Schandaalvoorzitter Rubiales stapt alsnog op bij Spaanse bond

door
Schandaalvoorzitter Rubiales stapt alsnog op bij Spaanse bond

De voorbije weken stond het Spaanse voetbal in rep en roer. De wereldtitel van het dameselftal werd volledig overschaduwd door het gedrag van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die sterspeelster Jenni Hermoso tijdens de viering ongevraagd vol op de mond kuste. Dat incident veroorzaakte heel wat deining.

Rubiales probeerde het voorval onder de mat te vegen, maar dat mislukte spectaculair. Zo kwam er een zogenaamd statement van Hermoso naar buiten, dat volledig door de Spaanse bond geschreven bleek te zijn. Met een speech in het bondsgebouw waarin Rubiales nogmaals beweerde dat de kus er met instemming gekomen was - ondanks dat Hermose al het tegendeel verklaard had - gooide hij nog meer olie op het vuur.

De voltallige Spaanse vrouwenselectie keerde zich tegen Rubiales en meer dan 80 speelsters lieten weten dat ze niet meer voor de nationale ploeg wensten uit te komen zolang er geen verandering kwam. Ook vanuit verschillende andere hoeken hield het protest aan en er werden zelfs verschillende onderzoeken geopend naar zijn gedrag.

De soap werd compleet toen zijn moeder zelfs even in hongerstaking ging uit protest tegen het onrecht dat Rubiales aangedaan werd, maar nu plooit hij toch onder de aanhoudende druk. Zondagavond liet hij in een interview met de Britse journalist Piers Morgan weten dat hij alsnog opstapt als voorzitter van de Spaanse voetbalbond.

"Ik ga ermee stoppen omdat ik mijn werk niet meer kan blijven doen", verklaarde Rubiales. "Ik heb gesproken met mijn vader, met mijn dochters, met wat goede vrienden. Ze weten dat het niet om mij gaat, en hebben me verteld dat ik verder moet met mijn leven. Het gaat niet alleen om mij, deze zaak moet geen invloed krijgen op mensen om mij heen."

Had hij veel sneller ontslag moeten nemen?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

14
14
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

32
32
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

40
40
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

75
75
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

20
20
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

63
63
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

292
292
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

45
45
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

46
46
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

99
99
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

186
186
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

123
123
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

134
134
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

89
89
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

597
597
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

302
302
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

108
108
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

42
42
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

100
100
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

90
90
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

544
544

Meer sportnieuws