DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

door
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van het sportplatform dinsdag bekend op een zitting in kader van de strijd tegen piraterij en illegale streams. Dat nieuwe bommetje werd mogelijk strategisch gedropt in kader van een veel groter doel.

De soap rond de mediarechten in het Belgisch voetbal beroert al een heel seizoen gemoederen. Omdat een akkoord met de andere telecomspelers over de herdistributie uitbleef, zette DAZN het contract met de Pro League in het najaar eenzijdig stop. Daarop werd een juridische procedure aangespannen. En het was de Pro League die de eerste slag thuis wist te halen.

LEES OOK: Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Uitzendingen tot medio 2027

Eind december besloot het Brusselse arbitragehof CEPANI namelijk dat DAZN zijn contractuele verplichtingen moest nakomen. Zo zou het streamingsplatform niet enkel de wedstrijden moeten blijven coveren, ook de overeengekomen betalingen moest men blijven doorvoeren zoals voorzien. Maar het ging wel slechts om voorlopige maatregelen in afwachting van een uitspraak ten gronde.

Als DAZN straks dus alsnog gelijk krijgt en CEPANI oordeelt dat het mediabedrijf de overeenkomst wél op juridisch correcte wijze heeft stopgezet, zal de Pro League niet enkel kunnen fluiten naar hun toekomstige inkomsten. Men zou in dat geval ook de tussentijdse betalingen die het momenteel ontvangt, moeten terugbetalen. Het laatste woord is dus zeker nog niet gezegd. Maar kenners verwachten pas ten vroegste in het voorjaar van 2027 zo'n uitspraak ten gronde.

Strijd om Europese voetbalrechten

Vandaar dat DAZN de vlucht vooruit nam en nu al aankondigde dat het Belgische voetbal ook komend seizoen bij hun te verkrijgen zal zijn. Op die manier is er ook duidelijkheid richting de kijkers, wat kan helpen om meer abonnees te versieren. Maar de aankondiging zou volgens La Dernière Heure ook kunnen kaderen in een veel belangrijker dossier, dat opnieuw grote gevolgen kan hebben voor de voetbalkijker. Namelijk de mediarechten voor de Europese competities (Champions, Europa en Conference League).

Op 21 april stond de deadline om te reageren op de aanbesteding van die rechten. En om te bepalen welke zenders/streamingsplatformen de rechten straks mogen aankopen, schakelde de UEFA het bedrijf 'Relevent Sports Group' in. Zij beheren de media- en commerciële rechten van de drie genoemde competities en moeten onder meer de kredietwaardigheid nagaan van de geïnteresseerde partijen. En zo'n lopende juridische affaire als in de Pro League zou de reputatie van DAZN geen goed doen.

Door zich nu sterk te maken dat men gerust over de middelen beschikt het Belgische voetbal toch te blijven uitzenden, zou men alvast extra vertrouwen en krediet genereren bij Relevent en co. Komt straks dus ook al het Europese voetbal bij DAZN terecht? Het zou zo maar eens kunnen, wat uiteraard grote gevolgen heeft voor de voetbalkijker in België ...

Voor wat zou het meeste extra betalen?

Meest recent

Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

8
8
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

14
14
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

44
44
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

210
210
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

198
198
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

93
93
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

218
218
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

236
236
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

81
81
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

20
20
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

80
80
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

70
70
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

110
110
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

161
161
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

158
158
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

159
159
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

86
86
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

108
108
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

402
402
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

106
106
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

65
65
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

215
215
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

240
240
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

333
333

Meer sportnieuws