'Club zoekt oplossing: tweetal móét weg in januari'

door
'Club zoekt oplossing: tweetal móét weg in januari'

Dinsdag opent de wintermercato officieel zijn deuren in België. Verschillende ploegen willen dan hun selectie van gerichte versterking voorzien, maar ook een oplossing vinden voor spelers die niet in de sportieve plannen voorkomen. Dat laatste is ook bij Club Brugge het geval.

De regerende landskampioen blijft ook in het nieuwe kalenderjaar actief op drie fronten. Desondanks is men niet van plan om in januari nog veel versterking te halen. De huidige selectie heeft voldoende kwaliteit in de breedte, nagenoeg alle posities zijn minstens dubbel bezet. Enkel bij een vertrek van een belangrijke speler, lijkt Club de markt op te gaan.

Daar tegenover wil Blauw-Zwart wel een oplossing bereiken voor enkele overbodige spelers. In het geval van Dedryck Boyata werd die alvast gevonden. Nadat hij maandenlang in de annonimiteit werd verdreven, besloot men om zijn contract in onderling overleg op te zeggen. De verdediger kan dus als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Overbodige Sowah

Er zit echter nog een speler in hetzelfde schuitje. Zo staat ook Kamal Sowah nog steeds op de blauw-zwarte loonlijst te verkommeren. De Ghanees werd destijds nog voor een slordige 9 miljoen euro gekocht, maar kon die hoge transfersom nooit rechtvaardigen. Afgelopen zomer keerde hij terug na een uitleenbeurt aan Standard. Sindsdien kwam hij amper nog in actie.

Volgens SudPresse is het dan ook de bedoeling om Sowah tijdens de wintermercato van de hand te doen. Al zal het niet gemakkelijk worden om een club te vinden voor een speler die al sinds begin mei geen officiële wedstrijd meer betwistte. Wel wordt het voor Club de laatste kans om te cashen op de 24-jarige. Zijn contract loopt komende zomer af.

Zinckernagel terug

Tot slot is er ook nog Philip Zinckernagel. De Deense aanvaller werd eind augustus verhuurd aan de Noorse kampioen Bodo/Glimt. Daar deed hij het meer dan behoorlijk. Maar de uitleenbeurt liep slechts tot 1 januari en kreeg vooralsnog geen vervolg. In principe sluit Zinckernagel deze maand dan ook weer aan bij zijn moederclub. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij een nieuwe kans zal krijgen gezien de concurrentie op zijn positie(s). Uitkijken dus welke ploegen zich zullen melden nadat hij zich bij Bodo/Glimt weer op de kaart zette.

Zinckernagel moet een nieuwe kans krijgen ...

Meest recent

Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

62
62
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

31
31
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

32
32
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

207
207
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

112
112
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

92
92
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

102
102
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

182
182
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

219
219
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

47
47
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

228
228
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

153
153
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

284
284
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

115
115
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

230
230
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

42
42
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

281
281
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

388
388
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1480
1480
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

269
269
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

173
173
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

128
128
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

132
132
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

137
137
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

231
231

Meer sportnieuws