Genk komt goed weg: "Twee rode kaarten niet gegeven"

door
Genk komt goed weg:

KRC Genk beleefde in het Dudenpark een zwarte zondag. Het kreeg van Union een 3-0 om de oren en ziet daardoor de titel weer een stuk verder wegglippen. Drie speeldagen voor het einde zijn ze weggezakt naar de derde plaats en ze moeten al vier punten goedmaken op leider Antwerp om nog kampioen te worden. En eigenlijk had het nog een pak erger gekund voor Genk.


Voor ex-scheidsrechter Stéphane Breda mag Wouter Vrancken eigenlijk blij zijn dat hij volgende week zal kunnen rekenen op Daniel Muñoz en Gerardo Arteaga. Beide flankverdedigers hadden volgens hem eigenlijk een rode kaart moeten krijgen en dus de terugmatch tegen Union geschorst moeten missen. Scheidsrechter Jasper Vergoote kende echter genade.

Muñoz veroorzaakte de strafschop waaruit de 2-0 viel en had enkele minuten daarvoor al geel gekregen. "Er had absoluut een tweede geel gegeven moeten worden", is Breda duidelijk bij RTBF. "Er is dit seizoen al veel gepraat over uniformiteit in de beslissingen. Wel, tot op dit moment was die er voor dit soort fases. Ik had de indruk dat de scheidsrechter niet durfde, gezien het belang van de wedstrijd op dit moment in het seizoen. Maar dat is wel een beslissing met grote gevolgen, want nu is Muñoz volgende week niet geschorst."

LEES OOK: Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Zeer vreemde beslissing

Arteaga ontsnapte in blessuretijd dan weer aan rood nadat hij duidelijk natrapte op Lazare. De VAR had dat gezien en riep scheidsrechter Vergoote naar het scherm, maar die besloot desondanks het bij geel te houden. "Hij is een internationale scheidsrechter, dus hij zou toch de kwaliteiten moeten hebben om dit te beoordelen. Natuurlijk kan iedereen fouten maken, dat is menselijk. Maar hier krijgt hij duidelijke beelden op een schoteltje aangeboden. Het is een zeer vreemde beslissing die moeilijk te verklaren valt, want het was een flagrante fase", besluit Breda.

Muñoz en Arteaga hadden rood moeten krijgen...

Meest recent

Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

92
92
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

118
118
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

225
225
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

164
164
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

260
260
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

259
259
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

59
59
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

435
435
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

268
268
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

82
82
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

64
64
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

161
161
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

534
534
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

63
63
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

95
95
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

67
67
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

39
39
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

436
436
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

365
365
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

138
138
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

215
215
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

136
136
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78

Meer sportnieuws