'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

door
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de vertragingen pas in november worden opgeleverd. De vraag is of eigenaar Paul Gheysens dan nog de hoofdaandeelhouder zal zijn in Deurne-Noord. Nu hij voor het eerst in 10 jaar tijd niet rechtstreeks betrokken is bij een toekomstproject wordt er steeds meer gespeculeerd over een mogelijke exit.

Sven Jaecques benadrukte recent nog eens dat Gheysens nog altijd uiterst betrokken is op de Bosuil, waar hij de geldkraan een tijdje geleden al dichtdraaide om de club als een zelfredzaam bedrijf te runnen. Al bouwde de mecenas intussen zelf ook een steeds grotere schuldenberg op met zijn vastgoedfirma Ghelamco, wiens meest recente jaarrekening alleszins opnieuw niet veel goeds voorspelde.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Gheysens richting exit?

Om de putten te dichten valt het daarom niet uit te sluiten dat na tal van andere bezittingen ook Antwerp van de hand wordt gedaan. "De kans groeit dat hij eerder vroeg dan laat richting zijn voetbalclub zal moeten beginnen kijken", aldus Gazet van Antwerpen, dat weliswaar in één adem opmerkt dat het moment om te verkopen niet ideaal is en Gheysens dat pas zal doen als het écht niet anders kan.

"Toch lijkt op z'n minst een gedeeltelijke verkoop van Antwerp slechts een kwestie van tijd als het zo doorgaat", luidt het niettemin onheilspellend. Gheysens blijkt alvast actief op zoek naar een externe investeerder, zoals dat nu ook reeds het geval was voor de werkzaamheden aan Tribune 2. Dat hij met Ghelamco dit keer niet zélf optreedt als bouwheer is mogelijk eveneens al een teken aan de wand.

Antwerp zoekt kapitaal

"De nood is dus wel hoog. Om zijn voetbalclub nog wat toe te steken, daar heeft Gheysens nu écht geen geld meer voor", concludeert ook GVA. Wie de Great Old dan precies het kostplaatje van 12,5 miljoen hielp financieren is voorlopig onbekend, maar nog volgens de krant gaat het om een "ervaren en zeer betrouwbare buitenlander". Zelf zou Gheysens zelfs geen middelen meer kúnnen toeschieten.

"Ghelamco bevindt zich al lang in zo'n stormachtig weer dat de banken, die het bedrijf 'in leven houden', twee jaar geleden al een verbod hebben opgelegd om nog centen richting de Bosuil te sluizen", is die bron van inkomsten afgesloten. Op de verstrekker van de lening voor Tribune 2 hoeft het stamnummer één tot slot naar verluidt evenmin te rekenen om nog extra kapitaal in de club te pompen.

Denkt u dat Gheysens dit jaar nog zal vertrekken bij RAFC?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

47
47
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

97
97
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

56
56
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

57
57
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

65
65
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

146
146
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

91
91
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

116
116
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

51
51
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

283
283
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

310
310
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

149
149
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

84
84
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

320
320
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

360
360
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

196
196
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

216
216
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

66
66
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

120
120
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

455
455
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws