Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

door
Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

KRC Genk mag na afgelopen weekend definitief een kruis maken over de landstitel. Om die pijn wat te verzachten sleepten de Limburgers zopas wel een eerste individuele trofee in de wacht, want Tolu Arokodare werd zopas verkozen tot Ebbenhouten Schoen.

De 24-jarige Nigeriaan was dit seizoen reeds goed voor 22 doelpunten en zeven assists in 43 optredens voor KRC Genk. Prestaties die Tolu nu dus beloond ziet worden met een verkiezing tot beste speler van Afrikaanse komaf in onze competitie. Op de erelijst volgt hij Kévin Denkey op, die nadien van Cercle Brugge naar FC Cincinnati verhuisde.

LEES OOK: Fink ziet weelde bij KRC Genk: "Positief voor mij"

Tolu wint Ebbenhouten Schoen

Zelf versiert Tolu, die tot medio 2027 vastligt in de Cegeka Arena en wiens marktwaarde op 13 miljoen wordt geschat, straks allicht een transfer naar een fraaiere bestemming. De voorbije weken werd de tweevoudig international alvast aan onder meer Borussia Dortmund gelinkt. Eventuele gegadigden krijgen nu dus nog een extra duwtje in de rug.

In de 34ste editie van het gala levert Genk na eerdere laureaten zoals Souleymane Oulare, Moumouni Dagano, Ally Samatta, Paul Onuachu en Mike Trésor nu al voor de zesde keer de winnaar af. Op de derde plek vinden we trouwens ook rechtsback Zakaria El Ouahdi terug. Het podium wordt vervolledigd door Union-middenvelder Noah Sadiki.

Gouden Stier & Profvoetballer v/h Jaar?

Promise David (Union) en Raphael Onyedika (Club Brugge) finishten als overige genomineerden respectievelijk op de vierde en vijfde stek. Hoewel het ongetwijfeld niet meer dan een schrale troost is laat Genk via de officiële kanalen weten bijzonder trots te zijn op Tolu, die zich tevens nog tot topschutter en Profvoetballer van het Jaar kan kronen.

Terechte winnaar?

Meest recent

Janssen in de zomer naar andere Belgische topclub?

Vincent Janssen scoorde eindelijk nog eens tegen KAS Eupen. Dat zal veel deugd hebben gedaan bij de ...

17
17
‘Onyedika sleurt Club Brugge in pure transfernachtmerrie’

Club Brugge zit muurvast in het Onyedika-dossier: hij wil hogerop, maar Frankfurt twijfelt. De ...

65
65
Tresoldi verklaart waarom FC Barcelona speciaal duel is

Swingen doet Club Brugge zeker niet, maar winnen wel. Tegen FCV Dender werd het 2-1. Nicolo Tresoldi ...

26
26
Hasi verklapt: "Dat moest mét Dolberg gebeuren"

Besnik Hasi was een opgeluchte trainer na het duel tegen KV Mechelen. RSC Anderlecht won verdiend ...

76
76
Fink ziet weelde bij KRC Genk: "Positief voor mij"

KRC Genk speelt zondag tegen KVC Westerlo. Na twee draws op rij willen de Limburgers weer aanknopen ...

41
41
Hayen: "Hij kan zeker geen 90 minuten spelen tegen Barça"

Club Brugge won met 2-1 van FCV Dender. Nicky Hayen was niet helemaal tevreden over de prestatie van ...

83
83
Stunt Anderlecht in januari met terugkeer ex-jeugdproduct?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak op de transfermarkt. Na een mislukte zomermercato moeten ...

260
260
Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

153
153
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

267
267
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

47
47
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

180
180
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

77
77
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

210
210
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

93
93
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

217
217
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

71
71
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

139
139
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

90
90
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

188
188
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

202
202
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

363
363
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

62
62
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

148
148
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

53
53
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

33
33

Meer sportnieuws