Waarom dit Anderlecht o zo moeilijk te verslaan is

door
Waarom dit Anderlecht o zo moeilijk te verslaan is

RSC Anderlecht won met 1-0 van Royal Antwerp FC. Dat was verdiend op basis van de tweede helft, toen het toch wel een keer of drie had kunnen scoren met een man meer. Dit RSCA is zeker niet de best voetballende ploeg van België, maar wel o zo moeilijk te verslaan.

We haalden het al meermaals aan dat Anderlecht kan 'lijden' in een duel. Ze moeten niet altijd de bovenhand hebben om toe te slaan. Dat bespraken we onlangs ook met Georges Leekens.

LEES OOK: Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

Anderlecht kan een wedstrijd 'managen'

"Ze werken keihard voor elkaar. Er is veel meer stabiliteit binnen de ploeg. Collectief staan ze sterk. Er heerst een goede wedstrijdmentaliteit. Ze willen winnen, dat voel je aan alles. Ze hebben met al die jongens zoals Vertonghen, Dolberg, Rits, Schmeichel, Delaney heel veel ervaring. Ze zullen niet onder de druk bezwijken. Anderlecht panikeert zelden of nooit. Ze kunnen lijden in een match en toch een goed resultaat halen. RSCA geeft weinig weg en staat maar 3 punten achter. Ze mogen dus dromen van de titel", verklaarde hij voor aanvang van de match tegen Antwerp.

Anderlecht heeft tegen de top zes ondertussen een 22 op 33 bij elkaar gespeeld. Het verloor enkel op de eerste speeldag van Union SG. Maar mogen we deze match wel echt meetellen? Paars-Wit speelde die dag nog zonder Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Mats Rits, Ludwig Augustinsson en Thorgan Hazard. 

In de topduels nadien kon RSCA vaak een goed resultaat over de brug trekken. Thuis tegen Union SG kwam het weliswaar ongelukkig 0-2 achter, maar het zag bij momenten af. Eindresultaat: 2-2. Thuis werd het ook bij momenten weggespeeld tegen KRC Genk. Eindresultaat: 2-1. Afgelopen weekend was Antwerp baas in het Lotto Park in de eerste helft. Eindresultaat: 1-0.

Anderlecht heeft een ploeg die een match kan 'managen'. In deze drie topmatchen trok Anderlecht terug, maar gaven ze niet veel kansen weg. Union SG scoorde dankzij zeldzame indidivuele blunders van Jan Vertonghen. Anderlecht kan het wel verdragen als ze hen echt onder druk zetten. Ze breken niet. Straf.

Het doet ons wat denken aan het Real Madrid van een aantal jaren geleden, dat in de Champions League sterren zag tegen de andere clubs. Ze konden toen rekenen op een sterke Thibaut Courtois, maar wisten die topmatchen toch telkens over de streep te trekken. Dat is ook het geval bij Anderlecht.

Internationale ervaring én klasse

Dat heeft te maken met de klasse die er ook is. Anders Dreyer, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg zijn spelers die met een flits iets kunnen forceren. Met Luis Vazquez hebben ze nog een breekijzer achter de hand. Jongens als Thomas Delaney, Mats Rits, en onderschat ook Théo Leoni niet, bewaken het fort, samen met andere krijgers als Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Jan Vertonghen. Voeg daar het jonge geweld (en klasse) van Zeno Debast, Killian Sardella, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren aan toe en je weet dat Anderlecht een stevig geheel is. Er staat een heel sterk blok. Knap gesmeed door Brian Riemer.

Paars-Wit is niet meer die dartele ploeg die het in het laatste seizoen (bij momenten) onder Vincent Kompany was. Toen zagen we soms combinatievoetbal dat we al jaren niet meer zagen in Brussel. Maar ervaren jongens als Lior Refaelov, Wesley Hoedt, Josh Cullen, Christian Kouamé, Hendrik Van Crombrugge en Michael Murillo hadden niet die internationale allure en ervaring die er nu rondloopt. Ze hadden ook niet (allemaal) dié vechtersmentaliteit die er nu wel heerst.

Anderlecht ruikt bloed en gaat voor de titel. Mooi voetbal telt nu even niet in het Lotto Park. Na 7 droge jaren telt enkel het resultaat. Met smeerlapjes en klasse kom je héél ver, vraag dat maar aan het Antwerp van vorig seizoen.

Claudio Reulens

Gaat RSCA de titel winnen?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

141
141
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

53
53
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

24
24
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

30
30
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

282
282
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

46
46
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

392
392
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

196
196
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

362
362
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

329
329
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

327
327
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1258
1258
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

420
420
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

707
707
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

317
317
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

406
406
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1017
1017
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

468
468
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

484
484
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

95
95
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

359
359
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

146
146
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

132
132
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws