'Leko wil volgende oude bekende meeloodsen naar AA Gent'

746 stemmen
'Leko wil volgende oude bekende meeloodsen naar AA Gent'

Bij AA Gent gooiden ze het deze zomer nog maar eens over een andere boeg. Na de dramatische play-offs werd trainer Danijel Milicevic na enkele maanden alweer opzijgeschoven, terwijl Michel Louwagie weer van stal gehaald werd om de club op het rechte pad te krijgen.

Eén van de eerste beslissingen die de gewezen algemeen manager nam, was om Ivan Leko binnen te halen als nieuwe trainer. De Kroaat presteerde dit seizoen boven de verwachtingen met Standard, waar hij met beperkte middelen een stevig collectief wist neer te zetten.

LEES OOK: Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Volgende vertrouweling Leko op komst bij Gent

Leko krijgt de taak om onder meer weer meer discipline in de Gentse kleedkamer te brengen en de club doet er ook alles aan om hem daarbij zoveel mogelijk te helpen. Zo mag de trainer ook enkele vertrouwelingen meenemen als assistenten.

Gent bevestigde al de komst van Nicolas Still, maar er zou nog een oude bekende van Leko in de Planet Group Arena kunnen neerstrijken. Volgens Sudpresse wil de coach immers ook nog Rudi Cossey aan zijn staf toevoegen en die zou niet meteen neen zeggen tegen dat idee.

Samengewerkt bij Club en Antwerp

De 63-jarige Cossey was eerder al de rechterhand van Leko bij Club Brugge en Standard. Bovendien was hij ook al eens eerder aan de slag bij de Buffalo's. In het seizoen 2015/16 was Cossey al eens assistent van Hein Vanhaezebrouck.

De afgelopen drie jaar was Cossey aan de slag bij Charleroi. Daar werd hij aanvankelijk binnengehaald om Edward Still bij te staan, maar ook na diens ontslag bleef hij aan. Dit seizoen was Cossey de rechterhand van Rik De Mil, die andere coach die aanvankelijk op het Gentse verlanglijstje stond.

Zou Cossey een aanwinst zijn voor de staf van Gent?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

27
27
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

21
21
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

138
138
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

113
113
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

33
33
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

317
317
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

132
132
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

410
410
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

310
310
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

664
664
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

491
491
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1064
1064
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

76
76
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

650
650
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

247
247
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1244
1244
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

630
630

Meer sportnieuws