'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

door
'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

De kelk moet tot de bodem leeg bij Standard, dat zaterdag in eigen huis met de billen bloot ging tegen AA Gent. De sportieve crisis is momenteel echter slechts bijzaak ten opzichte van de financiële perikelen in Sclessin. Daar is het stilaan vijf voor 12.

Eerder geraakte reeds bekend dat een faillissement dreigt voor de Rouches, waar de Amerikaanse eigenaar 777 Partners een gigantische schuldenberg nalaat. Die zou intussen maar liefst 50 tot wel 60 miljoen bedragen, wat potentiële overnemers uiteraard afschrikt.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Standard zoekt centen

Het is dus nog maar de vraag wie bereid is om zijn schouders te zetten onder de Luikenaars. Zonder hulp van een of meerdere geldschieters is gedoodverfde kandidaat Luciano D'Onofro zelf alleszins zeker niet in staat om het vereiste bedrag daarvoor op te hoesten.

Het scenario waarin Standard een doorstart moet nemen in een lagere reeks komt zo alsmaar dichterbij, al gelooft de Waalse sportjounalist Frédéric Waseige niet dat het zover zal komen. Hij krijgt evenwel tegenkanting van de Luikse criminoloog Michaël Dantinne.

Licentie in gevaar?

Die werpt op hoe de rechtszaken tegen 777 Partners wegens financiële fraude ook juridische gevolgen kunnen hebben aan de boorden van de Maas, waar de alarmbellen over het investeringsfonds volgens hem eigenlijk al een pak eerder hadden moeten afgaan.

Mocht er sprake zijn van valsheid in geschrifte of het witwassen van kapitaal dreigt tenslotte zelfs de licentie in het gedrang te komen. "En geen proflicentie betekent mogelijk dus geen betaald voetbal meer, met alle gevolgen van dien", waarschuwt Dantinne bij RTBF.

Ziet u Standard (tijdelijk) uit het profvoetbal verdwijnen?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

34
34
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

129
129
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

44
44
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

61
61
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

45
45
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

443
443
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

102
102
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

144
144
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

178
178
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

51
51
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

403
403
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

401
401
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

230
230
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

538
538
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

100
100
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

713
713
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

158
158
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

325
325
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

136
136
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

171
171
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

393
393
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

578
578

Meer sportnieuws