'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

door
'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

"No club is too big to fail", waarschuwde Anderlecht bijna vijf jaar geleden toen het nog in volle crisisstemming verkeerde. Uiteindelijk slaagden Marc Coucke er wel nog in om het zinkend schip te redden, maar aarstrivaal Standard dreigt die les nu wél aan den lijve te ondervinden.

De slechte staat van het Belgisch voetbal op financieel gebied is een publiek geheim. Patro Eisden en Francs Borains hebben inmiddels allebei wel hun proflicentie beet, maar KV Oostende kondigde vrijdag aan dat het faillissement zal worden aangevraagd. Dat scenario dreigt nu ook in Sclessin.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Hulp van Venanzi

De afgelopen dagen ging het van kwaad naar erger bij de Rouches, die op sportief vlak al een dramatisch seizoen beleefden. Nadat de luchtbel van de Amerikaanse eigenaars 777 Partners door diverse rechtszaken over financiële fraude reeds uiteen was gespat werden nu ook alle assets bevroren.

Als een van de betrokken partijen verkondigde ex-voorzitter Bruno Venanzi wel dat hij bereid is om Standard te helpen, maar een overname wordt er zo niet eenvoudiger op. Te meer omdat er sowieso al weinig kandidaten stonden te springen om de gigantische schuldenberg in Luik op zich te nemen.

D'Onofrio wacht af

Die zouden volgens De Standaard oplopen tot wel 50 à 60 miljoen. Hoewel hij door de recente uitspraak van de rechtbank opnieuw een deel van de aandelen verwerft geen spek voor de bek van Venanzi zelf. Net zomin als die van D'Onofrio, die naar voren wordt geschoven als eventuele redder in nood.

Zijn zakken reiken alvast niet diep genoeg om de club zonder inbreng van extern kapitaal over te pakken. Al is het mogelijk ook een bewuste strategie van de oud-bestuurder om nog even de kat uit de boom te kijken. "Hij weet ook dat de prijs zal zakken door te wachten", klinkt het tenslotte in de krant.

Standard failliet?

In de tussentijd weet alleszins niemand hoe het nu verder moet aan de boorden van de Maas. De Standaard houdt daarom zelfs rekening met een absoluut rampscenario, met name een faillissement of doorstart met een ander stamnummer in een lagere reeks. Afwachten of het werkelijk zover komt.

Gelooft u dat Standard zich nog zal redden?

Meest recent

'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

18
18
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

38
38
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

81
81
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

100
100
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

70
70
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

239
239
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

109
109
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

105
105
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

58
58
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

122
122
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

200
200
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

319
319
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

182
182
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

153
153
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

164
164
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

374
374
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

693
693
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

430
430
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

530
530
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

199
199

Meer sportnieuws