Hayen schiet Rigaux te hulp: Club Brugge dumpt gebeten hond

door
Hayen schiet Rigaux te hulp: Club Brugge dumpt gebeten hond

Langs inkomende zijde is het huiswerk voorlopig af, maar de komende weken mogen we bij Club Brugge wel nog wat uitgaand verkeer verwachten. In het zog van Roman Yaremchuk hoopt Blauw-Zwart, dat wellicht ook nog zal cashen op een aantal goudhaantjes, tenslotte nóg meer miscasts te dumpen. Op de lijst met overbodige pionnen voor wie Dévy Rigaux elders onderdak hoopt te vinden prijkt alvast één enigszins verrassende naam.

Dat het voor Faitout Maouassa en Kamal Sowah over en uit is in Jan Breydel was reeds langer duidelijk. Het duo, net zoals Yaremchuk vorig seizoen uitgeleend, kwam ondanks de talrijke afwezigen tijdens de voorbereiding al niet meer in actie. Club hoopt dat er ook voor hen snel een definitieve oplossing uit de bus valt. Net zoals voor Dedryck Boyata, die in afwachting van de internationals wél nog eens mocht opdraven maar weer een bleke indruk maakte. Hetzelfde kan worden gezegd over Philip Zinckernagel.

Plan met Zinckernagel

Terwijl het gros van de nieuwkomers net als deze zomer veel vroeger neerstreken in Westkapelle bleek de 29-jarige Deen vorig jaar pas met de deadline in zicht een opportuniteit. Een persoonlijke wens van Ronny Deila, zo luidde het, met wie hij een seizoen eerder succesvol had samengewerkt bij Standard. Al werd dat door de toenmalige coach destijds in alle toonaarden ontkend. Het dient alvast gezegd dat Zinckernagel, voor 2,5 miljoen losgeweekt bij Olympiakos, op dat moment geen onlogisch koopje leek.

Met tien doelpunten en twee assists in 28 matchen had hij een meer dan degelijke campagne achter de rug in Sclessin, waar de polyvalente aanvaller onder meer schitterde tegen Club zelf. Eerder pronkte Zinckernagel ook bij Nottingham Forest en vooral Bodø/Glimt met erg fraaie cijfers. Ondanks de Luikse volkswoede genoeg adelbrieven om Bart Verhaeghe en co te overtuigen dat hij in Jan Breydel een rol van betekenis kon spelen. Qua prijs-kwaliteitverhouding leek de landskampioen goede zaken te doen.

Met uitzondering van Boyata, wiens salaris dan weer een molensteen rond de Brugse nek hangt, woog zijn vrij schappelijk prijskaartje niet op tegen dat van de bovenstaande flops. Noch tegenover dat van de andere aanwinsten die zomer. Het was dan ook nooit de bedoeling dat Zinckernagel een onbetwiste titularis zou worden. "Hij zorgt voor extra concurrentie en ervaring in het aanvallend compartiment", deelde Blauw-Zwart mee bij zijn voorstelling. Alleen draaide dat door omstandigheden toch anders uit.

Lievelingetje van Deila

In de reguliere competitie verscheen hij 21 keer aan de aftrap. Aanvankelijk schoot Zinckernagel nog goed uit de startblokken, maar ook toen zijn prestaties steeds meer in dalende lijn gingen bleef hij gewoon staan. Het leverde hem een stempel als lievelingetje van de alsmaar meer verguisde coach op, wat uiteindelijk mee zijn ondergang zou blijken. Als symbool van Deila zijn falen en toonbeeld van de toenmalige malaise heeft ook Zinckernagel het ondertussen onherroepelijk verkorven in Jan Breydel.

Een beetje oneerlijk weliswaar: hoewel het resultaat te wensen overliet viel een gebrek aan inzet hem zelden te verwijten. Bovendien was het deels door omstandigheden dat Zinckernagel zowat de eerste naam op het blad leek. Zo wilde Deila voorzichtig omspringen met Antonio Nusa, die hij wel degelijk naar waarde wist te schatten. Tevergeefs, want terwijl Andreas Skov Olsen – misschien niet toevallig tot zijn ontslag – fitter was dan ooit lag zijn frêle landgenoot helaas weer geregeld in de lappenmand.

Behalve blessurepreventie verklaarde Deila zijn koppige keuze evenwel ook door op de balans in het elftal te wijzen. Zinckernagel zou voor meer defensief evenwicht zorgen dan zijn alternatieven. Tactisch is hij mogelijk net iets gedisciplineerder, maar of hij werkelijk zoveel meer werk opknapt of duels wint? Zeker ten opzichte van Michal Skoras of Ferran Jutglà, die Deila slechts sporadisch eens op de zijkant posteerde, durft ook Zinckernagel zich alleszins wel eens aan zogenaamd alibi-verdedigen bezondigen.

Hayen dumpt Zinckernagel

Skoras lag bij Deila dan weer niet in de bovenste schuif. Tot onvrede van veel fans én insiders, die al langer opperden om de Poolse publiekslieveling – al was het maar om Zinckernagel een hak te zetten – zijn kans te gunnen. Dat hij in de PO's ontplofte sterkt hun zaak, maar of Skoras echt al klaar was valt moeilijk in te schatten. De eigenzinnige Noor, die zijn job toch niet bewust op het spel zou zetten, vond alvast dat hij nog meer tijd nodig had. Vandaar dus zijn vermeend favoritisme tegenover Zinckernagel.

