'Bizarre wending rond Koning Boudwijnstadion vandaag'

306 stemmen
'Bizarre wending rond Koning Boudwijnstadion vandaag'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op de oefeninterland tegen Servië, want die wordt om 20u45 afgetrapt. Dat zal gebeuren aan Den Dreef in Leuven en zonder publiek, want de wedstrijd moest op het laatste moment nog verplaatst worden.

Dat gebeurde omdat het veld in het Koning Boudewijnstadion herschapen was tot een drassige modderpoel, als gevolg van de hevige regenval van de voorbije dagen. Daarop had geanticipeerd kunnen worden door een zeil over de grasmat te leggen, maar de Stad Brussel heeft zo'n zeil niet en dus werd het veld dinsdagavond door de scheidsrechter afgekeurd.

LEES OOK: Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

Koning Boudewijnstadion nu wel bespeelbaar

De farce over de grasmat zorgde de voorbije dagen voor heel wat kritiek en de zaak wordt nu nog wat lachwekkender. Pierre Clam, directeur van de Brusselse sportdienst, komt bij Het Laatste Nieuws immers met een bizarre update. "Vandaag is het veld wél bespeelbaar, maar de beslissing is genomen", verklaart hij.

Het positieve nieuws is wel dat de EK-kwalificatiematch van zondag tegen Azerbeidzjan op die manier wél sowieso in het Koning Boudewijnstadion afgewerkt zal kunnen worden. In Brussel hebben ze namelijk hun lessen getrokken uit het debacle van deze week.

Brussel gaat investeren

De stad heeft een zeil geleend van Anderlecht en dat zal ervoor zorgen dat het veld de komende dagen speelbaar moet blijven. Daarnaast hebben ze zich ook voorgenomen zelf een zeil te kopen en om het verouderde drainagesysteem in het stadion te vernieuwen.

Op lange termijn lijkt er echter een nieuw stadion te moeten komen, want het Koning Boudewijnstadion heeft zijn beste tijd al lang gehad. Het is een probleem waar echter ook heel wat Belgische clubs mee af te rekenen hebben, met het Jan Breydelstadion als meest prominente en meest schrijnende voorbeeld.

Werd er te snel beslist over de wedstrijd?

Meest recent

Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

48
48
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

6
6
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

19
19
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

44
44
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

69
69
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

67
67
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

95
95
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

74
74
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

103
103
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

295
295
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

139
139
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

130
130
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

82
82
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

151
151
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

244
244
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

52
52
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

215
215
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

537
537
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1231
1231
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

177
177
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

268
268
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

158
158
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

128
128
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

364
364

Meer sportnieuws