'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

1900 stemmen
'Faillissement dreigt voor Standard: schuldenberg bekend'

"No club is too big to fail", waarschuwde Anderlecht bijna vijf jaar geleden toen het nog in volle crisisstemming verkeerde. Uiteindelijk slaagden Marc Coucke er wel nog in om het zinkend schip te redden, maar aarstrivaal Standard dreigt die les nu wél aan den lijve te ondervinden.

De slechte staat van het Belgisch voetbal op financieel gebied is een publiek geheim. Patro Eisden en Francs Borains hebben inmiddels allebei wel hun proflicentie beet, maar KV Oostende kondigde vrijdag aan dat het faillissement zal worden aangevraagd. Dat scenario dreigt nu ook in Sclessin.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Hulp van Venanzi

De afgelopen dagen ging het van kwaad naar erger bij de Rouches, die op sportief vlak al een dramatisch seizoen beleefden. Nadat de luchtbel van de Amerikaanse eigenaars 777 Partners door diverse rechtszaken over financiële fraude reeds uiteen was gespat werden nu ook alle assets bevroren.

Als een van de betrokken partijen verkondigde ex-voorzitter Bruno Venanzi wel dat hij bereid is om Standard te helpen, maar een overname wordt er zo niet eenvoudiger op. Te meer omdat er sowieso al weinig kandidaten stonden te springen om de gigantische schuldenberg in Luik op zich te nemen.

D'Onofrio wacht af

Die zouden volgens De Standaard oplopen tot wel 50 à 60 miljoen. Hoewel hij door de recente uitspraak van de rechtbank opnieuw een deel van de aandelen verwerft geen spek voor de bek van Venanzi zelf. Net zomin als die van D'Onofrio, die naar voren wordt geschoven als eventuele redder in nood.

Zijn zakken reiken alvast niet diep genoeg om de club zonder inbreng van extern kapitaal over te pakken. Al is het mogelijk ook een bewuste strategie van de oud-bestuurder om nog even de kat uit de boom te kijken. "Hij weet ook dat de prijs zal zakken door te wachten", klinkt het tenslotte in de krant.

Standard failliet?

In de tussentijd weet alleszins niemand hoe het nu verder moet aan de boorden van de Maas. De Standaard houdt daarom zelfs rekening met een absoluut rampscenario, met name een faillissement of doorstart met een ander stamnummer in een lagere reeks. Afwachten of het werkelijk zover komt.

Gelooft u dat Standard zich nog zal redden?

Meest recent

'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

37
37
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

32
32
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

40
40
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

111
111
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

140
140
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

156
156
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

123
123
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

281
281
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

331
331
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

76
76
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

69
69
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

410
410
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

607
607
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

235
235
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

295
295
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

96
96
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

898
898
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

483
483
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

148
148
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

450
450
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

595
595
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

80
80
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

111
111

Meer sportnieuws