Waarom dit Anderlecht o zo moeilijk te verslaan is

door
Waarom dit Anderlecht o zo moeilijk te verslaan is

RSC Anderlecht won met 1-0 van Royal Antwerp FC. Dat was verdiend op basis van de tweede helft, toen het toch wel een keer of drie had kunnen scoren met een man meer. Dit RSCA is zeker niet de best voetballende ploeg van België, maar wel o zo moeilijk te verslaan.

We haalden het al meermaals aan dat Anderlecht kan 'lijden' in een duel. Ze moeten niet altijd de bovenhand hebben om toe te slaan. Dat bespraken we onlangs ook met Georges Leekens.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

Anderlecht kan een wedstrijd 'managen'

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel", verklaarde hij voor aanvang van de match tegen Antwerp.

Anderlecht heeft tegen de top zes ondertussen een 22 op 33 bij elkaar gespeeld. Het verloor enkel op de eerste speeldag van Union SG. Maar mogen we deze match wel echt meetellen? Paars-Wit speelde die dag nog zonder Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Mats Rits, Ludwig Augustinsson en Thorgan Hazard. 

In de topduels nadien kon RSCA vaak een goed resultaat over de brug trekken. Thuis tegen Union SG kwam het weliswaar ongelukkig 0-2 achter, maar het zag bij momenten af. Eindresultaat: 2-2. Thuis werd het ook bij momenten weggespeeld tegen KRC Genk. Eindresultaat: 2-1. Afgelopen weekend was Antwerp baas in het Lotto Park in de eerste helft. Eindresultaat: 1-0.

Anderlecht heeft een ploeg die een match kan 'managen'. In deze drie topmatchen trok Anderlecht terug, maar gaven ze niet veel kansen weg. Union SG scoorde dankzij zeldzame indidivuele blunders van Jan Vertonghen. Anderlecht kan het wel verdragen als ze hen echt onder druk zetten. Ze breken niet. Straf.

Het doet ons wat denken aan het Real Madrid van een aantal jaren geleden, dat in de Champions League sterren zag tegen de andere clubs. Ze konden toen rekenen op een sterke Thibaut Courtois, maar wisten die topmatchen toch telkens over de streep te trekken. Dat is ook het geval bij Anderlecht.

Internationale ervaring én klasse

Dat heeft te maken met de klasse die er ook is. Anders Dreyer, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg zijn spelers die met een flits iets kunnen forceren. Met Luis Vazquez hebben ze nog een breekijzer achter de hand. Jongens als Thomas Delaney, Mats Rits, en onderschat ook Théo Leoni niet, bewaken het fort, samen met andere krijgers als Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Jan Vertonghen. Voeg daar het jonge geweld (en klasse) van Zeno Debast, Killian Sardella, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren aan toe en je weet dat Anderlecht een stevig geheel is. Er staat een heel sterk blok. Knap gesmeed door Brian Riemer.

Paars-Wit is niet meer die dartele ploeg die het in het laatste seizoen (bij momenten) onder Vincent Kompany was. Toen zagen we soms combinatievoetbal dat we al jaren niet meer zagen in Brussel. Maar ervaren jongens als Lior Refaelov, Wesley Hoedt, Josh Cullen, Christian Kouamé, Hendrik Van Crombrugge en Michael Murillo hadden niet die internationale allure en ervaring die er nu rondloopt. Ze hadden ook niet (allemaal) dié vechtersmentaliteit die er nu wel heerst.

Anderlecht ruikt bloed en gaat voor de titel. Mooi voetbal telt nu even niet in het Lotto Park. Na 7 droge jaren telt enkel het resultaat. Met smeerlapjes en klasse kom je héél ver, vraag dat maar aan het Antwerp van vorig seizoen.

Claudio Reulens

Gaat RSCA de titel winnen?

Meest recent

AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

0
0
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

80
80
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

67
67
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

245
245
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

114
114
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

40
40
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

438
438
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

486
486
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

105
105
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

181
181
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

197
197
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

318
318
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

315
315
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

205
205
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

29
29
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

387
387
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

418
418
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

235
235
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

52
52
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

102
102
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

386
386
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

857
857

Meer sportnieuws