Hayen schiet Rigaux te hulp: Club Brugge dumpt gebeten hond

774
Hayen schiet Rigaux te hulp: Club Brugge dumpt gebeten hond

Langs inkomende zijde is het huiswerk voorlopig af, maar de komende weken mogen we bij Club Brugge wel nog wat uitgaand verkeer verwachten. In het zog van Roman Yaremchuk hoopt Blauw-Zwart, dat wellicht ook nog zal cashen op een aantal goudhaantjes, tenslotte nóg meer miscasts te dumpen. Op de lijst met overbodige pionnen voor wie Dévy Rigaux elders onderdak hoopt te vinden prijkt alvast één enigszins verrassende naam.

Dat het voor Faitout Maouassa en Kamal Sowah over en uit is in Jan Breydel was reeds langer duidelijk. Het duo, net zoals Yaremchuk vorig seizoen uitgeleend, kwam ondanks de talrijke afwezigen tijdens de voorbereiding al niet meer in actie. Club hoopt dat er ook voor hen snel een definitieve oplossing uit de bus valt. Net zoals voor Dedryck Boyata, die in afwachting van de internationals wél nog eens mocht opdraven maar weer een bleke indruk maakte. Hetzelfde kan worden gezegd over Philip Zinckernagel.

Plan met Zinckernagel

Terwijl het gros van de nieuwkomers net als deze zomer veel vroeger neerstreken in Westkapelle bleek de 29-jarige Deen vorig jaar pas met de deadline in zicht een opportuniteit. Een persoonlijke wens van Ronny Deila, zo luidde het, met wie hij een seizoen eerder succesvol had samengewerkt bij Standard. Al werd dat door de toenmalige coach destijds in alle toonaarden ontkend. Het dient alvast gezegd dat Zinckernagel, voor 2,5 miljoen losgeweekt bij Olympiakos, op dat moment geen onlogisch koopje leek.

Met tien doelpunten en twee assists in 28 matchen had hij een meer dan degelijke campagne achter de rug in Sclessin, waar de polyvalente aanvaller onder meer schitterde tegen Club zelf. Eerder pronkte Zinckernagel ook bij Nottingham Forest en vooral Bodø/Glimt met erg fraaie cijfers. Ondanks de Luikse volkswoede genoeg adelbrieven om Bart Verhaeghe en co te overtuigen dat hij in Jan Breydel een rol van betekenis kon spelen. Qua prijs-kwaliteitverhouding leek de landskampioen goede zaken te doen.

Met uitzondering van Boyata, wiens salaris dan weer een molensteen rond de Brugse nek hangt, woog zijn vrij schappelijk prijskaartje niet op tegen dat van de bovenstaande flops. Noch tegenover dat van de andere aanwinsten die zomer. Het was dan ook nooit de bedoeling dat Zinckernagel een onbetwiste titularis zou worden. "Hij zorgt voor extra concurrentie en ervaring in het aanvallend compartiment", deelde Blauw-Zwart mee bij zijn voorstelling. Alleen draaide dat door omstandigheden toch anders uit.

Lievelingetje van Deila

In de reguliere competitie verscheen hij 21 keer aan de aftrap. Aanvankelijk schoot Zinckernagel nog goed uit de startblokken, maar ook toen zijn prestaties steeds meer in dalende lijn gingen bleef hij gewoon staan. Het leverde hem een stempel als lievelingetje van de alsmaar meer verguisde coach op, wat uiteindelijk mee zijn ondergang zou blijken. Als symbool van Deila zijn falen en toonbeeld van de toenmalige malaise heeft ook Zinckernagel het ondertussen onherroepelijk verkorven in Jan Breydel.

Een beetje oneerlijk weliswaar: hoewel het resultaat te wensen overliet viel een gebrek aan inzet hem zelden te verwijten. Bovendien was het deels door omstandigheden dat Zinckernagel zowat de eerste naam op het blad leek. Zo wilde Deila voorzichtig omspringen met Antonio Nusa, die hij wel degelijk naar waarde wist te schatten. Tevergeefs, want terwijl Andreas Skov Olsen – misschien niet toevallig tot zijn ontslag – fitter was dan ooit lag zijn frêle landgenoot helaas weer geregeld in de lappenmand.

Behalve blessurepreventie verklaarde Deila zijn koppige keuze evenwel ook door op de balans in het elftal te wijzen. Zinckernagel zou voor meer defensief evenwicht zorgen dan zijn alternatieven. Tactisch is hij mogelijk net iets gedisciplineerder, maar of hij werkelijk zoveel meer werk opknapt of duels wint? Zeker ten opzichte van Michal Skoras of Ferran Jutglà, die Deila slechts sporadisch eens op de zijkant posteerde, durft ook Zinckernagel zich alleszins wel eens aan zogenaamd alibi-verdedigen bezondigen.

Hayen dumpt Zinckernagel

Skoras lag bij Deila dan weer niet in de bovenste schuif. Tot onvrede van veel fans én insiders, die al langer opperden om de Poolse publiekslieveling – al was het maar om Zinckernagel een hak te zetten – zijn kans te gunnen. Dat hij in de PO's ontplofte sterkt hun zaak, maar of Skoras echt al klaar was valt moeilijk in te schatten. De eigenzinnige Noor, die zijn job toch niet bewust op het spel zou zetten, vond alvast dat hij nog meer tijd nodig had. Vandaar dus zijn vermeend favoritisme tegenover Zinckernagel.

