'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

door
'Code rood voor Standard: proflicentie in gevaar?'

De kelk moet tot de bodem leeg bij Standard, dat zaterdag in eigen huis met de billen bloot ging tegen AA Gent. De sportieve crisis is momenteel echter slechts bijzaak ten opzichte van de financiële perikelen in Sclessin. Daar is het stilaan vijf voor 12.

Eerder geraakte reeds bekend dat een faillissement dreigt voor de Rouches, waar de Amerikaanse eigenaar 777 Partners een gigantische schuldenberg nalaat. Die zou intussen maar liefst 50 tot wel 60 miljoen bedragen, wat potentiële overnemers uiteraard afschrikt.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Standard zoekt centen

Het is dus nog maar de vraag wie bereid is om zijn schouders te zetten onder de Luikenaars. Zonder hulp van een of meerdere geldschieters is gedoodverfde kandidaat Luciano D'Onofro zelf alleszins zeker niet in staat om het vereiste bedrag daarvoor op te hoesten.

Het scenario waarin Standard een doorstart moet nemen in een lagere reeks komt zo alsmaar dichterbij, al gelooft de Waalse sportjounalist Frédéric Waseige niet dat het zover zal komen. Hij krijgt evenwel tegenkanting van de Luikse criminoloog Michaël Dantinne.

Licentie in gevaar?

Die werpt op hoe de rechtszaken tegen 777 Partners wegens financiële fraude ook juridische gevolgen kunnen hebben aan de boorden van de Maas, waar de alarmbellen over het investeringsfonds volgens hem eigenlijk al een pak eerder hadden moeten afgaan.

Mocht er sprake zijn van valsheid in geschrifte of het witwassen van kapitaal dreigt tenslotte zelfs de licentie in het gedrang te komen. "En geen proflicentie betekent mogelijk dus geen betaald voetbal meer, met alle gevolgen van dien", waarschuwt Dantinne bij RTBF.

Ziet u Standard (tijdelijk) uit het profvoetbal verdwijnen?

Meest recent

Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

17
17
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

33
33
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

126
126
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

582
582
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

298
298
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

88
88
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

414
414
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

308
308
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

181
181
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

182
182
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

185
185
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

282
282
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

365
365
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

449
449
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

216
216
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

82
82
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

446
446
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

172
172
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

823
823
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

576
576
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

231
231
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1279
1279
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

149
149
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

388
388
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

595
595

Meer sportnieuws