HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

254 stemmen
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld opmaken. Promovendus La Louvière begon twijfelend aan het seizoen, maar de laatste resultaten zijn veelbelovend.

Vorige speeldag stuntte de promovendus door met 1-0 te winnen van Club Brugge. Tegenover Sporza was Hein Vanhaezebrouck lovend over La Louvière en zag de voormalige coach van KAA Gent en RSC Anderlecht een grote revelatie.

LEES OOK: La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

Groeiende ploeg

Vanhaezebrouck zag een ploeg in opbouw. Terwijl het tegen KAA Gent nog miserabel was, ging alles tegen Club beter. "Het is een groeiende ploeg. Die match in Gent was niet om aan te zien. La Louvière geloofde niet dat ze hun plaats hadden in de eerste klasse. Ze trapten gewoon alle ballen weg. Dat is er nu wel uit.”

Uiteindelijk stuntte La Louvière. “Ze hebben al goede wedstrijden gespeeld, met inderdaad hun beste eerste helft. En die ligt dicht bij wat er al in België te zien is geweest. Het was echt supergoed. Ik zag enorm veel energie en goed technisch voetbal. Maës is een fenomeen: hij loopt, hij werkt en hij maakte bijna een geweldig doelpunt."

Nieuwe Mpenza

Vanhaezebrouck was onder de indruk van de 18-jarige Jerry Afriyie, een Ghanese international. "Het was echt niet allen countervoetbal zoals Hans Vanaken zei. La Louvière speelde bij momenten dominant voetbal op de helft van Club Brugge, met de jonge Afriyie in de spits.”

De analist vergeleek de spits met een icoon van het Belgische voetbal. “Een beetje een kopie van Emile Mpenza. Afriyie is supersnel, hij heeft dezelfde looks en hij loopt op dezelfde manier. Heel gevaarlijk. Ik was eerst ook een non-believer, maar nu spelers boven zichzelf uitgroeien, zie ik La Louvière niet zakken."

Denk jij dat La Louvière in de JPL zal blijven?

Meest recent

AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

5
5
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

27
27
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

2
2
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

77
77
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

64
64
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

52
52
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

109
109
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

241
241
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

166
166
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

97
97
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

303
303
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

656
656
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

113
113
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

285
285
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

156
156
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

83
83
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

79
79
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

230
230
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

733
733
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

60
60
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

75
75
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

500
500
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

475
475
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

595
595
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1208
1208

Meer sportnieuws