Club Brugge is in de ban van de 18-jarige Zuid-Afrikaanse spelmaker Gabriel Amato. De jonge middenvelder maakt indruk met zijn vista en techniek bij Cape Town City FC en wordt al omschreven als een "starboy". Club NXT wil hem naar Brugge halen, maar ook Ajax aast op zijn handtekening. Zijn toekomst hangt mogelijk af van de degradatiestrijd in Zuid-Afrika.
Club NXT blijft jagen op buitenlands talent
Op het vlak van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap vooruit gezet, en sterke scouting is daar een belangrijk onderdeel van.
Club NXT rekruteert over heel België, maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge, hoogwaardige buitenlandse talenten.Guilian Preud’homme, CEO van Club NXT, wil atleten afleveren voor Club Brugge.
“En dat is voor ons de Europese top,” zei hij aan Sporza. “Daar leggen wij tegenwoordig de lat, en op basis daarvan evalueren we.” Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle aanpak.
Zij werden eerst ondergebracht bij NXT om daarna door te stromen naar de eerste ploeg. Club Brugge heeft gelijkaardige plannen met de 18-jarige Gabriel Amato van Cape Town City FC.
Ook Ajax loert op Amato
Club Brugge is niet de enige kandidaat die aast op Gabriel Amato’s handtekening. Ajax toonde in januari al belangstelling en wilde hem toen al naar Amsterdam halen voor een proefperiode.
De Nederlandse topclub is Amato nog niet vergeten en volgt hem nog steeds van nabij. Ajax voert al langer een beleid waarbij het inzet op jonge, buitenlandse talenten, en is onder de indruk van wat Amato op jonge leeftijd laat zien.
De club heeft bovendien een verleden met Zuid-Afrikaanse spelers. Zo hadden de Amsterdammers jarenlang een satellietclub in de vorm van Ajax Cape Town, waar onder anderen Steven Pienaar en Thulani Serero vandaan kwamen.
Ook andere Zuid-Afrikaanse internationals zoals Benni McCarthy, Aaron Mokoena en Hans Vonk droegen ooit het Ajax-shirt.
Tienersensatie uit Kaapstad maakt indruk
Gabriel Amato wordt in Zuid-Afrika omschreven als een “starboy” en een echte tienersensatie. De 18-jarige middenvelder valt op sinds zijn promotie naar het eerste elftal van Cape Town City FC aan het begin van dit seizoen.
In zijn eerste wedstrijd maakte hij meteen grote indruk. “Een masterclass,” werd zelfs gezegd, door zijn technische en tactische kwaliteiten, zijn vista, zijn sleutelpasses en zijn vermogen om het tempo van de wedstrijd te bepalen.
Amato is een creatieve spelmaker die een defensie met één pass uit verband kan spelen. John Comitis, CEO van Cape Town City FC, weigert voorlopig te reageren op de geruchten.
Het prijskaartje van Amato is nog onbekend, al zal dat wellicht afhangen van een eventuele degradatie van de club. Als Cape Town zich niet weet te handhaven op het hoogste niveau, kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.
Club Brugge heeft trouwens een historiek met Zuid-Afrikaanse spelers, zoals Shandre Campbell en Percy Tau.