Vincent Kompany vertrok in mei bij RSC Anderlecht. De coach had een andere visie dan het bestuur en daarom gingen beide partijen uit elkaar. Kompany nam over bij Burnley en doet het zeer goed en bij VTM sprak de trainer over zijn toch wel verrassende vertrek bij de Brusselaars.
Er waren veel geruchten over het vertrek van Kompany. Er zou onenigheid zijn geweest met Wouter Vandenhaute en mede daardoor gingen ze elk een andere weg op. Vader Kompany liet weten dat zijn zoon graag een manager naar Engels model hoopte te worden, maar dat het bestuur dit niet zag zitten. Kompany wil echter niet spreken over een zuur afscheid bij de club van zijn hart.
"Zuur? No way. Zuur zijn laat ik over aan anderen. (lacht) Ik ben totaal niet verbitterd. Ik heb graag bij Anderlecht gewerkt en blijf van mening dat we twee jaar succesvol zijn geweest met de middelen die we hadden. Ik geniet trouwens al vanaf dag één van het trainerschap en dat doe ik nog steeds. Intussen heb ik geleerd dat ik zelfs op moeilijke momenten plezier blijf vinden in de job", aldus Kompany.
LEEGTE BIJ RSCA
Kompany gaat er echter niet dieper op in, wat hij eerder ook niet wenste te doen toen onze redactie in Burnley was. De trainer wil het hoofdstuk afsluiten en is nu vooral weer fan van Anderlecht. Het vertrek van Kompany bij RSCA liet wel een grote leegte achter. Met Felice Mazzu werd een coach gehaald met een totaal andere visie dan Kompany en dat bleek een verkeerde zet te zijn. Paars-Wit zakte diep terug en ondertussen is er ook een nieuwe sportief directeur (Jesper Fredberg) en nog een nieuwe coach (Brian Riemer). Misschien was het voor de stabiliteit van de club beter geweest om Kompany toch manager naar Engels model te maken. In Burnley pakt het alvast goed uit.
LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen
Claudio Reulens