Genk kraakt alsnog en geeft perfecte uitgangspositie weg

223 stemmen
Genk kraakt alsnog en geeft perfecte uitgangspositie weg

KRC Genk is er niet in geslaagd om zijn eerste officiële wedstrijd van het seizoen te winnen. Het leek lange tijd op weg om in zijn heenwedstrijd in de tweede voorronde van de Champions League een ideale uitgangspositie te veroveren, maar in het slotkwartier kraakten de Limburgers toch en slikten ze de gelijkmaker. Met een 1-1-gelijkspel tegen Servette ligt alles nog open voor de terugwedstrijd van volgende week in de Cegeka Arena.


Wouter Vrancken koos in Genève voor vrijwel hetzelfde basiselftal als vorig seizoen, met enkel een nieuwe linkerflank. Daar kregen zomeraanwinsten Kayembe en Fadera de voorkeur op Arteaga en Trésor, die pas laat in de voorbereiding aansloten. Zij zagen de thuisploeg echter het beste beginnen. Vandevoordt moest meteen aan de bak op pogingen van Crivelli en Cognat.

Genk overleefde echter en kwam in de 20ste minuut ook op voorsprong. Een hoekschop vond het hoofd van Arokodare en die buffelde het leer tegen de touwen. Servette antwoordde met een kans voor Bedia, die net naast trapte. Vlak voor rust was ook Douline nog zeer dicht bij de gelijkmaker, maar zijn plaatsbal van net buiten de zestien strandde op de paal.

LEES OOK: 'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Deksel op de neus na rust

In de tweede helft begon Genk met Trésor in de plaats van Fadera en de Rode Duivel toonde zich bijna meteen beslissend. Hij legde perfect klaar voor Heynen, maar die werkte te slap af. Daarna namen de Zwitsers echter opnieuw het initiatief over en Vandevoordt moest weer een paar keer gepast tussenkomen. In het slotkwartier moest de Genkse goalie zich echter toch gewonnen geven: Rouiller kon een vrije trap in doel verlengen. Die 1-1 bleef ook tot het einde staan, al kon Cuesta in blessuretijd nog bijna een gevleide zege uit de brand slepen. Er zal volgende week in de terugwedstrijd echter gewonnen moeten worden om door te stoten.


Zal Genk de klus volgende week afmaken?

Meest recent

'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

42
42
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

45
45
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

33
33
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

80
80
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

35
35
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

679
679
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

130
130
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

83
83
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

52
52
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

226
226
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

59
59
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

195
195
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

299
299
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

93
93
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

175
175
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

262
262
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

620
620
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

623
623
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

142
142

Meer sportnieuws