Van Bommel: "Daarom passen Antwerp en ik bij mekaar"

door
Van Bommel:

Begin 2024 wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt. Tijdens het gala zal ook de prijs voor de 'Trainer van het Jaar' uitgedeeld worden. En de kans is groot dat Mark van Bommel met die onderscheiding aan de haal zal gaan.

In de zomer van 2022 werd de Nederlander aangesteld als hoofdcoach van Antwerp FC. Daarmee nam de Great Old wel een behoorlijk risico. De verdiensten van Van Bommel als speler staan weliswaar buiten kijf, maar als hoofdtrainer had hij tot dan een redelijk woelig parcours afgelegd.

Nadat hij de kneepjes van het vak had geleerd als assistent-trainer van zijn schoonvader Bert van Marwijk, kreeg MvB in 2018 een eerste kans als T1. Zo werd hij aangesteld als hoofdcoach bij PSV Eindhoven. Maar na een flitsende start werd hij uiteindelijk bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Goede keuze

Vervolgens zat hij een tijdje zonder club, om daarna een herkansing te krijgen in de Bundesliga. Meer bepaald bij VfL Wolfsburg. Ook daar ging zijn avontuur voortvarend van start, maar werd hij al na enkele maanden weer aan de kant geschoven.

Zijn volgende clubkeuze zou dus bepalend worden voor de rest van zijn trainerscarrière. En uiteindelijk nam Van Bommel de juiste beslissing door bij Antwerp te tekenen. Daar heeft hij na één jaar al een landstitel, beker én supercup op zijn palmares gezet.

Bosuil-karakter

Dat Van Bommel uiteindelijk voor Antwerp ging, heeft uiteraard te maken met sportieve baas Marc Overmars. Er speelden echter nog meer factoren een rol. "Ik heb na mijn vertrek bij Wolfsburg lang gewacht op iets dat ik bij me vond passen. Deze club past qua karakter bij mij, een beetje rauw. Hier had ik ook als voetballer kunnen spelen. Dat opgeteld dus bij een technisch directeur van wie je weet dat hij pal voor je staat als dat nodig is, maakt dat Antwerp en ik bij elkaar passen", klinkt het bij Voetbal International.

Van Bommel verdient de prijs voor 'Trainer van het Jaar' ...

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

15
15
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

292
292
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

22
22
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

123
123
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

166
166
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

181
181
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

253
253
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

165
165
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

256
256
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

208
208
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

284
284
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2757
2757
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

576
576
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

379
379
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

300
300
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

213
213
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

439
439
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

175
175
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1284
1284
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

527
527
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1676
1676
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

489
489
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

641
641

Meer sportnieuws