'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

door
'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

De kelk moet tot de bodem leeg bij Standard, dat zaterdag in eigen huis met de billen bloot ging tegen AA Gent. De sportieve crisis is momenteel echter slechts bijzaak ten opzichte van de financiële perikelen in Sclessin. Daar is het stilaan vijf voor 12.

Eerder geraakte reeds bekend dat een faillissement dreigt voor de Rouches, waar de Amerikaanse eigenaar 777 Partners een gigantische schuldenberg nalaat. Die zou intussen maar liefst 50 tot wel 60 miljoen bedragen, wat potentiële overnemers uiteraard afschrikt.

LEES OOK: Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Standard zoekt centen

Het is dus nog maar de vraag wie bereid is om zijn schouders te zetten onder de Luikenaars. Zonder hulp van een of meerdere geldschieters is gedoodverfde kandidaat Luciano D'Onofro zelf alleszins zeker niet in staat om het vereiste bedrag daarvoor op te hoesten.

Het scenario waarin Standard een doorstart moet nemen in een lagere reeks komt zo alsmaar dichterbij, al gelooft de Waalse sportjounalist Frédéric Waseige niet dat het zover zal komen. Hij krijgt evenwel tegenkanting van de Luikse criminoloog Michaël Dantinne.

Licentie in gevaar?

Die werpt op hoe de rechtszaken tegen 777 Partners wegens financiële fraude ook juridische gevolgen kunnen hebben aan de boorden van de Maas, waar de alarmbellen over het investeringsfonds volgens hem eigenlijk al een pak eerder hadden moeten afgaan.

Mocht er sprake zijn van valsheid in geschrifte of het witwassen van kapitaal dreigt tenslotte zelfs de licentie in het gedrang te komen. "En geen proflicentie betekent mogelijk dus geen betaald voetbal meer, met alle gevolgen van dien", waarschuwt Dantinne bij RTBF.

Ziet u Standard (tijdelijk) uit het profvoetbal verdwijnen?

Meest recent

Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

9
9
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

54
54
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

42
42
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

73
73
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

49
49
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

22
22
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

269
269
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

158
158
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

377
377
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

36
36
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

382
382
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

217
217
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

351
351
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

131
131
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

218
218
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

133
133
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

176
176
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

181
181
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

687
687
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

702
702
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

336
336
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

176
176

Meer sportnieuws