Winters vertrek bij Club? De Cuyper gooit kaarten op tafel

602 stemmen
Winters vertrek bij Club? De Cuyper gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de komende transferperiode zo goed mogelijk intact houden, maar bepaalde spelers zullen ongetwijfeld op de nodige interesse kunnen rekenen. Maxim De Cuyper bijvoorbeeld. Al is de linksback niet geneigd om snel te vertrekken in Brugge.

De 23-jarige vleugelback is een onvervalst jeugdproduct van Club, waar hij al in 2008 aan de slag ging. Via de jeugdreeksen schopte hij het ook tot de eerste ploeg. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren werd hij wel twee seizoenen uitgeleend aan KVC Westerlo. Maar sinds zijn terugkeer is de flankverdediger uitgegroeid tot één van de vaste smaakmakers in het A-elftal.

Vorig seizoen hielp hij Club in die hoedanigheid ook aan de titel, waarna hij prompt geselecteerd werd voor het EK. Hoewel hij uiteindelijk niet speelde op dat toernooi, is hij sindsdien een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels. Hij start er zelfs geregeld in de basis. Van een steile opmars gesproken. En dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven.

LEES OOK: Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Win-win voor speler en club

Afgelopen zomer werd linksback, die ook op rechts uit de voeten, geregeld aan een mooie transfer gelinkt. Onder meer Galatasaray zou concrete interesse hebben getoond. Maar De Cuyper besloot om Blauw-Zwart uiteindelijk trouw te blijven. Sindsdien blijft hij zich echter in de kijker spelen, ook op Champions League-niveau.

Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens hij een nieuwe stap zet. Daarover liet MDC zich uitgebreid uit in een gesprek met Het Nieuwsblad. En de Rode Duivel blijkt niet gehaast om te vertrekken. "Een transfer moet een win-win zijn voor mij en voor Club. Ik heb geen termijn en geen ploeg in mijn hoofd. Zit ik hier tot 2028, dan is dat ook goed."

Seizoen afwerken in Brugge

De kans dat De Cuyper effectief blijft tot 2028, wanneer zijn huidige overeenkomst afloopt, is evenwel bijzonder klein. Wie weet komt er in januari zelfs al een bod binnen dat moeilijk te weigeren wordt. AC Milan werd de voorbij maanden alvast genoemd als gegadigde. De speler zelf verwacht echter dat hij het seizoen sowieso zal afwerken in Brugge. "Zeker ben je nooit, maar ik denk het wel. Dat zou geen slechte zaak zijn. Hopelijk stoten we door in de Champions League en pakken we de titel. Dan hebben we er een tweede ster bij. Dat hoop ik écht en dat speelt mee. Da’s voor het leven, hè. Laat het mij zo zeggen: het zou mooi zijn om hier zo af te sluiten. Al wil ik daarmee niet zeggen dat ik na een mogelijke titel deze zomer sowieso weg ben", aldus De Cuyper, die een voorkeur heeft voor een zuiderse bestemming à la Spanje of Italië.

De Cuyper is de beste linksback in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

73
73
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

53
53
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

364
364
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

241
241
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

180
180
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

262
262
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

185
185
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

245
245
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

138
138
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

482
482
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

319
319
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

379
379
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

278
278
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

323
323
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1080
1080
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

132
132
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

211
211
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws