FC Barcelona wist dit seizoen opnieuw beslag te leggen op de Spaanse landstitel, maar wil in de komende jaargang ook weer een hoofdrol opeisen in Europa. En dus wordt momenteel naar versterking gespeurd. Maar om zelf aanwinsten te kunnen aantrekken, zullen de Catalanen eerst spelers moeten verkopen.
Afgelopen zomer toonde Barça zich behoorlijk slagkrachtig op de transfermarkt. Daarvoor werden allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, bovengehaald. Zo werden bijvoorbeeld verschillende toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten. Bijgevolg zal Barcelona komende zomer opnieuw flink moeten besparen om nieuwe spelers te kunnen aantrekken.
LEES OOK: Seksschandaal in Madrid: 2.5 jaar cel geëist tegen Real-sterkhouder
Inkomsten uit uitgaande transfers Daarnaast hoopt de club ook de nodige miljoenen op te halen met uitgaande transfers. Onder meer Ansu Fati, Ferran Torres en Franck Kessié werden hiervoor al genoemd. Er zijn echter nog meer spelers die de clubkas kunnen doen rinkelen. Jules Koundé bijvoorbeeld. De Fransman werd vorige zomer voor de nodige miljoenen overgenomen van Sevilla FC en kon na een soap van enkele weken eindelijk ingeschreven worden. Maar de Franse international zou na een jaartje alweer kunnen vertrekken.