Nieuwe spelmaker jaagt Club Brugge op hol

door
Nieuwe spelmaker jaagt Club Brugge op hol

Club Brugge is in de ban van de 18-jarige Zuid-Afrikaanse spelmaker Gabriel Amato. De jonge middenvelder maakt indruk met zijn vista en techniek bij Cape Town City FC en wordt al omschreven als een "starboy". Club NXT wil hem naar Brugge halen, maar ook Ajax aast op zijn handtekening. Zijn toekomst hangt mogelijk af van de degradatiestrijd in Zuid-Afrika.

LEES OOK: 'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Club NXT blijft jagen op buitenlands talent

Op het vlak van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap vooruit gezet, en sterke scouting is daar een belangrijk onderdeel van.

Club NXT rekruteert over heel België, maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge, hoogwaardige buitenlandse talenten.Guilian Preud’homme, CEO van Club NXT, wil atleten afleveren voor Club Brugge.

“En dat is voor ons de Europese top,” zei hij aan Sporza. “Daar leggen wij tegenwoordig de lat, en op basis daarvan evalueren we.” Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle aanpak.

Zij werden eerst ondergebracht bij NXT om daarna door te stromen naar de eerste ploeg. Club Brugge heeft gelijkaardige plannen met de 18-jarige Gabriel Amato van Cape Town City FC.

Ook Ajax loert op Amato

Club Brugge is niet de enige kandidaat die aast op Gabriel Amato’s handtekening. Ajax toonde in januari al belangstelling en wilde hem toen al naar Amsterdam halen voor een proefperiode.

De Nederlandse topclub is Amato nog niet vergeten en volgt hem nog steeds van nabij. Ajax voert al langer een beleid waarbij het inzet op jonge, buitenlandse talenten, en is onder de indruk van wat Amato op jonge leeftijd laat zien.

De club heeft bovendien een verleden met Zuid-Afrikaanse spelers. Zo hadden de Amsterdammers jarenlang een satellietclub in de vorm van Ajax Cape Town, waar onder anderen Steven Pienaar en Thulani Serero vandaan kwamen.

Ook andere Zuid-Afrikaanse internationals zoals Benni McCarthy, Aaron Mokoena en Hans Vonk droegen ooit het Ajax-shirt.

Tienersensatie uit Kaapstad maakt indruk

Gabriel Amato wordt in Zuid-Afrika omschreven als een “starboy” en een echte tienersensatie. De 18-jarige middenvelder valt op sinds zijn promotie naar het eerste elftal van Cape Town City FC aan het begin van dit seizoen.

In zijn eerste wedstrijd maakte hij meteen grote indruk. “Een masterclass,” werd zelfs gezegd, door zijn technische en tactische kwaliteiten, zijn vista, zijn sleutelpasses en zijn vermogen om het tempo van de wedstrijd te bepalen.

Amato is een creatieve spelmaker die een defensie met één pass uit verband kan spelen. John Comitis, CEO van Cape Town City FC, weigert voorlopig te reageren op de geruchten.

Het prijskaartje van Amato is nog onbekend, al zal dat wellicht afhangen van een eventuele degradatie van de club. Als Cape Town zich niet weet te handhaven op het hoogste niveau, kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.

Club Brugge heeft trouwens een historiek met Zuid-Afrikaanse spelers, zoals Shandre Campbell en Percy Tau.

Club Brugge moet Amato halen

Meest recent

Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

1
1
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

38
38
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

31
31
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

17
17
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

234
234
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

18
18
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

23
23
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

92
92
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

19
19
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

164
164
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

584
584
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

285
285
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

82
82
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

150
150
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

82
82
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

20
20
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

68
68
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

42
42
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

231
231
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

232
232
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

309
309
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

337
337
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

218
218
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

59
59
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

150
150

Meer sportnieuws