Hayen maakt statement met basiself, vijf wissels bij Cercle

door
Hayen maakt statement met basiself, vijf wissels bij Cercle

Slechts enkele dagen na hun Europese opdrachten, staan beide ploegen tegenover mekaar in eigen land. Zo werken Cercle Brugge en Club Brugge zondagmiddag hun onderlinge stadsderby af. Scheidsrechter Bram Van Driessche fluit de partij in het Jan Breydel-stadion om 13u30 op gang.

Cercle incasseerde afgelopen donderdag een flinke tik, in de 1/8ste finales van de Conference League werd met zware 3-0-cijfers verloren van Jagiellonia Bialystok. Veel tijd om daarbij stil te staan was er echter niet. Groen-Zwart strijdt in de Jupiler Pro League immers nog volop voor het behoud. Een stunt tegen de stadsrivaal is dan ook erg welgekomen voor de Vereniging.

Ten opzichte van de Europese verplaatsing voert coach Feldhoffer dan ook enkele wissels door. Sterkhouders als Ravych, Nunes, Magnée en Van der Bruggen nemen hun plek in de basiself weer in. Voorin wordt Brunner dan weer uitgespeeld als diepste man. Tot slot zit winteraanwinst Ngoura een eerste keer in de selectie, hij start wel nog op de bank.

LEES OOK: KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

Hayen roteert niet

Ook Club beleefde een mindere Europese week en verloor in de Champions League met 1-3 van Aston Villa. Nu de Europese uitschakeling om de hoek loert heeft de competitie nog meer aan belang gewonnen. Zeker omdat leider KRC Genk zaterdag in extremis de volle buit pakte op Dender, is nieuw puntenverlies uit den boze voor de titelverdediger.

Coach Hayen roteert dan ook niet met zijn basispionnen. Zo kiest hij resoluut voor dezelfde basiself als dinsdag tegen Aston Villa. Ook Onyedika, achter wie een klein vraagteken stond, is gewoon van de partij. Een duidelijk statement dus van de Brugse coach om het belang van deze partij te onderstrepen.

Wie wint?

Meest recent

Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

5
5
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

150
150
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

52
52
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

102
102
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

202
202
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

249
249
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

284
284
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

413
413
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

134
134
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

249
249
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

444
444
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

352
352
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

167
167
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

366
366
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

317
317
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

182
182
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

706
706
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

262
262
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

359
359
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

270
270
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

180
180
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

35
35
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

52
52
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

171
171
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

151
151

Meer sportnieuws