Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

door
Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

Na een teleurstellend EK richt Domenico Tedesco de blik op de Nations League met een verjongde selectie. Ondanks zijn kwetsbare mea culpa na het EK, is het vertrouwen binnen de voetbalbond geschaad en twijfels blijven rijzen over zijn aanpak. Tedesco bewees echter zijn vastberadenheid door de Rode Duivels naar een overtuigende 3-1 overwinning tegen Israël te leiden. De echte test wacht echter maandag in Lyon tegen Frankrijk, dat wraak zal willen nemen na recente nederlagen. Het is nu afwachten of Tedesco zijn belofte om angsthazenvoetbal te vermijden kan waarmaken tegen de Franse sterren.

LEES OOK: Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Tedesco terug naar de basis met de Duivels

Na de teleurstellende prestaties op het EK 2024 richten de Rode Duivels hun blik op het belangrijke tweeluik tegen Israël en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco kiest daarbij voor een verjongde selectie.

In plaats van vertrouwde namen als Romelu Lukaku, Yannick Carrasco, Axel Witsel en Leandro Trossard, zet hij in op opkomend talent zoals Julien Duranville, Koni De Winter en Arne Engels.“Doorselecteren en talenten een kans geven is positief. Maar overdrijft Tedesco niet?” vroeg Marc Degryse zich af.

Tijdens zijn eerste persconferentie na het mislukte EK toonde Tedesco zich opmerkelijk kwetsbaar. Hij sloeg openlijk mea culpa - naar verluidt op vraag van de KBVB - en benadrukte dat hij in de toekomst terug wil naar de basis: focus op voetbal en resultaten, zoals tijdens de succesvolle EK-kwalificatieronde.

Met meer intensiteit, verticaliteit en counterpressing hoopt hij het tij te keren.

Opnieuw twijfels bij de bond: Tedesco in overlevingsmodus

Hoewel Domenico Tedesco punten scoorde door tijdens zijn eerste persconferentie na het EK een mea culpa te slaan, is duidelijk dat het bondscoachschap meer vergt dan enkel populariteit.

Volgens De Standaard geniet hij nog wel de steun van de spelersgroep, maar het vertrouwen binnen de voetbalbond is duidelijk afgenomen. De bond volgt zijn functioneren nu streng en intern waren er weeral twijfels gerezen over zijn keuze om de selectie verder te verjongen.

Het lijkt erop dat Tedesco al in overlevingsmodus staat, omdat hij te veel krediet heeft verloren. Het tweeluik tegen Israël en Frankrijk wordt cruciaal voor zijn toekomst.

Philippe Albert merkte op dat het beter was geweest als Tedesco tijdens het EK al met beide voeten op de grond was gekomen, in plaats van te wachten tot de start van de Nations League. 

“Hij besefte, maar een beetje te laat, dat België een publiek van kenners heeft, en dat de redacties van de Belgische pers, die de toon zetten, niet voor het eerst met een crisis in het nationale team te maken kregen”, aldus Albert in Le Soir.

Geloofwaardigheid Tedesco stond op het spel

Domenico Tedesco beloofde meer vuur na het teleurstellende EK, en die belofte kwam hij na. Hoewel de Rode Duivels in hun eerste Nations League-wedstrijd tegen Israël, het nummer 78 van de FIFA-ranking, niet meteen over hun tegenstander heen walsten, was er vooruitgang zichtbaar.

De eerste helft verliep slordig en Israël wist stand te houden, zonder echt uit verband te worden gespeeld. Maar na het openingsdoelpunt greep België de tegenstander stevig naar de keel met hoge pressing en meer intensiteit.

De tweede helft toonde een veel scherper België: gefocust, gedreven en met meer aanvallende intenties. Met gecontroleerd voetbal wisten de Duivels de wedstrijd professioneel uit te spelen en boekten ze een overtuigende 3-1 overwinning.

“Woorden werden omgezet in daden - België gooide de angst van zich af”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad vast. “Tactisch én verbaal. Zijn geloofwaardigheid stond op het spel, maar Tedesco heeft woord gehouden.”

Voor La Dernière Heure was het “een overwinning in een langzame draf.”

Wat zal Tedesco doen tegen Frankrijk?

“Dit was zo'n match die België eigenlijk niet meer mocht weggeven. Bondscoach Domenico Tedesco kon zich simpelweg geen uitschuiver veroorloven. Dat zou het land niet pikken”, stelde Het Nieuwsblad.

Met de overwinning op zak is de doelstelling voor nu behaald, maar de echte uitdaging wacht maandag in Lyon, waar de Duivels tegen Frankrijk spelen.

Daar zal België zijn spelniveau fors moeten opschroeven, want Les Bleus zullen uit zijn op revanche na hun teleurstellende nederlagen tegen Spanje in de halve finale van het EK en Italië afgelopen vrijdag in Parijs.

Frankrijk speelt echter niet in een laag blok zoals Israël, en het is de vraag of de Rode Duivels in staat zijn dezelfde hoge pressing toe te passen. Domenico Tedesco heeft gezworen geen angsthazenvoetbal meer te spelen zoals op het EK, maar of hij dat ook tegen Frankrijk aandurft, zal interessant zijn om te zien.

Zal Tedesco met open vizier spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

0
0
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

25
25
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

27
27
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

180
180
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

156
156
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

78
78
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

55
55
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

60
60
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

36
36
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

137
137
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

86
86
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

64
64
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

268
268
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

394
394
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

91
91
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

142
142
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

161
161
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

101
101
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

140
140
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

230
230
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

150
150
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

737
737
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

584
584
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

177
177
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

181
181

Meer sportnieuws