Vrancken pusht bijzondere toptransfer erdoor bij Genk

1078 stemmen
Vrancken pusht bijzondere toptransfer erdoor bij Genk

Union SG, sc Heerenveen, RB Leipzig, PSV Eindhoven, RC Lens en Feyenoord hadden deze zomer allemaal interesse getoond in Zakaria El Ouahdi van RWD Molenbeek, maar uiteindelijk was het KRC Genk dat erin slaagde zijn handtekening te bemachtigen.

Wouter Vrancken speelde een cruciale rol bij het tot stand brengen van El Ouahdi's transfer naar Genk, en de club liet duidelijk zien dat ze de getalenteerde Marokkaanse jeugdinternational echt wilden hebben.

Claudio Caçapa, de huidige coach van RWDM, omschreef El Ouahdi als een speler met iets bijzonders. Vincent Euvrard, voormalig coach van El Ouahdi bij RWDM, vergelijkt hem als een type speler zoals Munoz.

LEES OOK: 'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Met tranen in de ogen naar Genk

Afgelopen weekend behaalde RWD Molenbeek een fel bevochten punt tegen Standard, en na de wedstrijd was Zakaria El Ouahdi diep ontroerd. Toen de 21-jarige speler na het laatste fluitsignaal de meegereisde supporters begroette, kon hij zelfs een paar tranen niet onderdrukken.

La Dernière Heure had toen al gesuggereerd dat een vertrek van El Ouahdi in de lucht hing en dat een transfer steeds waarschijnlijker werd. De beweeglijke en veelzijdige flankspeler was namelijk in de huidige zomermercato het doelwit van verschillende clubs.

Onder andere Union SG, sc Heerenveen, RB Leipzig, PSV Eindhoven, RC Lens en Feyenoord hebben El Ouahdi dit seizoen gescout, waarbij vooral de laatstgenoemde twee clubs zwaar onder de indruk waren van de 21-jarige speler.

Uiteindelijk was het KRC Genk dat de strijd won om El Ouahdi's handtekening. Hij heeft maandagmiddag een contract getekend bij de Limburgse club voor drie jaar, met een optie voor nog een jaar.

De club maakt de overeenkomst pas dinsdag officieel bekend, maar de veelbelovende Marokkaanse belofte-international zou wel degelijk op de Europese lijst van Genk staan.

Vrancken duwt transfer erdoor

Wouter Vrancken speelde een cruciale rol in de transfer van Zakaria El Ouahdi naar KRC Genk. De coach van Genk merkte het talent en de kwaliteiten van El Ouadhi op tijdens de openingswedstrijd tegen RWDM in de Jupiler Pro League.

Ondanks de 0-4 nederlaag van zijn club, was El Ouahdi een van de weinige spelers die toen indruk maakte. “Op basis van zijn debuutwedstrijd kunnen we alvast voorspellen dat de Marokkaanse belofteninternational ook op het hoogste niveau zijn mannetje zal kunnen staan”, stelde Het Nieuwsblad na die wedstrijd.

El Ouahdi wist ook Het Laatste Nieuws te bekoren met zijn sterke optreden tegen Genk. “Hij was één van de weinige jongens die het hoofd boven water kon houden tegen Genk.”

Volgens El Ouahdi was zijn uitstekende prestatie tegen Genk het sein voor Vrancken om stappen te ondernemen om hem naar Limburg te halen. “Dat is waar de coach me zag en zei: 'We moeten deze speler kopen.' Genk nam snel contact op met mijn vader”, verklaarde de speler onlangs in Le Soir.

“Genk heeft echt laten zien dat ze me wilden. Voor hen had ik het DNA van de club.”

Een speciale en bijzondere speler

Zakaria El Ouahdi staat nog aan het begin van zijn professionele voetbalcarrière, nadat hij eerdere pogingen om een profcontract te versieren bij onder andere Antwerp FC en Beerschot zag mislukken. Zijn test bij de Essevee Soccer School leidde eveneens tot niets.

Bij RWDM bewees hij echter overduidelijk dat hij de kwaliteiten heeft om zich te ontwikkelen op het hoogste Belgische voetbalniveau.

Claudio Caçapa, de huidige coach van RWDM, beschreef El Ouahdi als een speler met iets bijzonders.

“Hij is een aanvaller die als vleugelverdediger speelt. Hij heeft dat Braziliaanse aspect met de bal, de dribbels. Hij is een zeer interessante speler die veel loopt, omdat je als vleugelverdediger moet kunnen lopen”, zei de Braziliaanse coach aan La Dernière Heure.

Een type Munoz

El Ouahdi heeft de capaciteit om de hele flank in zijn eentje te bestrijken. Hij bezit een uitstekend loop- en scorend vermogen, kan zowel aanvallen als verdedigen, is wendbaar, beweeglijk, snel en hij heeft een sterke techniek.

“Hij is een type Munoz”, zei Vincent Euvrard, El Ouahdi’s voormalig coach bij RWDM, aan Het Belang van Limburg. “Hij heeft alles om het als rechtsachter te maken aan de top.”

In het vorige seizoen werd El Ouahdi kampioen met RWDM, waar hij een vaste basisplaats had, zeven keer scoorde en vijf assists gaf. Bovendien werd hij verkozen tot Speler van het Jaar door zowel zijn medespelers als de supporters.

Als klap op de vuurpijl maakte hij ook zijn debuut bij de beloften van Marokko, waar hij als basisspeler de Afrika Cup U23 won deze zomer.

Toptransfer van Genk?

Meest recent

'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

5
5
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

4
4
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

20
20
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

14
14
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

161
161
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

24
24
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

32
32
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

58
58
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

167
167
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

139
139
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

276
276
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

270
270
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

427
427
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

215
215
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

198
198
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

476
476
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

267
267
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

315
315
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

56
56
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

123
123
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

223
223
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

276
276
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

352
352
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

461
461

Meer sportnieuws