Club Brugge stormt af op krachtpatser met Barça-DNA

door
Club Brugge stormt af op krachtpatser met Barça-DNA

Een jonge krachtpatser met gevoel voor ruimte, techniek én leiderschap staat in de belangstelling van Club Brugge. Zijn veelzijdigheid, indrukwekkende fysieke presence en opleiding bij een Spaanse grootmacht maken van hem een buitenkans. Ook buitenlandse interesse loert om de hoek…

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Anderlecht en Club Brugge denken aan middenveldtoekomst

Volgens de Spaanse sportkrant Sport tonen zowel Anderlecht als Club Brugge concrete interesse in Rubén Lopez (20). De linksvoetige centrale middenvelder speelde vorig seizoen op huurbasis bij FC Barcelona Atlètic, waar hij uitgroeide tot een sterkhouder, maar staat onder contract bij tweedeklasser Deportivo La Coruña.

Lopez koos bewust voor een uitleenbeurt omdat hij ervan overtuigd was dat hij een belangrijke rol kon spelen in de Primera Federación, de Spaanse derde klasse.

Barça wil Lopez graag nog een extra seizoen huren, terwijl Deportivo hem deze zomer liever definitief van de hand doet na de degradatie naar diezelfde derde klasse. De Catalanen beschikken over een aankoopoptie van 5 miljoen euro, maar vonden dat bedrag te hoog.

Volgens Sport bekijken Anderlecht en Club Brugge intussen concreet de mogelijkheden om Lopez binnen te halen, en bestudeert de jonge Spanjaard beide voorstellen aandachtig. Intussen is er ook interesse van clubs uit de Spaanse tweede divisie.

Juweel van Deportivo met brede inzetbaarheid

Rubén Lopez is een parel uit de jeugdopleiding van Deportivo La Coruña en speelde al twintig wedstrijden voor het eerste elftal. De bedoeling was dat de “rijzende ster” na zijn uitleenbeurt aan Barça B zou terugkeren naar Deportivo, zo verklaarde sportief directeur Fernando Soriano vorig jaar na de deal met Barcelona.

“Dit is geen bevlieging, noch van Rubén noch van ons. Er is een hoge aankoopoptie en er zijn boetes als hij niet speelt,” aldus Soriano. “We kunnen hem zelfs tijdens de winterstop terughalen als hij te weinig speelminuten krijgt. Zowel Rubén als de club mikken op sportieve groei, en zijn grote droom is om voor Deportivo te spelen.”

Lopez is een centrale middenvelder die uit de voeten kan op de zes, acht én tien. Zijn polyvalentie blijkt uit het feit dat de Galiciër vorig seizoen op maar liefst zes van de tien mogelijke posities werd uitgespeeld bij Barça Atlètic.

Hij werd ingezet van linksback tot rechtsbuiten, een flexibiliteit die ex-Atlètic-coach Albert Sánchez bijzonder wist te waarderen.

Leiderschap en power: Rubén Lopez is van alle markten thuis

Rubén Lopez maakte vorig seizoen de meeste speelminuten van alle spelers bij Barça Atlètic. Hij is een middenvelder met klasse, techniek en fysieke slagkracht. Lopez wordt geprezen om zijn dynamiek, inzet, energie en positiespel.

“Hij beschikt over indrukwekkende fysieke kracht, wat essentieel is. Hij bestrijkt veel terrein, valt open ruimtes aan en heeft verfijnde voeten,” aldus Albert Sánchez.

Lopez wordt omschreven als een hybride, moderne middenvelder en kijkt op naar Rodri van Manchester City. Hij blinkt uit in balbehandeling, passing, lef en snel beslissen.

Bovendien leest hij het spel uitstekend en anticipeert hij slim op situaties. Ondanks zijn jonge leeftijd van 20 jaar, profileert hij zich nu al als een echte leidersfiguur.

Club Brugge moet Lopez halen

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

159
159
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

137
137
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

156
156
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

254
254
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

355
355
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

227
227
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

542
542
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

187
187
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

514
514
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1296
1296
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

431
431
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

407
407
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

388
388
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

512
512
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

206
206
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

363
363
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

400
400
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3103
3103
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

786
786
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

478
478
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

362
362

Meer sportnieuws