'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

door
'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

"No club is too big to fail", waarschuwde Anderlecht bijna vijf jaar geleden toen het nog in volle crisisstemming verkeerde. Uiteindelijk slaagden Marc Coucke er wel nog in om het zinkend schip te redden, maar aarstrivaal Standard dreigt die les nu wél aan den lijve te ondervinden.

De slechte staat van het Belgisch voetbal op financieel gebied is een publiek geheim. Patro Eisden en Francs Borains hebben inmiddels allebei wel hun proflicentie beet, maar KV Oostende kondigde vrijdag aan dat het faillissement zal worden aangevraagd. Dat scenario dreigt nu ook in Sclessin.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Hulp van Venanzi

De afgelopen dagen ging het van kwaad naar erger bij de Rouches, die op sportief vlak al een dramatisch seizoen beleefden. Nadat de luchtbel van de Amerikaanse eigenaars 777 Partners door diverse rechtszaken over financiële fraude reeds uiteen was gespat werden nu ook alle assets bevroren.

Als een van de betrokken partijen verkondigde ex-voorzitter Bruno Venanzi wel dat hij bereid is om Standard te helpen, maar een overname wordt er zo niet eenvoudiger op. Te meer omdat er sowieso al weinig kandidaten stonden te springen om de gigantische schuldenberg in Luik op zich te nemen.

D'Onofrio wacht af

Die zouden volgens De Standaard oplopen tot wel 50 à 60 miljoen. Hoewel hij door de recente uitspraak van de rechtbank opnieuw een deel van de aandelen verwerft geen spek voor de bek van Venanzi zelf. Net zomin als die van D'Onofrio, die naar voren wordt geschoven als eventuele redder in nood.

Zijn zakken reiken alvast niet diep genoeg om de club zonder inbreng van extern kapitaal over te pakken. Al is het mogelijk ook een bewuste strategie van de oud-bestuurder om nog even de kat uit de boom te kijken. "Hij weet ook dat de prijs zal zakken door te wachten", klinkt het tenslotte in de krant.

Standard failliet?

In de tussentijd weet alleszins niemand hoe het nu verder moet aan de boorden van de Maas. De Standaard houdt daarom zelfs rekening met een absoluut rampscenario, met name een faillissement of doorstart met een ander stamnummer in een lagere reeks. Afwachten of het werkelijk zover komt.

Gelooft u dat Standard zich nog zal redden?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

13
13
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

26
26
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

32
32
'AA Gent dokt miljoenen: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

69
69
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

249
249
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

347
347
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

61
61
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

43
43
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

258
258
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

19
19
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

173
173
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

250
250
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

289
289
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

143
143
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

75
75
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

174
174
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

166
166
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

363
363
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

116
116
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

241
241
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

347
347
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

234
234
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

305
305

Meer sportnieuws