‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

door
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits Mustapha Sangaré (Levski Sofia) wordt gevolgd als mogelijke aanwinst, terwijl de club ook interesse toont in doelman Berke Özer (Eyüpspor) als toekomstige opvolger van Simon Mignolet. Daarnaast wil Club Brugge de verdediging versterken met de jonge Amerikaanse back Frankie Westfield (Philadelphia Union) en de veelzijdige verdediger Nobel Mendy (Real Betis). Tot slot staat dribbelvaardige winger Gessime Yassine (USL Dunkerque) op de radar, met zijn dynamiek en technische kwaliteiten als grote troef.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

Mustapha Sangaré de nieuwe spits?

Dévy Rigaux speurt de markt af naar mogelijke opportuniteiten voor de spitspositie en lonkt daarbij naar de Bulgaarse eerste klasse. Mustapha Sangaré, de 26-jarige spits van Levski Sofia, heeft Blauw-Zwart gecharmeerd.

Club Brugge haalde eerder al Igor Thiago weg uit Bulgarije, en de fysiek sterke Sangaré heeft met zijn 1,96 meter en 88 kilo een gelijkaardig profiel als de Braziliaan. De 26-jarige Malinees zit dit seizoen aan 5 goals en 6 assists in 24 competitieduels.

Ook het Turkse Göztepe en het Welshe Cardiff City tonen interesse in de kersverse international. Momenteel wordt hij op Transfermarkt geschat op 700.000 euro. Dit is bijna vijf keer meer dan het bedrag dat de Bulgaarse topclub vorige zomer aan het Portugese Varzim betaalde.

“We kochten hem voor ongeveer 120.000 à 150.000 euro, en momenteel is zijn prijs zeven à acht keer hoger”, legde voormalig Levski-coach Stanislav Genchev uit tijdens een interview op BLITZ Live.

Een transfer van Sangaré, slechts enkele maanden nadat hij van Varzim naar Levski vertrok, is tijdens zijn hele verblijf in Bulgarije al onderwerp van gesprek geweest. “Sangaré-mania”, zo schrijven Bulgaarse media.

Berke Özer: de man van 10 miljoen

Met het oog op de toekomstige opvolging van Simon Mignolet zoekt de Belgische landskampioen een sterke doelman. De huidige nummer twee Nordin Jackers blijkt een waardige vervanger te zijn, maar toch houdt Dévy Rigaux de markt nauwlettend in de gaten.

In Turkije doet immers het gerucht dat Club Brugge Berke Özer wil aantrekken. Meer zelfs, ze zouden hem al een voorstel hebben gedaan. De 23-jarige keeper, ooit een uitblinker bij Westerlo, heeft een aflopend contract, maar Eyüpspor kan nog een extra jaar met hem doorgaan.

De club vraagt 10 miljoen euro voor Özer, zonder onderhandelingsruimte, en Fenerbahçe heeft recht op 40% van de transfersom.

Özer stond van 2019 tot 2021 al in doel bij KVC Westerlo, dat hem toen huurde van Fenerbahçe. In Het Kuipje reeg hij de uitstekende prestaties aan elkaar en was hij één van de beste doelmannen in 1B.

Hij acteerde twee seizoenen op hoog niveau en hij was een erg stabiele factor in het elftal van de toenmalige coach Bob Peeters. In de 1B Pro League was Özer alvast de meest efficiënte doelman van de competitie.

Geen enkele andere keeper verrichte namelijk meer reddingen in verhouding tot het aantal geïncasseerde doelpogingen. Bovendien was de Turkse jeugdinternational er de op één na minst gepasseerde doelman, én tevens één van de best uitvoetballende keepers.

Frankie Westfield: stormachtige De Cuyper-opvolger

Club NXT legt de lat extreem hoog en probeert atleten voor de Europese top af te leveren voor Club Brugge. Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle werking.

Zij werden eerst ondergebracht bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg. Club Brugge is hetzelfde van plan met de 19-jarige Francis ‘Frankie’ Westfield, de jonge rechtsachter van Philadelphia Union.

Onlangs maakte hij ook zijn debuut bij de U20 van de Verenigde Staten en in de eerste ploeg van Philadelphia. In de Verenigde Staten wordt Westfield gezien als een groot talent, en Club Brugge hoopt komende zomer al toe te slaan.

Een nieuwe back is alvast een grote prioriteit als Maxim De Cuyper (en mogelijk ook Joaquin Seys en/of Kyriani Sabbe) komende zomer vertrekt.

Westfield is een getalenteerde en polyvalente jonge verdediger. Westfield is een rechtsachter die zowel verdedigend als aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij is een verdedigend sterke, betrouwbare back die ook nog eens naar voren kan trekken.

In balbezit stormt Westfield de rechterflank af en zoekt hij naar mogelijkheden om een voorzet te geven of de zestien in te duiken.

Nobel Mendy: spectaculaire powerhouse van 5 miljoen

Vorige zomer waren alle ogen bij RSC Anderlecht gericht op Spanje, waar sportief directeur Olivier Renard de onderhandelingen was begonnen met Real Betis over de komst van Nobel Mendy.

De 20-jarige verdediger staat vandaag nog steeds op de radar van Anderlecht, maar ook Club Brugge en Antwerp FC hebben zich ondertussen ook bij de geïnteresseerde clubs gevoegd.

Volgens Estadio Deportivo is Real Betis bereid om Mendy in de komende zomermercato te laten gaan, weliswaar onder de juiste voorwaarden. Hoewel hij zijn La Liga-debuut nog niet heeft gemaakt, heeft de Senegalees een opmerkelijke en veelbelovende groei laten zien bij Betis.

De linksvoetige centrale verdediger kan ook als linksback uit de voeten, wat twee schaarse profielen zijn op de spelersmarkt. Zelfs Marc Bartra, ploegmaat bij Betis, raakte onder de indruk van de jonge verdediger.

De ex-topspeler van FC Barcelona, Borussia Dortmund en de Spaanse nationale ploeg sprak zich lovend uit over Mendy: “Hij is een speler met spectaculaire kwaliteiten,” zei Bartra. “Hij heeft het talent om jarenlang op het hoogste niveau te spelen.”

Helemaal gek van dribbelkoning Yassine

Director of Football Dévy Rigaux en co. volgen altijd tientallen spelers met het oog op een eventuele overgang later en Gessime Yassine (19, USL Dunkerque) is één van die spelers die bekeken werd.

Yassine is een linksvoetige flankaanvaller die doorgaans op de rechterkant speelt. Met zijn behendigheid en dribbelvaardigheid komt hij vaak naar binnen om dreiging te creëren.

Hij is dynamisch, behendig en extreem comfortabel met de bal aan de voet. Hij heeft spelinzicht, kan situaties goed inschatten, beschikt over een hoge snelheid, en is efficiënt in de kleine ruimtes.

Demba Ba, ex-speler van onder meer Moeskroen en Chelsea, en nu sportief directeur van USL Dunkerque, beschrijft de 19-jarige als een speler met een vergelijkbare stijl als Hatem Ben Arfa. Ba wordt geprezen door zijn hoog voetbal-IQ en benadrukt Yassine’s dribbelvaardigheden en zijn vloeiende bewegingen.

Wie moet Club zeker halen?

Meest recent

Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

13
13
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

145
145
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

76
76
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

201
201
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

364
364
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

327
327
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

49
49
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

901
901
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

238
238
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

428
428
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1071
1071
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

111
111
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

205
205
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

325
325
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

405
405
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

351
351
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

41
41
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

965
965
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

745
745

Meer sportnieuws