'Renard gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster'

door
'Renard gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster'

Anderlecht-target Vince Osuji (18, Kalmar FF) trekt wereldwijd aandacht. Met 1,89 meter en een ijzersterk fysiek blinkt de Nigeriaanse verdediger uit in duelkracht en luchtduels, maar mist nog creativiteit in de opbouw.

Naast Anderlecht tonen ook Club Brugge, Chelsea en Lyon interesse. Kalmar wees een bod van 2,6 miljoen euro al af. Renard ziet in Osuji een ruwe diamant die perfect past in zijn transferstrategie.

LEES OOK: Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

Osuji heeft iets bijzonders: een jonge diamant, nauwelijks nog ruw

Het handelsmerk van Olivier Renard is redelijk onbekende spelers gratis of erg goedkoop binnenhalen, en daarna met veel winst doorverkopen. Die werkwijze moet Renard nu doortrekken bij Anderlecht.

De 18-jarige Vince Osuji (Kalmar FF) wordt in die optiek alvast genoemd als mogelijke aanwinst voor Sporting. Transferwatcher en journalist Gianluca Dimarzio loopt hoog op met de jonge Nigeriaan.

"Hij lijkt echt iets bijzonders te hebben. Honderdnegenentachtig centimeter aan potentieel om aan te werken; een jonge diamant, nauwelijks nog ruw", aldus Dimarzio.

Ook Club Brugge & co willen Osuji: Kalmar wil meer dan 2,6 miljoen

De sterke prestaties van Vince Osuji waren voldoende om de telefoons van het bestuur van Kalmar FF constant te laten rinkelen. Scouts van de grotere clubs hebben reeds contact opgenomen met de Zweedse club.

Naast Anderlecht tonen onder meer Club Brugge, FC Cincinatti, Chelsea, Manchester City, Slavia Praag, Bologna, Olympique Lyon, Stade Reims, PAOK, FC Dallas en Strasbourg interesse in hem.

Volgens lokale informatie heeft Kalmar onlangs een bod van ruim 30 miljoen Zweedse kronen afgewezen (omgerekend zo'n 2,6 miljoen euro).

Weinig voetballende meerwaarde maar atletisch erg sterk

Vince Osuji laat zich in Zweden opmerken met zijn atletisch en technisch, waarmee hij op een ander niveau zit dan de meeste van zijn leeftijdsgenoten. Osuji is puur defensief sterk en hij beschikt over het vermogen om zijn passes uitstekend te timen.

De Nigeriaan heeft sprongkracht, snelheid en een goede balcontrole. Op puur voetballend vlak vlak valt hij niet bijzonder op en weet de tiener zich niet meteen te onderscheiden.

Bij Kalmar FF wordt hij nauwelijks betrokken bij de opbouw van de ploeg en speelt hij weinig passes. Zijn passingstijl is risicoloos, zonder veel diepgang of passes die de lijnen doorbreken en hij kiest bijna altijd voor veilige opties.

Duelkracht: top tien in Zweden en België

De uitgesproken sterktes van Vince Osuji komen duidelijk tot uiting in de defensieve parameters van zijn spel. In de Allvenskan bij Kalmar FF wint hij gemiddeld tien duels per match, waarmee hij de zesde beste centrale verdediger in Zweden is.

Ter vergelijking: in de Jupiler Pro League halen enkel Jordan Torunarigha (AA Gent), David Bates en Boško Šutalo (beiden Standard), Toon Raemaekers (KV Mechelen), Kevin Mac Allister (Union SG) en Edgaras Utkus (Cercle Brugge) een hoger gemiddelde op dit vlak.

Defensieve regelmaat en luchtduels: top tien in JPL en Allsvenskan

Op het vlak van defensieve regelmaat behoort Vince Osuji tot de vier beste centrale verdedigers in de Allsvenskan.

In België zouden echter meerdere spelers hem op dat vlak overtreffen, waaronder de gebruikelijke namen als Jordan Torunarigha, David Bates, Kevin Mac Allister, Edgaras Utkus, Toon Raemaekers en Boško Šutalo.

Daarnaast presteren ook Rein Van Helden (Sint-Truiden) en Kobe Kools (Dender) nog iets beter, waardoor Osuji in de Jupiler Pro League wel een plaats in de top tien zou innemen.

Een vergelijkbare trend is te zien bij luchtduels, waar spelers als Bruno Godeau (Sint-Truiden), Brandon Mechele (Club Brugge) en Stilios Andreou (Charleroi) dominanter zijn.

Dit moet wel worden bekeken in het licht van het verschil in niveau tussen de Allsvenskan en de Jupiler Pro League, wat de vergelijking nuanceert.

Osuji is een gokje waard voor Anderlecht

Meest recent

TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

19
19
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

100
100
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

15
15
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

38
38
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

51
51
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

25
25
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

32
32
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

176
176
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

280
280
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

44
44
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

162
162
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

148
148
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

175
175
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

433
433
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

245
245
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

338
338
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

88
88
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

344
344
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

179
179
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

164
164
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

981
981
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

182
182
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

56
56
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

340
340
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1207
1207

Meer sportnieuws