'Koerswijziging bij AA Gent: grote comeback van Bayat?'

door
'Koerswijziging bij AA Gent: grote comeback van Bayat?'

De deelname aan de Champions' Play-Offs is een martelgang geworden voor AA Gent, dat na zeven nederlagen in acht matchen op weg is naar een historisch slecht rapport. In de komende zomermercato is er dus werk aan de winkel voor Sam Baro, die het geweer alvast deels van schouder wisselt.

De nieuwe eigenaar zette sinds zijn komst een nieuwe structuur op poten in de Planet Group Arena, die hij niet tot een duiventil wil transformeren. Ondanks de vroegtijdige exit van Wouter Vrancken, die in onderling overleg en met wederzijds respect de Buffalo's verliet, wil Baro dan ook standvastig vasthouden aan de ingeslagen weg.

Fjort naar achtergrond

Zo ligt Vrancken zijn opvolger Danijel Milicevic, die vlak voor de play-offs vast werd benoemd, ondanks de ondermaatse resultaten voorlopig nog niet onder vuur. Hem nu alweer aan de kant schuiven zou dan ook gezichtsverlies betekenen voor het bestuur, waar Baro eveneens het vertrouwen wil blijven schenken aan dezelfde mensen.

Al zijn er volgens Het Nieuwsblad intern ondertussen toch reeds een aantal zaken veranderd. Zo speelt Kjeld Fjort vandaag geen sturende rol meer in het sportieve departement. Daar heeft sportief manager Arnar Vidarsson nu duidelijker de leiding in handen, waardoor de voormalige scout van Club Brugge naar de achtergrond verhuisde.

Baro klopt aan bij Bayat

Op die manier vertolkt Vidarsson, die tevens dienst doet als klankbord voor Milicevic, dus een steeds prominentere rol. Al kan de IJslander natuurlijk niet alles op zijn eentje doen. Nu er zich een serieuze afslankoperatie opdringt zonder Europees voetbal staat de deur nog volgens de krant zowaar dan ook opnieuw open voor Mogi Bayat.

"Huismakelaar zal hij nooit weer worden maar Bayat, overigens altijd de manager van Milicevic geweest, is nu ook welkom om kuis in de selectie te helpen houden", luidt het. Ondanks de negatieve balans in de voorbije mercato's lijkt Baro, die de interne werking verder op punt wil stellen, op inkomend vlak vooral te rekenen op Vidarsson.

Gent houdt voet bij stuk

"Ondertussen willen ze doorbijten bij AA Gent. Omdat er al zoveel vernieuwd is een jaar geleden en geoordeeld wordt dat te vaak veranderen van structuur, trainer of sportief directeur nefast is. Draaien als de wind is fataal, stabiliteit is vitaal, volgens het Gentse bestuur. De tijd moet uitwijzen of er voldoende knowhow aanwezig is, dat wel."

POLL: Goede zaak voor AA Gent?

Meest recent

Bom barst op de Bosuil: Antwerp tikt fans op de vingers

Antwerp is eindelijk begonnen met de bouwwerken aan Tribune 2, waardoor de capaciteit van de Bosuil ...

64
64
Politie zet grove middelen in voor Anderlecht-Club Brugge

Hoogspanning in de Jupiler Pro League, want komend weekend kan de titelrace in een beslissende plooi ...

233
233
Hasi klopt zich op de borst: "Hen heb ik beter gemaakt"

RSC Anderlecht krijgt zondag Club Brugge over de vloer. Niet alleen voor Jan Vertonghen, maar ook ...

63
63
Club-advocaat maakt burgemeester Anderlecht met grond gelijk

Club Brugge hoopt zondag haar titelkansen gaaf te houden op het veld van RSC Anderlecht. Daar moet ...

338
338
Kindermans slaat toe: Antwerp legt goudhaantje vast

De bomen groeien niet langer tot in de hemel bij Antwerp, dat nu al een tijdje de tering naar de ...

129
129
'Koerswijziging bij AA Gent: grote comeback van Bayat?'

De deelname aan de Champions' Play-Offs is een martelgang geworden voor AA Gent, dat na zeven ...

140
140
Storck met botte bijl tekeer: tabula rasa bij Cercle Brugge

Cercle Brugge verbaasde vriend en vijand door Bernd Storck terug naar Jan Breydel te lokken. Net ...

214
214
Antwerp & Anderlecht scherprechter: Club of Union geboycot?

De titelrace kan komend weekend in een beslissende plooi vallen. Mits een zege van koploper Union ...

191
191
'AA Gent drukt door: eerste zomeraanwinst op komst'

Behoudens een mirakel zit het seizoen er al op voor AA Gent, dat voor het eerst in tien jaar tijd ...

149
149
'Renard loopt blauwtje: Anderlecht vangt bot bij Charleroi'

Nu het einde van het seizoen nadert trekt ook de internationale geruchtenmolen zich stilaan op gang. ...

150
150
'KRC Genk heeft opvolgers Tolu & El Ouahdi al te pakken'

Thorsten Fink windt er geen doekjes om: nu er niks meer op het spel staat voor KRC Genk is de coach ...

285
285
Club van 150 miljoen: het grootse plan van Anderlecht

Anderlecht denkt groots. Terwijl andere Belgische topclubs al langer dromen van een nieuw stadion, ...

511
511
Milicevic ontroert met prachtige boodschap voor Kums

Sven Kums stopt aan het einde van het seizoen met zijn profcarrière. De middenvelder is een ...

100
100
Andries Ulderink geeft uitsluitsel over Toby Alderweireld

Toby Alderweireld liep vlak voor de Champions Play-Offs een hardnekkige blessure op. De voormalige ...

82
82
Marc Wilmots roept meteen grote frustratie over Standard uit

Marc Wimots is aangesteld als de nieuwe sportieve directeur van Standard Luik. De voormalige ...

196
196
Club of Union kampioen? Databureau velt duidelijk oordeel

Wie wordt de kampioen van de Jupiler Pro League dit seizoen? In de Champions Play-Offs begint het ...

293
293
Woedende Borkelmans haalt verschroeiend uit naar Cercle

Vital Borkelmans is een voormalige Rode Duivel met een verleden als speler bij zowel Club Brugge als ...

385
385
‘Anderlecht en Genk balen, Saudische miljoenen naar Union'

Anouar Ait El Hadj speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en KRC Genk, maar nu maakt de rappe ...

281
281
Hasi speelt open kaart over afscheidstournee Vertonghen

Zelf hoopt Besnik Hasi aan boord te mogen blijven, maar dat Jan Vertonghen straks afscheid neemt van ...

116
116
AA Gent-KRC Genk: mokerslag Milicevic, Fink verklapt wissels

Zondag gaat KRC Genk op bezoek bij AA Gent. Een match die volledig in het teken staat van Sven Kums ...

269
269

Meer sportnieuws