'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

door
'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

"No club is too big to fail", waarschuwde Anderlecht bijna vijf jaar geleden toen het nog in volle crisisstemming verkeerde. Uiteindelijk slaagden Marc Coucke er wel nog in om het zinkend schip te redden, maar aarstrivaal Standard dreigt die les nu wél aan den lijve te ondervinden.

De slechte staat van het Belgisch voetbal op financieel gebied is een publiek geheim. Patro Eisden en Francs Borains hebben inmiddels allebei wel hun proflicentie beet, maar KV Oostende kondigde vrijdag aan dat het faillissement zal worden aangevraagd. Dat scenario dreigt nu ook in Sclessin.

LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

Hulp van Venanzi

De afgelopen dagen ging het van kwaad naar erger bij de Rouches, die op sportief vlak al een dramatisch seizoen beleefden. Nadat de luchtbel van de Amerikaanse eigenaars 777 Partners door diverse rechtszaken over financiële fraude reeds uiteen was gespat werden nu ook alle assets bevroren.

Als een van de betrokken partijen verkondigde ex-voorzitter Bruno Venanzi wel dat hij bereid is om Standard te helpen, maar een overname wordt er zo niet eenvoudiger op. Te meer omdat er sowieso al weinig kandidaten stonden te springen om de gigantische schuldenberg in Luik op zich te nemen.

D'Onofrio wacht af

Die zouden volgens De Standaard oplopen tot wel 50 à 60 miljoen. Hoewel hij door de recente uitspraak van de rechtbank opnieuw een deel van de aandelen verwerft geen spek voor de bek van Venanzi zelf. Net zomin als die van D'Onofrio, die naar voren wordt geschoven als eventuele redder in nood.

Zijn zakken reiken alvast niet diep genoeg om de club zonder inbreng van extern kapitaal over te pakken. Al is het mogelijk ook een bewuste strategie van de oud-bestuurder om nog even de kat uit de boom te kijken. "Hij weet ook dat de prijs zal zakken door te wachten", klinkt het tenslotte in de krant.

Standard failliet?

In de tussentijd weet alleszins niemand hoe het nu verder moet aan de boorden van de Maas. De Standaard houdt daarom zelfs rekening met een absoluut rampscenario, met name een faillissement of doorstart met een ander stamnummer in een lagere reeks. Afwachten of het werkelijk zover komt.

Gelooft u dat Standard zich nog zal redden?

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

11
11
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

10
10
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

12
12
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

31
31
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

43
43
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

21
21
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

48
48
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

118
118
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

82
82
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

140
140
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

143
143
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

450
450
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

73
73
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

181
181
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

87
87
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

183
183
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

218
218
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

168
168
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

374
374
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

425
425
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

104
104
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

330
330
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

325
325
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

242
242

Meer sportnieuws