'Eindelijk: Standard heeft zijn eerste versterking beet'

door
'Eindelijk: Standard heeft zijn eerste versterking beet'

Ivan Leko beleefde afgelopen weekend een debuut in mineur als trainer van Standard, want hij zag zijn ploeg meteen met de billen bloot gaan in eigen stadion tegen rode lantaarn KV Kortrijk. Het mag duidelijk zijn dat er nog véél werk aan de winkel is voor de Rouches.

Leko wacht echter ook al de hele wintermercato tevergeefs aan versterking. De nieuwe coach wou er vooral absoluut een linksachter bij, want die heeft Standard op dit moment eigenlijk niet. Doorgaans bestrijkt Djenepo de volledige flank, maar dat blijkt niet zijn beste rol te zijn.

LEES OOK: Standard doet straffe belofte: "Gaan we nooit doen"

Standard heeft eindelijk linksachter beet

Nu zouden ze in Luik eindelijk beet hebben. Eerder op de dag was al bekend geraakt dat Standard aan de mouw trok van Souleymane Doumbia en volgens La Dernière Heure is zijn transfer nu ook helemaal rond. De 27-jarige Ivoriaan zou een contract voor 2,5 jaar getekend hebben.

Daarmee heeft Standard een lastige zoektocht eindelijk afgerond. De voorbije weken bewandelde het immers heel wat verschillende pistes, maar telkens zonder succes. Jaouen Hadjam (Nantes) had zelfs zijn medische testen afgelegd, maar verkoos op het laatste moment nog Young Boys. Ook Frans Krätzig (Bayern München) en Henrique Silva (Lyon) konden ze niet overtuigen.

Ervaren aanwinst voor Standard

Met Doumbia krijgt Leko een vrij ervaren speler tot zijn beschikking. De linksachter kreeg zijn opleiding bij PSG, maar kon daar niet doorbreken. Daarna was hij actief bij Bari, Vicenza, Grasshoppers, Stade Rennes en Angers. Bij die laatste club verlengde hij vorige zomer zijn contract niet.

Sindsdien zat Doumbia zonder club en dus kon Standard hem nu transfervrij oppikken. De speler heeft ook acht caps voor Ivoorkust achter zijn naam staan, maar als clubloze speler werd hij uiteraard niet opgeroepen voor de Africa Cup.

Goede aanwinst voor Standard?

Meest recent

JPL-team ‘baalt’: "Arnautovic wilde nog niet komen"

De Jupiler Pro League heeft de afgelopen jaren heel wat grote namen gehad. Sommigen waren op retour, ...

6
6
Goudmijn van RSCA, Club en Genk: “Gaat topcarrière tegemoet"

In België wordt alle jaren gezegd dat de competitie verzwakt is, wat natuurlijk clichés ...

19
19
'Anderlecht en Genk strijden om Braziliaanse parel'

De transfermarkt mag dan wel momenteel gesloten zijn, maar de zoektocht naar vers talent stopt ...

45
45
Geweldig debuut voor Hubert: "Ik ben fier"

Er was de voorbije dagen heel wat verbazing over de aanstelling van David Hubert bij Union. De ...

37
37
Maarten Martens dompelt Ajax helemaal in crisis

Het lijkt stilaan helemaal crisis bij Ajax. De Amsterdammers leden zaterdagavond ook hun eerste ...

76
76
Tzolis geeft opvallende reden voor moeizame match Club

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht in de Jupiler Pro League, maar dat kostte wel de ...

155
155
Hubert bewijst zich meteen: Union wint fel duel met Zebra’s

David Hubert heeft zijn debuut als hoofdcoach van Union Saint-Gilloise niet gemist. De kersverse T1 ...

50
50
TD Napoli komt met update over terugkeer Lukaku

Het loopt de laatste weken even wat minder bij Napoli. De Italiaanse titelverdediger kijkt aan tegen ...

66
66
Fraaie remontada van KVK in CPL, Futures vechten knap terug

Wat een comeback van KV Kortrijk! De Kerels leken zaterdagavond in de Ghelamco Arena op weg naar een ...

106
106
Jackers doorbreekt eindelijk de stilte na reeks foutjes

Club Brugge heeft zaterdag drie zakelijke punten gepakt aan Den Dreef. Het klopte OH Leuven met 0-1 ...

104
104
'Standard én Wilmots moeten zware straffen vrezen'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League krijgt maandagnamiddag nog een onverwachte afsluiter. ...

213
213
Opluchting bij Hayen, maar domper dreigt voor Bayern

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen aan Den Dreef. Het pakte de drie punten tegen ...

377
377
Pocognoli ziet droomdebuut bij Monaco nog verpest

Zaterdagavond waren in Frankrijk vele ogen gericht op Sébastien Pocognoli. Onze landgenoot ...

150
150
Trossard matchwinnaar, Kompany wint klassieker, De Bruyne onderuit

Er werden in de vooravond in het buitenland heel wat interessante affiches afgewerkt. Vincent ...

53
53
Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Club Brugge heeft zich uiteindelijk toch nog kunnen redden in Leuven. Op bezoek bij de voorlaatste ...

108
108
Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

De wedstrijd tussen Standard en Antwerp is vrijdag uiteindelijk helemaal ontspoord. Scheidsrechter ...

382
382
Charai na pover duel: "Toch ben ik tevreden"

La Louvière en KVC Westerlo bakten er weinig van. Het werd 0-0 na een matige partij. Beide ...

23
23
De Mos maakt Dolberg nu al met de grond gelijk

Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot ...

156
156
Club ziet af tegen OHL: "Zo 11 in het mandje tegen Bayern"

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn match aan Den Dreef in Leuven. Hoe deed Blauw-Zwart het in de ...

154
154
Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"

Manchester United hoopt dit weekend nog eens een statement te maken tegen een topploeg. Ze spelen ...

96
96
Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

RSC Anderlecht kondigde deze week nog maar eens een (broodnodige) wijziging aan in het organigram. ...

133
133
Haaland de grote held, Witsel frustreert FC Barcelona

Om 16u stonden er heel wat duels op het programma in de Premier League. Zo was het uitkijken naar de ...

54
54
La Louvière en Westerlo stellen teleur, Oyen grote held

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u twee matchen genoteerd. La ...

43
43
Lokonga trefzeker, Bayern en Dortmund onder druk gezet

In de Bundesliga staat vanavond de absolute topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund ...

28
28
OHL - Club Brugge: Hayen hakt knoop door

Club Brugge speelt om 18u15 op het veld van OH Leuven. Een wedstrijd die Blauw-Zwart uiteraard ...

155
155

Meer sportnieuws