Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De Luikenaars hebben dat ook kunnen doen, want na een sterke tweede helft wonnen ze met 2-1. Europa komt zo plots dichterbij in Luik.
LEES OOK: Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"
Twee afgekeurde goals van StandardStandard begon scherp aan de partij, maar grote kansen bij elkaar voetballen was wel moeilijk. De Luikenaars zagen wél twee goals afgekeurd worden. Dat gebeurde twee keer voor nipt buitenspel. Dat was pech voor Standard.
OHL kon ook niet echt heel gevaarlijk zijn. Enkele minuten voor de rust kregen de bezoekers een hoekschop en na toch wel matig verdedigen kon Nyakossi de 0-1 tegen de touwen werken. Daardoor ging Standard met een 0-1-achterstand de rust ingaan.
Standard scoort snel na de rust
Zo bleef Standard toch o zo matig presteren in eigen huis. Konden ze in de tweede helft het tij nog keren? Het begin van die tweede helft was alvast zeer goed, want Lawrence scoorde al na twee minuten de 1-1. Standard ging nadien op zoek naar een tweede goal en kreeg ook kansen via Nkada en Said.
OHL zag af in die periode. Nadien gingen de Luikse aanvalsgolven wat liggen. De thuisploeg probeerde wel en het kreeg loon naar werken. Nielsen plaatste de bal héérlijk in doel: 2-1 en Standard virtueel aan de leiding. Ze zakten nadien niet in en gingen op zoek naar een derde goal, OHL was aanvallend onbestaand in die tweede helft. Het bleef oververdiend 2-1 na een sterke tweede helft van Standard. KRC Genk en Westerlo weten wat te doen.
Scoreverloop:
- 0-1 (39') Roggerio Nyakossi
- 1-1 (47') Henry Lawrence
- 2-1 (69') Casper Nielsen
Claudio Reulens