‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

door
‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe linksback, nu de onderhandelingen met Ludwig Augustinsson stroef verlopen. Ondanks een akkoord met Sevilla FC, is er nog geen overeenkomst met de speler zelf, en de hoge looneisen bemoeilijken de situatie aanzienlijk.

Als alternatief heeft de club zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors. Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van Anderlecht en heeft ook River Plate interesse.

Vega heeft al Europese ervaring opgedaan met Barça Atlètic en wordt omschreven als een agressieve, robuuste, technische en elektrische voetballer.

LEES OOK: 'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

Anderlecht schakelt door op de linksback

Ludwig Augustinsson is de prioriteit en het hoofddoel van Anderlecht op de linksback, maar de onderhandelingen verlopen erg stroef.

Hoewel het bestuur van Anderlecht al maanden werkt aan deze transfer en volgens L’Avenir een akkoord met Sevilla FC heeft bereikt, is er nog geen overeenstemming met de speler zelf.

Net als bij Thomas Delaney stuiten de gesprekken op financiële obstakels. Anderlecht heeft een beperkt budget en volgens Het Laatste Nieuws zijn de looneisen van Augustinsson hoger dan verwacht. Dit bemoeilijkt de situatie in grote mate.

Als de transfer van de Zweed niet doorgaat, zal dat grote gevolgen hebben voor de overige transferplannen van Anderlecht op de zomermercato. Medio juli meldde L’Avenir al dat Sporting proactief andere vleugelverdedigers in de gaten houdt, voor het geval een deal met Augustinsson uiteindelijk niet lukt.

Anderlecht wil Roman Vega

Anderlecht heeft daarom zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors als mogelijke versterking voor de linksbackpositie.

Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van de Brusselse club, terwijl ook River Plate interesse toont. Vega bewondert de Braziliaanse ster Marcelo en droomt ervan om in Europa te spelen.

Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Vega al Europese ervaring opgedaan. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Barça Atlètic, waar hij regelmatig in de basis stond. Hoewel de club een aankoopoptie had, besloot Barça Atlètic uiteindelijk niet van deze optie gebruik te maken, en keerde Vega terug naar Argentinië.

Dit besluit volgde na het mislopen van promotie naar de Segunda A door verlies tegen Real Madrid Castilla, waarna alle gehuurde spelers teruggestuurd werden naar hun oorspronkelijke clubs.

Agressieve, robuuste en elektrische Vega

Roman Vega wordt door SPORT omschreven als een technisch begaafde voetballer die voornamelijk als linksback speelt, maar ook ervaring heeft als centrale verdediger.

"De coaches die hem kennen, verzekeren dat hij zeer agressief is in zijn manier van spelen," aldus de Spaanse sportkrant. 

Vega biedt snelheid, opbouwende vaardigheden, fysieke kracht en inzicht in het spel. Hij beschikt over klasse en persoonlijkheid, zowel bij het lanceren van de opbouw als bij het aanvallen.

FC Barcelona omschreef hem op hun clubwebsite als “een robuuste, snelle en elektrische speler op de linkervleugel.” Zijn sterke prestaties bij Argentinos Juniors hebben ervoor gezorgd dat hij meerdere malen werd opgeroepen voor de Argentijnse U20 en U23 teams van bondscoach Javier Mascherano.

Vega past in het plan van Anderlecht

Roman Vega lijkt te passen in het gewenste profiel van Anderlecht en Brian Riemer. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Anderlecht kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft.

Vorig seizoen vervulde Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Vega bezit de kwaliteiten om dat spel te brengen.

Vega zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

2
2
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

109
109
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

173
173
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

406
406
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

189
189
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

447
447
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

337
337
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

165
165
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

405
405
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

570
570
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

474
474
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

109
109
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

199
199
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

291
291
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

307
307
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

455
455
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

84
84
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

453
453
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

435
435
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

113
113
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

718
718
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

426
426
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

201
201

Meer sportnieuws