'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

door
'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

"No club is too big to fail", waarschuwde Anderlecht bijna vijf jaar geleden toen het nog in volle crisisstemming verkeerde. Uiteindelijk slaagden Marc Coucke er wel nog in om het zinkend schip te redden, maar aarstrivaal Standard dreigt die les nu wél aan den lijve te ondervinden.

De slechte staat van het Belgisch voetbal op financieel gebied is een publiek geheim. Patro Eisden en Francs Borains hebben inmiddels allebei wel hun proflicentie beet, maar KV Oostende kondigde vrijdag aan dat het faillissement zal worden aangevraagd. Dat scenario dreigt nu ook in Sclessin.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Hulp van Venanzi

De afgelopen dagen ging het van kwaad naar erger bij de Rouches, die op sportief vlak al een dramatisch seizoen beleefden. Nadat de luchtbel van de Amerikaanse eigenaars 777 Partners door diverse rechtszaken over financiële fraude reeds uiteen was gespat werden nu ook alle assets bevroren.

Als een van de betrokken partijen verkondigde ex-voorzitter Bruno Venanzi wel dat hij bereid is om Standard te helpen, maar een overname wordt er zo niet eenvoudiger op. Te meer omdat er sowieso al weinig kandidaten stonden te springen om de gigantische schuldenberg in Luik op zich te nemen.

D'Onofrio wacht af

Die zouden volgens De Standaard oplopen tot wel 50 à 60 miljoen. Hoewel hij door de recente uitspraak van de rechtbank opnieuw een deel van de aandelen verwerft geen spek voor de bek van Venanzi zelf. Net zomin als die van D'Onofrio, die naar voren wordt geschoven als eventuele redder in nood.

Zijn zakken reiken alvast niet diep genoeg om de club zonder inbreng van extern kapitaal over te pakken. Al is het mogelijk ook een bewuste strategie van de oud-bestuurder om nog even de kat uit de boom te kijken. "Hij weet ook dat de prijs zal zakken door te wachten", klinkt het tenslotte in de krant.

Standard failliet?

In de tussentijd weet alleszins niemand hoe het nu verder moet aan de boorden van de Maas. De Standaard houdt daarom zelfs rekening met een absoluut rampscenario, met name een faillissement of doorstart met een ander stamnummer in een lagere reeks. Afwachten of het werkelijk zover komt.

Gelooft u dat Standard zich nog zal redden?

Meest recent

'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

1
1
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

59
59
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

119
119
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

82
82
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

44
44
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

48
48
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

92
92
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

194
194
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

56
56
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

67
67
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

533
533
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

174
174
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

308
308
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

42
42
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

140
140
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

54
54
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

550
550
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

163
163
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

281
281
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

383
383
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

276
276
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

197
197
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

105
105

Meer sportnieuws