TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Club, Duivel moet 70 mil kosten'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Club, Duivel moet 70 mil kosten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Jupiler Pro League

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders moeten vervangen. Ook een nieuwe spits staat op de verlanglijst. Volgens AfricaFoot heeft Blauw-Zwart daarvoor zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die voor Schalke 04 speelt. Daar is Sylla bezig aan een sterk seizoen, de concurrentie is dan ook aanzienlijk. Voor het middenveld is het vizier dan weer gericht op Aleksandar Stankovic, zo meldt Blick. De 19-jarige Serviër wordt dit seizoen door Internazionale verhuurd aan FC Lüzern. Er zou wel concurrentie heersen van onder meer ... RSC Anderlecht.

De Brusselaars speuren de markt dus ook af naar versterking voor hun middenveld, maar ook op andere posities zullen bepaalde spelers vervangen moeten worden. Zo acht La Dernière Heure de kans groot dat Kasper Dolberg dan toch verkocht zal worden. Voor RSCA is het een ideaal moment om te cashen op de 27-jarige spits, bovendien heeft de club de financiële middelen broodnodig. Wel zou men mikken op minstens 15 miljoen euro voor de Deen.

AA Gent gaat een drukke zomer tegemoet, waarin vooral tal van overbodige pionnen de Planet Group Arena mogen verlaten. Om zelf te kunnen toeslaan op de transfermarkt zal er evenwel ook moeten worden gecasht op een aantal sterkhouders. Tsuyoshi Watanabe is één van de weinige spelers die een aardige transfersom kunnen opbrengen. Volgens het Nederlandse medium 1908 zou Feyenoord alvast een oogje op de 28-jarige Japanner hebben laten vallen. Ondertussen zou er zelfs sprake zijn van een officieel bod uit Rotterdam, dat momenteel in beraad wordt gehouden.

Union SG zou wel graten zien in de komst van Lennon Miller, zo meldt The Scottish Sun. Dat is een 18-jarige centrale middenvelder die uitkomt voor Motherwell, waar hij met 2 goals en 6 assists in 27 matchen indruk maakte op jonge leeftijd. Daardoor is hij grof wild. Motherwell mikt naar verluidt op 5 miljoen euro. Het feit dat hij zijn laatste contractjaar ingaat, kan wel in het voordeel van de Brusselaars spelen.

Standard heeft zoals verwacht afscheid genomen van Aiden O'Neill. De Australische middenvelder trekt immers naar de MLS en gaat bij New York City FC aan de slag. Naar verluidt brengt hij een slordige 2 miljoen euro op. En er zijn nog meer spelers die kunnen vertrekken in Luik. Leandré Kuavita heeft zich volgens Duitse media alvast in de kijker gespeeld van VfB Stuttgart, Hertha BSC en nog een aantal Duitse tweedeklassers.

KVC Westerlo dreigt één van zijn sterkhouders kwijt te spelen. Zo kan Matija Frigan na een productief seizoen rekenen op de nodige interesse. Volgens Transfermarkt heeft nu ook Hamburger SV zijn zinnen gezet op zijn komst. Er zouden al gesprekken lopen met de Duitsers. Ze zullen echter diep in de buidel moeten tasten, want er wordt naar verluidt een transfersom van 10 miljoen euro gevraagd.

Buitenland

Enkele Belgische spitsen kunnen komende zomer van club veranderen. Lucas Stassin bijvoorbeeld, zou zijn sterke seizoen bij AS Saint-Etienne kunnen verzilveren. Zeker als de club degradeert is de kans op de transfer groot. Al zouden de Fransen volgens LDH wel zo'n 20 miljoen euro verlangen. Loïs Openda ligt op zijn beurt tot 2028 onder contract bij RB Leipzig en de Duitsers lijken niet geneigd om mee te werken aan een zomers vertrek. Zo beweert Sky Sports dat ze een prijskaartje van 70 miljoen euro rond zijn nek hebben gehangen, wat gegadigden zou moeten afschrikken.

Manchester City gaat een drukke transferzomer tegemoet en mikt op versterking voor verschillende posities. Volgens El Nacional heeft coach Pep Guardiola alvast zijn zinnen gezet op Raphinha, die bezig is aan een weergaloos seizoen bij FC Barcelona. De Spaanse koploper wil zijn sterkhouder dan ook absoluut niet laten gaan. Maar zoals geweten staan de Catalanen er financieel niet goed voor. Guardiola weigert dan ook om zijn target op te geven en beseft maar al te goed dat transferperiode nog lang kan duren en vol wendingen zit.

Club moet een poging ondernemen om Dolberg te halen ...

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

29
29
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

35
35
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

125
125
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

39
39
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

82
82
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

94
94
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

31
31
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

109
109
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

178
178
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

270
270
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

135
135
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

28
28
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

389
389
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

188
188
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

126
126
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

82
82
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

76
76
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

171
171
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

186
186
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

270
270
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws