TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

door
TU: 'Recorddeal Antwerp, Anderlecht lonkt naar Premier League'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft Julien Duranville officieel laten gaan. De jonge flankaanvaller zet zijn carrière voort bij Borussia Dortmund. Volgens Het Laatste Nieuws vangt RSCA uiteindelijk, inclusief bonussen, zo’n 12,5 miljoen euro. Met die opbrengsten wil Paars-Wit zelf een spits, centrale verdediger en extra linksback halen. Voor die laatste positie zou Harry Toffolo van Nottingham Forrest nadrukkelijk in beeld zijn. Gorgios Giakoumakis (Celtic) is volgens Gazzetta Express in het vizier als nieuwe spits.



Club Brugge zou zijn oog hebben laten vallen op Ivan Jaime, zo meldt Record. Dat is een 22-jarige centrale middenvelder, die speelt bij de Portugese club Famalicao. Zijn komst lijkt echter pas komende zomer aan de orde. Ondertussen zou Internazionale zijn scouts de opdracht hebben gegeven om Tajon Buchanan van dichtbij te volgen. Maar hij zou het seizoen wel sowieso afmaken in Brugge.



Volgens het Duitse medium Sport1 is een doorbraak gevonden rond William Pacho. Antwerp FC en Eintracht Frankfurt hebben naar verluidt een akkoord bereikt over een zomertransfer van de sterke centrale verdediger. De Great Old zal in eerste instantie 9 miljoen euro vangen voor Pacho. Mits bonussen kan dat bedrag nog stijgen met 3 miljoen euro. Dat maakt van hem de duurste uitgaande transfer uit de clubgeschiedenis.



Union SG zou een mondeling akkoord hebben met Yorbe Vertessen. De hoofdstedelingen lijken zo hun opvolger van Dante Vanzeir beet te hebben. Die is meer dan waarschijnlijk op weg naar New York Red Bulls. Het is niet duidelijk of het om een definitieve transfer gaat of een uitleenbeurt van Vertessen, maar de deal met PSV zou eerstdaags afgerond worden.



Norman Bassette speelt momenteel voor de Franse club SM Caen, maar daar krijgt de aanvaller weinig speelkansen in het eerste elftal. De achttienjarige Belg wil dan ook elders aan de slag gaan om meer minuten te maken. Sporting Charleroi zou alvast belangstelling tonen in zijn komst.

STVV neemt eerstdaags afscheid van Shinji Kagawa, dat laat Het Belang van Limburg weten. De 33-jarige keert terug naar Japan en gaat daar in de eerste klasse voetballen. Na de partij tegen OHL maakt hij zijn nieuwe club bekend. Het is voorlopig nog gissen naar de naam van de ploeg, maar de krant meent wel te weten dat STVV nog een mooie transfersom zal vangen voor de vedette.

BUITENLAND
Volgens het Eindhovens Dagblad is Adnan Januzaj in beeld bij PSV. De vijftienvoudige Rode Duivel zit op een zijspoor bij Sevilla, dat hem afgelopen zomer transfervrij op pikte bij Real Sociedad. Voorlopig deed PSV nog geen bod op de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht, maar dat kan de komende dagen nog veranderen. Anthony Elanga (Manchester United) geldt als alternatief voor Januzaj.



Chelsea FC zou op punt staan om een aanwinst voor volgend seizoen te strikken. Volgens Fabrizio Romano staan de medische tests van Malo Gusto zaterdag gepland en dan zal de officiële communicatie rond deze deal ook plaatsvinden. De Franse rechtsachter zou zo’n 30 miljoen euro moeten kosten, met extra bonussen erbovenop. Gusto zal dit seizoen nog uitspelen bij Olympique Lyon en in de komende zomer naar Chelsea verhuizen.



PSG zou volgens de laatste geruchten het vizier gericht hebben op Rayan Cherki van Olympique Lyon. De Parijzenaren zouden echter bot gevangen hebben, waardoor het geweer nu van schouder veranderd moet worden. En dat zou de club dan ook doen. Volgens L'Équipe lonkt PSG nu naar Rusland, waar de Braziliaan Malcom dit seizoen de pannen van het dak speelt bij Zenit Sint-Petersburg.

POLL: Club kan zich beter nog versterken voor het einde van de mercato ...

Meest recent

'Alonso drukt meteen stempel: groot slachtoffer bij Real'

Het is enkel nog wachten op een officiële bevestiging, maar de aanstelling van Xabi Alonso als ...

38
38
X gaat los op Storck-saga: "Pocognoli naar Club Brugge"

De 'transfer' van Bernd Storck, vanuit KV Kortrijk naar Cercle Brugge, sloeg gisterenavond in als ...

59
59
'Club houdt hart vast: transfergesprekken Jashari lopen'

Club Brugge pakte een jaartje geleden uit met de komst van Ardon Jashari en zijn transfer werd een ...

168
168
Schokgolf bij Cercle Brugge: "Dacht dat het een grap was"

In aanloop naar de barragewedstrijden om het behoud, heeft Cercle Brugge voor een grote verrassing ...

67
67
'Tovernaarswerk Renard: miljoenenjackpot met ballen'

Anderlecht gooit het over een andere boeg en zet volop in op jeugd. Onder leiding van sportief ...

189
189
'Doorbraak nabij: De Bruyne op zucht van nieuwe club'

Het begint er steeds meer op te lijken dat Kevin De Bruyne nog niet uitgevoetbald is aan de Europese ...

124
124
'Hete zomer KRC Genk: acht transferdeals in pijplijn'

KRC Genk is sinds afgelopen weekend mathematisch uitgeteld voor de titel, anderzijds heeft het de ...

251
251
'Anderlecht toont geen genade: transferflop gratis weg'

RSC Anderlecht zal het seizoen andermaal zonder prijs afsluiten. Dat heeft onder meer te maken met ...

366
366
'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

803
803
'Grote kuis bij AA Gent: 13 (!) spelers richting exit'

Met een dramatische drie op 24 is AA Gent niet gewoon het kneusje van deze Champions' Play-Offs, met ...

355
355
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de ...

435
435
'Renard voert forcing: Anderlecht hakt Hasi-knoop door'

Met nog twee matchen te gaan zit het seizoen er eigenlijk al op voor RSC Anderlecht, dat de blik dus ...

322
322
Crisis compleet bij Cercle Brugge: "Pak uw biezen!"

In een wanhoopspoging om de degradatie te ontlopen verbaasde Cercle Brugge zopas vriend en vijand ...

144
144
Club Brugge onderneemt actie na verbod fans in Anderlecht

Als burgemeester van Anderlecht bevestigde Fabrice Cumps maandag dat de fans van Club Brugge zondag ...

523
523
Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

KRC Genk mag na afgelopen weekend definitief een kruis maken over de landstitel. Om die pijn wat te ...

80
80
'Totale exodus Anderlecht: (potentiële) vertrekkers bekend'

RSC Anderlecht staat voor een erg drukke transferzomer. De Brusselaars willen zich op verschillende ...

590
590
"Spijtige zaak" - Club benadeeld in volle titelstrijd?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. In een bepaald scenario zou Union SG ...

480
480
Cercle zorgt voor grote schok: duidelijkheid over De Wulf

Cercle Brugge zorgde maandagavond voor een grote verrassing. Zo maakte de Vereniging bekend dat ...

256
256
'Anderlecht lanceert transferoffensief: drie directe aanwinsten'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen nog twee matchen op het programma, maar daarin staat nog weinig op ...

883
883
'Liverpool verwent Slot: eerste knalaanwinst onderweg'

Arne Slot leidde Liverpool FC in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer meteen naar de Engelse titel. ...

74
74

Meer sportnieuws