'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

813 stemmen
'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

De kelk moet tot de bodem leeg bij Standard, dat zaterdag in eigen huis met de billen bloot ging tegen AA Gent. De sportieve crisis is momenteel echter slechts bijzaak ten opzichte van de financiële perikelen in Sclessin. Daar is het stilaan vijf voor 12.

Eerder geraakte reeds bekend dat een faillissement dreigt voor de Rouches, waar de Amerikaanse eigenaar 777 Partners een gigantische schuldenberg nalaat. Die zou intussen maar liefst 50 tot wel 60 miljoen bedragen, wat potentiële overnemers uiteraard afschrikt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Standard zoekt centen

Het is dus nog maar de vraag wie bereid is om zijn schouders te zetten onder de Luikenaars. Zonder hulp van een of meerdere geldschieters is gedoodverfde kandidaat Luciano D'Onofro zelf alleszins zeker niet in staat om het vereiste bedrag daarvoor op te hoesten.

Het scenario waarin Standard een doorstart moet nemen in een lagere reeks komt zo alsmaar dichterbij, al gelooft de Waalse sportjounalist Frédéric Waseige niet dat het zover zal komen. Hij krijgt evenwel tegenkanting van de Luikse criminoloog Michaël Dantinne.

Licentie in gevaar?

Die werpt op hoe de rechtszaken tegen 777 Partners wegens financiële fraude ook juridische gevolgen kunnen hebben aan de boorden van de Maas, waar de alarmbellen over het investeringsfonds volgens hem eigenlijk al een pak eerder hadden moeten afgaan.

Mocht er sprake zijn van valsheid in geschrifte of het witwassen van kapitaal dreigt tenslotte zelfs de licentie in het gedrang te komen. "En geen proflicentie betekent mogelijk dus geen betaald voetbal meer, met alle gevolgen van dien", waarschuwt Dantinne bij RTBF.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
185

Ziet u Standard (tijdelijk) uit het profvoetbal verdwijnen?

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

0
0
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

10
10
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

32
32
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

36
36
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

103
103
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

105
105
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

20
20
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

109
109
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

225
225
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

284
284
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

276
276
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

106
106
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

86
86
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

185
185
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

68
68
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

117
117
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

292
292
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39

Meer sportnieuws