'Onverwachte club gaat voor schoktransfer Yari Verschaeren'

door
'Onverwachte club gaat voor schoktransfer Yari Verschaeren'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een behoorlijk drukke wintermercato. De selectie moet van gerichte versterking voorzien worden, daarnaast is het de bedoeling een aantal spelers van de hand te doen. En nu blijkt ook één en ander te bewegen rond Yari Verschaeren.

De inmiddels 23-jarige spelmaker is een rasproduct van Anderlecht en ging er al op negenjarige leeftijd in de jeugdopleiding aan de slag. Vrijwel meteen kwam zijn talent bovendrijven. Het duurde dan ook niet lang alvorens hij mocht debuteren bij de eerste ploeg. Op amper 17-jarige leeftijd kreeg hij de kans en meteen liet Verschaeren een goede indruk achter.

Vervolgens ging het snel voor de spelmaker/aanvaller. Hij kreeg bij Paars-Wit een steeds belangrijkere rol en versierde zelfs zijn eerste selecties bij de nationale ploeg. Maar onder meer blessureleed vormde een rem op zijn ontwikkeling. Verschaeren keerde na een revalidatie wel telkens terug, inmiddels lijkt zijn progressie echter al een hele tijd te stagneren.

LEES OOK: 'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Nieuwe uitdaging?

Dit seizoen liet hij bij momenten weer enkele mooie dingen zien. Die flitsen wegen echter niet op tegen zijn non-matchen. Ondertussen is de concurrentie bij RSCA ook flink toegenomen. Mario Stroeykens ontbolsterde helemaal in de voorbije maanden en ook Tristan Degreef is goed op weg om Verschaeren voorbij te steken in de pikorde.

In de voorbije weken werd dan ook druk gespeculeerd over een mogelijk vertrek. De speler zelf lijkt alvast wel te varen bij een, al dan niet tijdelijke, nieuwe uitdaging. Bovendien gaat de zevenvoudige international komende zomer zijn laatste contractjaar in en wil RSCA liefst voorkomen dat zijn marktwaarde verder naar beneden zakt.

Turkse interesse

Afwachten dus of het tijdens de wintermercato tot een vertrek komt. De eerste gegadigde lijkt alvast bekend. Zo meldt de Turkse journalist Yagiz Sabuncuoglu dat Trabzonspor zijn vizier op Verschaeren heeft gericht. De landskampioen van 2022 is bezig aan een teleurstellende seizoen en staat momenteel slechts 14de in de SüperLig. Extra versterking is dus meer dan welgekomen. De vraag is evenwel of Trabzon aan de financiële vereisten zal kunnen voldoen. Én of Verschaeren zelf openstaat voor een verhuis naar Istanbul, ver weg van zijn vaste comfort zone en met niet bepaald de meest aantrekkelijke sportieve vooruitzichten op korte termijn.

Verschaeren kan beter vertrekken bij Anderlecht ...

Meest recent

Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

0
0
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

66
66
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

67
67
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

26
26
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

91
91
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

96
96
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

166
166
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

947
947
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

62
62
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

214
214
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

266
266
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

63
63
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

178
178
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

322
322
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

185
185
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

96
96
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

602
602
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

372
372
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

322
322
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

618
618
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

70
70
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

192
192

Meer sportnieuws