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. De intrede van Hayen, die wél input van zijn bazen duldde, betekende het einde van Zinckernagel. Eerst speelden de naweeën van een blessure hem nog parten, maar al snel werd het duidelijk dat hij niet meer aan bod zou komen. In de eindspurt richting de titel werd de ancien tot figurant gedegradeerd: met vijf korte invalbeurten bleef zijn bijdrage bijzonder beperkt. Een schril contrast met zijn aandeel in wat ervoor gebeurde, een scenario dat Hayen nu absoluut wil vermijden.

Om niet in dezelfde val te trappen, en om de nare herinneringen voorgoed uit te wissen, valt het dus te begrijpen dat Zinckernagel naar de exit wordt begeleid. Te meer omdat hij volgende zomer anders gratis kan vertrekken. Club legde hem voor amper twee jaar vast, een teken aan de wand dat er van meet af aan toch al enig voorbehoud was in Westkapelle? Dat zijn aanzienlijke salaris net zoals dat van Boyata, Sowah en Maouassa sowieso bijna uit de boekhouding verdwijnt lijkt alleszins een opluchting.

Talbi krijgt voorkeur

Niet alleen wil Blauw-Zwart de torenhoge loonlast afbouwen, zonder er nog veel woorden aan vuil te maken blijkt Hayen hem nu ook compleet te passeren. Net als Boyata bleef Zinckernagel in de Supercup aan de bank gekluisterd, om nadien zelfs volledig uit de boot te vallen. Veelzeggend. Nu alle wapens inzetbaar zijn past hij niet meer in de plannen van zijn coach, die baadt in luxe op de flanken. Zelfs als Skov Olsen of Nusa nog vertrekt zijn er voldoende opties voorhanden en blijft elke positie dubbel bezet.

Behalve de reeds vermelde namen én nieuwkomer Christos Tzolis blijkt Chemsdine Talbi, tegen Union direct goed voor een assist, in de pikorde ook al over Zinckernagel gewipt. Om de weer drukke kalender te managen wil Club in de breedte voortaan vaker inzetten op producten van eigen kweek. Zij hebben dus een streepje voor en mogen niet zomaar worden geblokkeerd. In geval van nood kan Hayen zelfs nog sleutelen aan zijn systeem door zijn backs, allen daartoe geschikt, de hele zijlijn te laten afdweilen.

Desnoods komt er zelfs nog iemand bij, want dat Zinckernagel mag beschikken staat vast. Al verdient hij het niet om in één adem te worden genoemd met andere overtollige ballast als Boyata, Sowah, en Maouassa, die hun totale kostplaatje veel minder rechtvaardigden. Beide partijen beleefden weinig plezier aan de samenwerking, maar met zeven treffers en negen assists ogen zijn statistieken toch niet verkeerd. In principe blijft Zinckernagel een nuttig profiel die zijn plaats heeft bij een Belgische topclub.

Exit van Zinckernagel?

In plaats van hem te gebruiken als veelzijdige wisseloptie die af en toe zelfs Hans Vanaken kon aflossen, een plek die Jutglà inmiddels heeft ingenomen, liet Deila hem al dan niet noodgedwongen echter meer spelen dan voorzien. Waardoor beiden synoniem voor mekaar kwamen te staan en samen de gebeten hond worden. Een halfjaar na Deila wordt nu ook Zinckernagel richting de uitgang geduwd. Niet enkel door de achterban, die hem al langer heeft uitgespuwd, maar ook door Hayen en het Brugse bestuur.

Gezien de weelde voorin zal hij niet worden gemist: daarvoor bracht Zinckernagel simpelweg te weinig. Hayen gunt zijn minuten dan liever aan Talbi, die net als zijn overige concurrenten de individuele acties, snelheid en diepgang heeft die de Deen mankeert. Dankzij zijn degelijke cijfers zou Zinckernagel, wiens marktwaarde op een viertal miljoen wordt geschat, wel nog vlot over de toonbank moeten gaan. Nadat hij eerder aan terugkeer naar Bodø/Glimt werd gelinkt blijft het voorlopig wel erg stil rond zijn persoon.

Hoewel hij naar verluidt mag en dus niet moet beschikken lijkt een vertrek voor iedereen toch de beste oplossing. Na dit seizoen zijn Zinckernagel en Blauw-Zwart, dat op die manier zopas afscheid nam van Denis Odoi en Éder Balanta, sowieso van mekaar verlost. Niettemin schrapt Club liever vandaag dan morgen nog een overbodige grootverdiener die weegt op het budget van de loonlijst. Door genadeloos komaf met hem te maken Hayen helpt alvast gretig een handje om hem bij het grof huisvuil te zetten.

AD

LEES OOK: Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

Zinckernagel kan nog van pas komen voor Club Brugge

Meest recent

'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

1
1
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

20
20
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

51
51
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

97
97
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

199
199
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

193
193
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

191
191
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

222
222
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

65
65
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

154
154
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

248
248
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

56
56
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

116
116
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

176
176
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

163
163
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

121
121
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

40
40
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

76
76
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

77
77
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

289
289
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

33
33
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

170
170
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

603
603

Meer sportnieuws