Riemer speelt gevaarlijk spel: 'voorkeursbehandeling in selectie'

door
Riemer speelt gevaarlijk spel: 'voorkeursbehandeling in selectie'

RSC Anderlecht kan niet anders dan tevreden zijn over de start van het seizoen, tenminste toch wat de resultaten betreft. Met 10 op 12 staat Paars-Wit momenteel zelfs op kop van het klassement. Maar voetballend gezien blijft er nog heel wat ruimte voor verbetering.

Voor aanvang van de competitie stonden behoorlijk wat vraagtekens achter de recordkampioen. RSCA was in het tussenseizoen immers verschillende spelers kwijtgeraakt en sportieve baas Jesper Fredberg wachtte opvallend lang met het aantrekken van versterking. Momenteel staat de selectie zelfs nog steeds niet op punt.

Vandaar dat de competitiestart, met name de puntenoogst, als een succes wordt bestempeld. Daar tegenover staat echter het belabberde spel van de Brusselaars. Paars-Wit slaagt er immers niet in om matchen te domineren en dwingt veel te weinig kansen af, de resultaten zijn voornamelijk een gevolg van efficiëntie.

LEES OOK: Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Vraagtekens bij Riemer

Als straks de selectie helemaal af is, zal het spelniveau dus drastisch naar omhoog moeten. En daarvoor wordt uiteraard richting coach Brian Riemer gekeken. De vraag is evenwel of de Deen daartoe in staat zal zijn. Sinds zijn aanstelling werd er puur op voetballend vlak nog maar weinig progressie gemaakt.

Daarnaast zal hij ook moeten omgaan met de aangescherpte concurrentie, zeker als er nog meer spelers bij komen. Analist Thomas Chatelle heeft evenwel twijfels of Riemer daarvoor de geschikte trainer is. Zo vindt hij dat er nu al bepaalde spelers zijn die bepaalde privileges krijgen ten opzichte van anderen.

Privileges Verschaeren en co

Het krediet van Yari Verschaeren bijvoorbeeld, blijkt wel erg groot. "Ik stel me vragen bij de keuzes die Riemer maakt. Zo was Verschaeren kapitein, ondanks dat hij het toch al weken lastig heeft. Hij kon me opnieuw niet overtuigen, terwijl Mario Stroeykens intussen gewoon op de bank zat", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

En Verschaeren is niet de enige die schijnbaar meer vertrouwen krijgt van de trainer. "Riemer heeft nu weer getoond dat sommige jongens meer krediet krijgen dan anderen. Want bij Leoni en Stroeykens is dat duidelijk minder dan bij Dolberg, Dreyer en Verschaeren", concludeert Chatelle.

Bepaalde spelers krijgt meer krediet dan anderen bij RSCA ...

Meest recent

72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

1
1
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

38
38
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

248
248
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

221
221
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

254
254
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

191
191
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

284
284
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

458
458
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

525
525
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

416
416
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

217
217
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

452
452
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

437
437
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

413
413
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

417
417
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

463
463
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

581
581
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

721
721
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

40
40
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

723
723
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

324
324
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1552
1552
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

512
512
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

497
497
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

505
505

Meer sportnieuws