Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

door
Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en zag hem als de missing link. Jesper Fredberg en Brian Riemer wilden hem als nummer tien achter Kasper Dolberg, maar Flips kon vorig seizoen niet overtuigen.

Ondanks deze teleurstellingen blijft Anderlecht geloven in Flips' potentieel. Riemer benadrukte dat Flips de kwaliteiten heeft om te slagen en noemde hem nog steeds een goede transfer.

Flips vertrok op huurbasis naar Ankaragücü zonder aankoopoptie, om Anderlecht niet in de steek te laten. Na een matige periode in Turkije krijgt Flips een nieuwe kans bij Anderlecht.

Zijn prestaties tijdens de zomerstage zullen bepalen of hij in de A-ploeg blijft. RC Lens en Villarreal tonen interesse, maar Anderlecht wees een bod af.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Anderlecht gaf Flips de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips vorig seizoen en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd vorig seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Riemer: “Flips is geen speler die je op de bank zet”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer vorig seizoen in een interview met Le Soir.

“Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.” De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

“We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de wintermercato van 2022 zocht Anderlecht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

Flips moést niet vertrekken vorige winter

Stade Reims drong vorige winter aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast. Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend.

Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten. Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen.

Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen. Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Bovendien lag hij goed in de groep.

Anderlecht & Flips laten elkaar niet in de steek

Uiteindelijk vertrok Alexis Flips alsnog op huurbasis naar Ankaragücü in de Turkse Süper Lig. Coach Emre Belözoğlu, voormalige speler van Internazionale en Newcastle, had Flips overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Anderlecht besloot om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie. Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips.

De Fransman koos ook bewust voor het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

“Mijn enige doel is terugkeren naar Anderlecht waar ik een contract tot 2028 heb en een belangrijke rol wil spelen,” zei Flips in februari aan Het Nieuwsblad. “Deze zes maanden in de stevige Turkse competitie zullen me sterker maken. Ik zal hier op de afspraak zijn.”

Volgens de afspraken: Flips dwingt nieuwe kans af bij Anderlecht

De huurbeurt van Alexis Flips bij Ankaragücü was geen onverdeeld succes, maar volgens Jesper Fredberg zou de Fransman, net zoals elke speler die terugkeert van een uitleenbeurt, een kans krijgen om zich te bewijzen.

Coach Brian Riemer maakt gebruik van de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie eventueel in aanmerking komt om te concurreren bij de A-ploeg. “Hij checkt ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije,” aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schrijft dat het aan zulke spelers is om hun kans te grijpen. “Zo maakt onder meer Alexis Flips een bijzonder gretige indruk,” aldus de krant. “Het is nog afwachten wat zijn toekomst brengt, het is niet zo dat hij absoluut moet vertrekken in het Lotto Park.”

Flips werd de voorbije weken al gelinkt aan RC Lens, waar hij herenigd zou kunnen worden met Will Still. Bovendien is er nog meer belangstelling: Villarreal zou zelfs al een bod hebben neergelegd bij Anderlecht, maar dat werd resoluut van tafel geveegd.

Flips moet een volwaardige kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

6
6
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

90
90
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

15
15
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

157
157
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

18
18
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

7
7
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

70
70
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

206
206
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

139
139
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

673
673
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

124
124
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

174
174
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

369
369
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

69
69
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

585
585
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

414
414
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

612
612
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

512
512
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

275
275
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1301
1301
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

375
375
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

398
398
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

160
160
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

332
332
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

208
208

Meer sportnieuws