STVV mag na een lastig jaar ook volgend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De Kanaries wisten in de Relegation Play-Off op het nippertje het behoud veilig te stellen. Straks willen ze de fouten van deze jaargang niet herhalen.
Het duurde vorige zomer immers zeer lang eer STVV zijn transferhuiswerk klaar had. Daardoor was het harken in de eerste wedstrijden van het seizoen. Het miste zijn start en bleef vervolgens het hele seizoen in de onderste regionen hangen.
STVV heeft vervanger Bertaccini al beet
Deze zomer lijken ze op Stayen van plan om sneller toe te slaan op de transfermarkt. Dat zal nodig zijn, want er dreigen enkele goudhaantjes te vertrekken. Vooral prijsschutter Adriano Bertaccini flirt met een transfer, met Anderlecht momenteel als voornaamste mogelijke bestemming.
Maar het lijkt erop dat zijn vervanger al klaarstaat. TV Limburg laat immers weten dat STVV ook volgend seizoen zal kunnen rekenen op Andres Ferrari. De 22-jarige Uruguayaan werd dit seizoen gehuurd van Villarreal, maar zou nu definitief overgenomen worden.
Ferrari blijft op Stayen
STVV beschikte over een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro, maar het is nog niet duidelijk of ze die som ook effectief op tafel gelegd hebben. In ieder geval geloven ze wel voldoende in het talent van Ferrari om in zijn komst te investeren.
De spits was afgelopen seizoen nog geen volwaardige titularis, maar scoorde wel zeven keer in competitie en beker. Zijn goals waren bovendien vaak van spectaculaire makelij. STVV zal hopen dat hij volgend seizoen zich verder zal kunnen ontwikkelen.