EK-fiasco heeft gevolgen: Mathijssen vliegt als bondscoach

door
EK-fiasco heeft gevolgen: Mathijssen vliegt als bondscoach

De nationale beloften-selectie trok deze zomer met de nodige ambitie naar het EK U21, maar dat toernooi draaide uit een flinke teleurstelling. Zo sneuvelden de Jonge Duivels al in de groepsfase. Die deceptie blijft niet zonder gevolgen, dinsdag raakte bekend dat Jacky Mathijssen ontslagen is als bondscoach.

Mathijssen kon voor het Europees kampioenschap in Georgië en Roemenië rekenen op een behoorlijk talentvolle selectie, met daarin meerdere spelers die ook al bij de A-selectie hun opwachting maakten. Maar die kwaliteiten werden onvoldoende omgezet in resultaten. In de eerste poulematch tegen Nederland lieten de Belgen te veel kansen liggen, tegen Georgië werd dan weer een dubbele voorsprong uit handen gegeven.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Nekschot tegen Portugal

Ondanks die 2 op 6 waren de Jonge Duivels op de slotspeeldag van de poulefase nog dichtbij de kwalificatie voor de kwartfinales. In de laatste match tegen Portugal werd echter in extremis verloren van Portugal na een discutabele strafschop. Geen knockout-wedstrijden dus voor de Belgen en ook het ticket voor de Olympische Spelen was daardoor gaan vliegen. Die teleurstelling bekoopt Mathijssen nu dus met zijn ontslag.

Zoektocht naar opvolger

Via de officiële kanalen kwam de voetbalbond met een korte reactie op deze beslissing. "De KBVB heeft na een interne evaluatie de samenwerking met beloftencoach Jacky Mathijssen stopgezet", klinkt het. "De voetbalbond wenst hem veel succes in zijn verdere carrière en zal zich onthouden van verdere commentaar. De top van de sportieve cel van de KBVB gaat nu op zoek naar een vervanger."

Het ontslag van Mathijssen is terecht ...

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

46
46
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

38
38
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

17
17
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

15
15
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

115
115
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

48
48
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

223
223
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

123
123
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

35
35
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

119
119
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

193
193
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

58
58
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

196
196
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

61
61
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

82
82
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

224
224
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

72
72
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

761
761
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

418
418
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

410
410
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

150
150
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

406
406
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

146
146
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws