele belangrijke sponsors van Belgische clubs al dreigden met een heronderhandeling van hun contract wegens minder visibiliteit.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Proximus blijft voorzichtig

Nu zou er echter toch uitzicht zijn op een doorbraak. Zo hebben DAZN en Proximus in de voorbije dagen de onderhandelingen hervat. En volgens het Britse sportplatform, dat de mediarechten voor vijf seizoenen in handen heeft, verlopen die gesprekken constructief. "Die onderhandelingen zijn nog niet afgerond, maar evolueren in de goede richting", klinkt het.

Bij Proximus zelf gaat men echter op de rem staat. "We hebben altijd de bedoeling gehad tot een deal te komen en dat is nog steeds zo. Maar we hebben ook altijd gezegd dat we voor onze investering in voetbal uit onze kosten moeten komen. Het is niet de bedoeling er geld aan toe te steken. Op vandaag is er geen akkoord", aldus woordvoerder Fabrice Gansbeke bij DS.

Telenet en co onder druk

Dat Proximus een afwachtende houding aanneemt is overigens vrij logisch gezien het onderhandelingsproces nog volop loopt. Maar ten opzichte van vlak voor de interland-break heerst er wel opnieuw het nodige optimisme. In het beste geval wordt zelfs een akkoord gevonden voor de volgende speeldag. Al wordt dat wel erg kort dag. Ondertussen blijft het uitkijken naar hoe de andere telecomspelers zullen reageren. "Met Telenet en VOO/Orange liggen de gesprekken stil zonder enige toenadering", stelt Jan Mosselmans, COO bij 'DAZN'. 

Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat Telenet en co straks niet overstag zullen gaan als een akkoord met Proximus wordt gevonden. Een scenario waarbij de klanten plots volop overstappen naar een concurrent zal men absoluut willen voorkomen. Tot slot wordt het ook uitkijken naar hoe een eventueel akkoord er zou uitzien. Pakt Proximus enkel het Belgische voetbal? Of krijgt DAZN toch zijn volledige pakket verkocht

De Pro League heeft dit dossier veel te veel op zijn beloop gelaten ...

Meest recent

'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

25
25
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

139
139
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

241
241
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

251
251
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

398
398
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

122
122
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

389
389
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

815
815
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

666
666
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

225
225
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

393
393
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

260
260
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

547
547
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

881
881
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

306
306
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

774
774
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

587
587
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

334
334
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

95
95
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

434
434
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

111
111
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2272
2272
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

460
460

Meer sportnieuws