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. De intrede van Hayen, die wél input van zijn bazen duldde, betekende het einde van Zinckernagel. Eerst speelden de naweeën van een blessure hem nog parten, maar al snel werd het duidelijk dat hij niet meer aan bod zou komen. In de eindspurt richting de titel werd de ancien tot figurant gedegradeerd: met vijf korte invalbeurten bleef zijn bijdrage bijzonder beperkt. Een schril contrast met zijn aandeel in wat ervoor gebeurde, een scenario dat Hayen nu absoluut wil vermijden.

Om niet in dezelfde val te trappen, en om de nare herinneringen voorgoed uit te wissen, valt het dus te begrijpen dat Zinckernagel naar de exit wordt begeleid. Te meer omdat hij volgende zomer anders gratis kan vertrekken. Club legde hem voor amper twee jaar vast, een teken aan de wand dat er van meet af aan toch al enig voorbehoud was in Westkapelle? Dat zijn aanzienlijke salaris net zoals dat van Boyata, Sowah en Maouassa sowieso bijna uit de boekhouding verdwijnt lijkt alleszins een opluchting.

Talbi krijgt voorkeur

Niet alleen wil Blauw-Zwart de torenhoge loonlast afbouwen, zonder er nog veel woorden aan vuil te maken blijkt Hayen hem nu ook compleet te passeren. Net als Boyata bleef Zinckernagel in de Supercup aan de bank gekluisterd, om nadien zelfs volledig uit de boot te vallen. Veelzeggend. Nu alle wapens inzetbaar zijn past hij niet meer in de plannen van zijn coach, die baadt in luxe op de flanken. Zelfs als Skov Olsen of Nusa nog vertrekt zijn er voldoende opties voorhanden en blijft elke positie dubbel bezet.

Behalve de reeds vermelde namen én nieuwkomer Christos Tzolis blijkt Chemsdine Talbi, tegen Union direct goed voor een assist, in de pikorde ook al over Zinckernagel gewipt. Om de weer drukke kalender te managen wil Club in de breedte voortaan vaker inzetten op producten van eigen kweek. Zij hebben dus een streepje voor en mogen niet zomaar worden geblokkeerd. In geval van nood kan Hayen zelfs nog sleutelen aan zijn systeem door zijn backs, allen daartoe geschikt, de hele zijlijn te laten afdweilen.

Desnoods komt er zelfs nog iemand bij, want dat Zinckernagel mag beschikken staat vast. Al verdient hij het niet om in één adem te worden genoemd met andere overtollige ballast als Boyata, Sowah, en Maouassa, die hun totale kostplaatje veel minder rechtvaardigden. Beide partijen beleefden weinig plezier aan de samenwerking, maar met zeven treffers en negen assists ogen zijn statistieken toch niet verkeerd. In principe blijft Zinckernagel een nuttig profiel die zijn plaats heeft bij een Belgische topclub.

Exit van Zinckernagel?

In plaats van hem te gebruiken als veelzijdige wisseloptie die af en toe zelfs Hans Vanaken kon aflossen, een plek die Jutglà inmiddels heeft ingenomen, liet Deila hem al dan niet noodgedwongen echter meer spelen dan voorzien. Waardoor beiden synoniem voor mekaar kwamen te staan en samen de gebeten hond worden. Een halfjaar na Deila wordt nu ook Zinckernagel richting de uitgang geduwd. Niet enkel door de achterban, die hem al langer heeft uitgespuwd, maar ook door Hayen en het Brugse bestuur.

Gezien de weelde voorin zal hij niet worden gemist: daarvoor bracht Zinckernagel simpelweg te weinig. Hayen gunt zijn minuten dan liever aan Talbi, die net als zijn overige concurrenten de individuele acties, snelheid en diepgang heeft die de Deen mankeert. Dankzij zijn degelijke cijfers zou Zinckernagel, wiens marktwaarde op een viertal miljoen wordt geschat, wel nog vlot over de toonbank moeten gaan. Nadat hij eerder aan terugkeer naar Bodø/Glimt werd gelinkt blijft het voorlopig wel erg stil rond zijn persoon.

Hoewel hij naar verluidt mag en dus niet moet beschikken lijkt een vertrek voor iedereen toch de beste oplossing. Na dit seizoen zijn Zinckernagel en Blauw-Zwart, dat op die manier zopas afscheid nam van Denis Odoi en Éder Balanta, sowieso van mekaar verlost. Niettemin schrapt Club liever vandaag dan morgen nog een overbodige grootverdiener die weegt op het budget van de loonlijst. Door genadeloos komaf met hem te maken Hayen helpt alvast gretig een handje om hem bij het grof huisvuil te zetten.

AD

LEES OOK: Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Zinckernagel kan nog van pas komen voor Club Brugge

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

532
532
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

51
51
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

78
78
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

179
179
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

74
74
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

141
141
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

94
94
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

521
521
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

153
153
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

170
170
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

298
298
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

576
576
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

458
458
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

500
500
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

156
156
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

91
91
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

404
404
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

286
286

Meer sportnieuws